آستارا

کاندیدای شورای شهر آستارا

«وَ أَمْرُهُمْ شُورى بَیْنَهُمْ»

كاندیدای شورای شهر آستارا جوان كار آفرین  آقای میر صفر  مكتب اصل متولد و ساكن استارا  متولد 1360

مدرک تحصیلی:کارشناس علوم اجتماعی (پژوهشگری) از دانشگاه سراسری گیلان

سوابق اجرائی:

1-مدیر عامل سازمان غیر دولتی کار و اشتغال

2-مدیر کاریابی پیشگامان عصر نوین

3-عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر آستارا

4-مدیر عامل شرکت تعاونی تامین نیروی انسانی مهشید کار

5-پیمانکار آب و فاضلاب روستایی شهرستان آستارا

6-عضو اتحادیه تاکسی تلفنی های شهرستان آستارا

7-مجری طرح ترافیک

 

اهداف:

1-حامی توسعه اشتغال در شورای سیاستگذاری برنامه ریزی شهری

2-توسعه و عمران و برنامه ریزی شهریآستارا

3-تقویت زیر ساختهای گردشگریو توریستی شهر استارا

میر صفر مکتبی اصل:عمده تلاش این کاندیدای جوان در زمینه شکوفایی اقتصادی و توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و تمرکز سرمایه و افزایش تراکم جمعیت و مطرح شدن شهرستان در سراسر کشور و همچنین دفاع از کار آفرین و سرمایه گزار در شورای سیاستگزاری برنامه ریزی شهری به استناد اصل 44 قانون اساسی و توسعه عمران و خدمات شهری و تقویت زیر ساخت های گردشگری است که برنامه هایش متعاقبا اعلام خواهد شد.

تلفن تماس:09119823721

 

 

«وَ أَمْرُهُمْ شُورى بَیْنَهُمْ»

سرادر سیاوش كریم نژاد در حضور عده ای از نخبگان و اهل قلم و رسانه  آستارا در روز دوشنبه

 

سیاوش كریم نژاد : جوان گراییرا مهمترین مشخصه انتخابات دور چهارم شوراها دانست و مهمترین دغدغه ی خود را در جهت پیشرفت و توسعه ی شهر ی آستارا ، تلاش برای  دخالت مستقیم شهروندان با مشارکت خود مردم در اداره امور شهری ( در برنامه هایم اعلام می شود )تقویت اندیشه شورایی و مشورتی و استفاده از نخبگان جوان و در نهایت ((برنامه محور بودن)) را به عنوان عنصر مفقوده در تمام عرصه های مدیریت شهری عنوان کردو حل مشكلات جوانان دانست .

وی اظهار داشت: ظاهرا جناح ها و افراد سرمایه گذاری های زیادی در حوزه انتخابات داشته اند و امسال با توجه به همزمانی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا انتخاباتی متفاوت را تجربه می کنیم.

ایشان  افزودند:  در مراحل بعدی تایید صلاحیت  این رسانه ها هستند که با روشنگری خود مردم را از شایسته بودن کاندیدا مطلع می کنند.

وی ادامه داد: رسانه ها باید علاوه بر چاپ بیوگرافی و سایر مشخصات نقاط ضعف و قوت نامزدهای شورای شهرآستارا  را برای مردم تبیین کنند و مطبوعات زبان گویا مردم آستارا هستند.

وظیفه رسانه است که فرد اصلح را به مردم شناسایی کند

وی در ادمه افزود : حضور پرشور مردم در انتخابات را از دیگر وظایف رسانه ها دانست و تصریح کرد: تمام نامزدهای انتخاباتی اهل و شایسته سکانداری بر صندلی شورا  را هستند  و این وظیفه رسانه است که فرد اصلح را به مردم شناسایی کند و تصیم گیرنده نهایی مردم شریف و فرهنگی هستند كه با رای خود افراد اصلح را انتخاب می كنند..

مجدد با تاکید بر اینکه اگر مردم در انتخاب خود برای فرد اصلح اشتباه کنند رسانه مقصر است، اضافه کرد: به علت مشغله های روزانه مردم فرصت این را ندارند که خود به تنهایی و تک تک به دنبال تحقق شعارها و فرد اصلح بگردند و این وظیفه نخبگان و رسانه هاست که به دنبال بهترین ها باشند و این افراد را به مردم معرفی کنند.برخی شعارها بدون پشتوانه علمی و کارشناسی است

سیاوش كریم نژاد : برخی افراد  شعارهای را مطرح می کنند در صورتیکه این وظیفه رسانه و نخبگان و اهل قلم است که با آگاه سازی خود بگوید این شعارها قابلیت اجرا ندارد و بدون پشتوانه علمی و کارشناسی است.

وی با اشاره به اینکه رای دادن یک نوع رد امانت محسوب می شود، تصریح کرد: حضور رسانه و نخبگان تنها در رای نیست بلکه نقد و بررسی شعارهای انتخاباتی هم از کارکردهای رسانه هاست.

كاندیدای شورای شهر آستارا : برخی با این شعارها توانستند در انتخابات پیروز شوند چون کسی در رسانه ای عملکرد کردن آنها را نقد و بررسی نکردودرانقلاب اسلامی  ایران و قانون اساسی،اساس کار مردم هستندودر انقلاب ایران اساس کار مردم هستند و این مردم هستند که با رای خود جهت نظام را تعیین می کنند.

سیاوش كریم نژاد در آخر افزود: باید فضا را بیشتر و بیشتر برای حضور حداکثری مردم آماده کنیم و این حضور بدون تخریب شخصیت افراد و با رقابت سالم باشدواز جوانان و نخبگان و اهل رسانه و قلم  جامعه درخواست دارم در این انتخاب مردم فرهنگی شهرمان را یاری كنندو تمام  كاندیدای های  كه ثبت نام كردند به وظیفه خود عمل نمودند و نباید هیچ كس را تخریب نمود و هر كاندیدا باید برنامه   خود را به مردم نشان دهند  و مردم از داخل كاندیداها هفت نفر اصلح را برای شورای اسلامی  آستارزا انتخابا كنند

 در طول هفته   جمعی از فرهنگیان  و جوانان و بازنشستگان نیروهای مسلح با حضور در منزل سیاوش كریم نژاد  از كاندیدای  شدن ایشان حمایت نمودند .سردار بازنشسته سپاه  سیاوش كریم نژاد  می گوید وابسته به هیچ گروه یا سازمانی نیستم و مستقل آمده ام و بازنشسته نیروی زمینی سپاه و فرمانده اسبق گردان امام حسین آستارانیروی زمینی آستارا / مدیری ساده و بی آلایش و با حیا و بدون پرونده ساخت و ساز  صاف صاف  ... رزمنده بدنیا آمده  و رزمنده  ادامه زندگی می دهم ... بسیجی اور می اید بدون انتظار  خیلی ها ایشان را با كسانی دیگر اشتباه  می گیرند ا

 یكی از سرداران جانباز هشت  سال دفاع مقدس در خصوص  سیاوش كریم نژاد   چنین گفت با اینكه ساده بود اما گفتم بنویسم بهتر است : سیاوش كریم نژاد  با دیگران فرق می كند  این حاجی از جنس باكریهاست نه تانكریها .....این آقا عمل می كند نه شعار .... درست است حاج سیاوش  كریم نژاد درحویق بدنیا امده اما كل زندگی اش در آستارا و در زیر خدمت آستارا بوده است آنقدر كه مردم آستارا به وی آشنایی دارنند مردم حویق كمتر ... خیلی می گویند ...اما من بخدا قسم می خورم اگر پدر حاجی سیاوش فقط یك قطعه زمین اش را بفروشد  میلیاردها تومان می شود حاجی سیاوش به عشق امام وارد سپاه شد ...دنبال مادیات نیست اگر اینطور بود فقط لب تر كند و دنبال  مادیات و دنیا نیست از اول ورود به سپاه و حالا كه بازنسشته شده است  با مردم داری 

زندگی كرده همیشه بفكر حل مشكلات مردم  بوده است بخاطر همین مردم آستارا سردار سیاوش را خوی می دانند  .

در مدت كوتاهی كه سردار سیاوش كریم نزاد بازنشسته شده با اینكه سابقه فعالیت سیاسی نداشته است نسبت به بقیه رقبیان هواخان  زیادی در سطح استارا پیدا شده و هر فقط برای تهیه خبر نزد ایشان رفتم صدها نفر مراجعه كنند ه به ایشان مراجعه و اعلام حمایت می كردند و این همه نتایج مردم داری و مردمی بودن و روابط عمومی عالی ایشان در زمانی كه در سمت فرماندهی با مرد آستارا داشته  است

 برنامه های انتخاباتی و اهداف  سردار سیاوش كریم نزاد متعاقبا اعلام خواهد شد شماره همراه سردار سیاوش كریم نزاد 09111826051.

----------------------------------------------------------------------------

«وَ أَمْرُهُمْ شُورى بَیْنَهُمْ»

كاندیدای شورای شهر آستارا  جهانبخش جاویدان

تحصیلات : كارشناسی مدیریت /لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد آستارا

شعار : تلاش جهت عمران و آبادانی شهرمان همراه  با تجربه بزرگان

متولد 1354 روستای ننه كران   از سال 1364 ساكن شهر آستارا /

سوابق : از سال 1379 فرمانده بسیج شهید مورخی آستارا ، از سال 1364 مدیر فروشگاه بسیجان استارا

جهان بخش جاویدان :وقتی در اموری که به جمع و شورا  مربوط می شود، تصمیم گیری ها از راه مشاوره و بررسی دیدگاه های جمع و شورا  به ویژه افراد آگاه و صاحب نظر و متخصص و متعهد گرفته شود، امکان دخالت هواهای نفسانی و منافع فردی به کمترین حد می رسد؛ چرا که لازمه احترام به آرای دیگران، نادیده گرفتن خواسته های شخصی است. بدین ترتیب، تصمیم گیری جمعی و مشاوره با اعضای یک مجموعهمتخصص و متعهد ، نتایج کار را به مصلحت آن مجموعه نزدیک تر می کندو ما به لبیك مردم شهرمان آری گفتم و تا آخرین نفس هستیم  برای پیشرفت و ابادانی شهرمان و این بار نوبت حماسه سازی مردم آستارا است كه با انتخاب فرزندان اصلح خود سكان اداره  و مدیریت  شهر را به  نیروهای ارزشی و كاردان و دلسوز و ومتخصص بسپارند ..منتظر حضور گرمتان در پای صندوق رای شهرمان هستیم.

 مورد حمایت بازاریان و دانش آموختگان جوان و بازاریان و بسیجان آستارا

 مورد حمایت جوانان و نوجوانان و اقشار مختلف مرد م شهر آستارا 

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 4:9  توسط سيامك ايراندوست   | 

کاندیدای شورای شهر آستارا

الله التوفیق

-----------------------------------------------------

آستارا نیوز :آقای اسماعیل محسنی خانقاه كاندیدای  جوان عضویت در شورای شهر آستارا .

مهندس اسماعیل محسنی خانقاه  كارشناس عمران  متولد 1356 آستارا

 متاهل و متعهد /

- ریس اتحادیه پوشاك فروشان آستارا

- عضو هیات  ریسه مجمع امور صنفی

- مسئول كمیته فرهنگی هیت فوتبال آستارا

-  جوان متخصص و دانش اموخته عمران و معروف به ادب  با روابط عمومی عالی و چهر ه ای خوش نام و مردم دار

- مورد حمایت بازاریان و قشر جوان و دانش آموختان و دانشجویان و جوانان آستارا

کاندیدای شورای شهر آستارا

غریبه نیستیم ، جوانان كار آفرین و رنج کشیده ی خودتانیم

از دل خودتان برخاسته ایم

و به فراتر از شورای شهر

به ایجاد  اتحاد میان جوانان و مردم از تمام اقشار جامعه (پیشرفت و آبادانی آستارایمان ) شهرمان

برای رقم زدن فردا های آاستارای عزیزمان

می اندیشیم

و در این راه

نیاز به همه ی(همدلی و همراهی و اعتماد ) جوانانمان و مردان و زنان  و مردان  غیر تمند و فرهنگی آستارا داریم

تا یاد اسطوره های این شهر

را زنده  نگه داریم.

به امید پیشرفت و ابادانی و سر افرازی آستارا و استارایی

 زنده باد ایران اسلامی

---------------

 صندلی( داغ) حماسه سیاسی  شورا     آوای شمال :كاندیدای های شوراها/ لوندویل

 

حاج صالح دنیایی  كارشناس  حقوق,  كاندیدای شورای اسلامی شهر  لوندویل  كارمند  اداره بهزیستی آستارا

 

« و آنان که دستور پروردگار را اجابت و اطاعت کردند و نماز بپا داشتند و کارشان را با مشورت با یکدیگر انجام دادند و از آنچه روزیشان دادیم انفاق می کنند.»

سوره شورا آیه 28

 ما شفیتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت

دوست اگر سه مورد دوستش را حمایت نكند دوست نیست.  در شدت و گرفتاری او ، در غیبت وی ، پس از مرگش

 شهر لوندویل آباد السون        كج باخان گوز لر سنه ، خار اولسون

      لوندویل  برای فرزندان  لوندویل

 

 شهر لوندویل  با داشتن پتانسیل انسانی   تحصلی كرده  متخصص و اقتصادی  و بستر لازم برای  صنعت  توریسم و گردشگردی  و كشاورزی  و اقتصادی  مورد كم لطفی قرار گرفته و فاقد امكانات استاندارد یك شهر است  و در حال حاضر در محرومیت  به سر می برد و نیاز به  توجه ویژه  مسئولان محلی و استانی را می طلبد و در این امر مهم نیاز است افراد اصلح برای  مدیریت شهری   و متخصص  به مسایل عمران و‌آبادانی  و صنعت توریسم و اقتصاد و مشكلات   باشند نیاز دارنند با  كمال احترام  به كاندیدای های  ثبت نام كننده شورای  اسلامی كه احساس وظیفه نمودند و اعلام آمادگی نمودند   انشا الله همه برنامه و اهداف خود را به مردم ارایه نمایند تا مردم افراد اصلح را از داخل ایشان انتخاب كنند و شهر لوندویل  به افراد دلسوز و كاردان  و متخصص  بومی احتیاج دارد  كه بتوانند با هم فكری  در زمینه اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و صنعت توریسم و فقر زدایی  كه بتوانند  برنامه ها  دنبال كنند  و لوندویل را به سوی پیشرفت سوق دهند .

در این  راستا اینجانب  بر حسب احساس وظیفه  و تكلیف شرعی و بنابر دعوت جوانان و متخصصین و متعمدین و ریش سفیدان لوندویل به این عرضه بعنوان نامزد عضویت در شورای  اسلامی قدم برداشتم و تا به امید خدا در زمینه پیشرفت  و توسعه  شهر توریستی و ساحلی و كوهستانی  لوندویل   سهیم باشم و این بار نوبت  شما مردم شریف و با فرهنگ  شهر لوندویل است  كه در سرنوشت شهرتان  در انتخابات شركت نمایند  و به افراد اصلح  از داخل افراد  كاندیدای شورای شهر  رای دهند و اگر لایق دانستن در خدمت  مردم شریف و فرهنكی لوندویل خواهم بود و بالاترین افتخار برای هر انسانی  می باشد و انشاالله  در راستای   نیل به اهداف  نظام  و قانون اساسی مقدس جمهوری  اسلامی   با كمك مردم شهرم برای پشرفت و عمران و آبادانی  و تبدیل لوندویل به قطب  گردشگری و اقصادی قدم بر دارم و به لطف خداوند در مدیریت شهری از فرزندان متخصص بومی  لوندویل برای مدیریت شهری استفاده شودو از این پس مدیریت شهری را با حمایت شما مردم شریف لوندویا بدست می گیریم  و تا همه دست در دست هم و با همدلی  فرداری شهر توریستی و زبیای لوندویل را رقم بزنیم و نشان خواهیم داد لوندویل با داشتن پتانسیل انسانی متخصص و متعد و كاردان حق اش خیلی بالا بلا هاست.. اگر بخواهیم ئمی توانم..منتظور حضور پر شور مردم لوندویل در صندوق رای هستیم ...

 دست در دست هم دهیم به مهر لوندویل خویش را كنیم آباد ...

                         حاج صالح دنیایی  كارشناس  حقوق  و كاندیدا شورای  اسلامی شهر لوندویل /09117586130

---------------------------------------------------------------

صندلی( داغ) حماسه سیاسی  شورا     آوای شمال :كاندیدای های شوراها/شهر آستارا

مهندس یوسف پو واجد نامزد عضویت در شورای شهر دوره چهارم شهر آستارا (فرزند حاج علی پو واجد معاون بازنشسته فرماندار  كه به مردم داری و خوش رویی معروف است و در خاطر مردم آستارا ماندگار است  )

هوالمحبوب

«وَ أَمْرُهُمْ شُورى بَیْنَهُمْ»

 

 یوسف پورواجد متولد 1360 دارای مدرک تحصیلی مهندسی کارشناسی مهندسی آب.

از سوابق اجتماعی و فرهنگی واجرایی ایشان  می توان اشاره به :

1-معاونت بازرگانی و فروش شرکت یاراطب ثامن – زیر مجموعه آستان قدس رضوی.

2-مشاور ریاست اداره ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران.

3-مدیر خرید و بازرگانی شرکت سها هلال – متعلق به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران.

4-دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمان.

5- عضو شورای مرکزی و دبیر تشکیلات   اتحادیه  دانشجویی " سازمان اسلامی دانشجویان ایران" .

6-عضو تیم تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از وزارت علوم و سازمان سنجش.

از برنامه هایم در شورای شهر:

طبق قانون :

1-انتخاب شهردار واجدشرایط و نظارت بر عملکرد شهراد و شهرداری.

2-تمرکز بر برنامه های فرهنگی و ورزشی در جهت ؛ پر کردن اوقات فراغت جوانان و بانوان آستارایی ضمن ایجاد اشتغال.

3-تمرکز بر طرحهای زود بازده و کم هزینه با عنوان طرح سالم سازی و زیباسازی حواشی رودخانه ای شهر آستارا، جهت تفریح همشهریان و جذب توریست و همچنین ایجاد اشتغال.

4-پروژه های عمرانی بخصوص آماده سازی بستر فاضلاب شهری.

 

ونگاهی به برنامه های مهندس یوسف پورواجد/ نامزد. ...دوره انتخابات شورای اسلامی شهر آستارا

 

این کاندیدای. ...دوره انتخابات شواری اسلامی آستارا، توجه مقولات فرهنگی را یکی از مهمترین اولویتهای خود در صورت عضویت در شورای اسلامی شهر آستارا میداند و ،معتقد است که برای داشتن یک شهر امن، آباد، پر رونق و نمونه، باید پیش از هر اقدامی، فرهنگ سازی لازم را انجام داد. بر این اساس او سرخط برخی از برنامه های فرهنگی خود را به شرح ذیل برمیشمارد:

، پاسداشت تاریخ و فرهنگ اصیل و ارزشمند شهر آستارا با استفاده از نمادهای شهری، نامگذاری خیابانها، معابر، پارکها و فضاهای شهری به اسم بزرگان فرهنگ، علم و هنر آستارا و نصب تابلو نوشته هایی در معرفی این بزرگان در محلهای مختلف شهر

، تلاش برای تصویب تاسیس موزه تاریخ و فرهنگ آستارا در شورای اسلامی و تخصیص بودجه لازم برای راه اندازی آن توسط شهرداری

، نهادینه کردن فرهنگ صحیح احترام به شهروندان در شورای شهر و شهرداری و تاکید بر اجرای اصل تکریم ارباب رجوع در شهرداری و واحدهای مرتبط با آن

، تسهیل دراختصاص فضاهای شهری متناسب به فعالیتهای فرهنگی و هنری ) تاءتر خیابانی، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی و...  (

، زمینه سازی به منظور تعامل مثبت و سازنده با کانونهای فرهنگی مساجد و بسیج برای انجام فعالیتهای فرهنگی مشترک با شهرداری

،  پیگیری ایجاد )یا تقویت واحد)ی برای انجام و پیگیری امور فرهنگی و هنری در شهرداری

، ایجاد زمینه برای حضور شخصیتها یا گروههای فرهنگی هنری طراز اول کشور در شهر آستارا برای اجرای برنامه یا حضور در محافل و برنامه های فرهنگی شهر )دعوت از علمای و سخنرانان برجسته کشوری، قاریان ممتاز قرآن، گروههای موسیقی، نویسندگان و شعرا، بازیگران و سایر هنرمندان برجسته و....     (

، زمینه سازی برای برگزاری جشنوارهای مختلف فرهنگی مانند جشنواره غذاهای سنتی، جشنواره بازیهای محلی، جشنواره صنایع دستی خانگی، جشنواره عکاسی شهری، جشنواره های قرآنی، جشنواره محله نمونه و....

، برنامه ریزی برای حملایت از  تولیدکنندگان و عرضه کنندگان آثار فاخر فرهنگی در شهر آستارا با اتخاذ سیاستهایی در شورای شهر

، برنامه ریزی برای تجلیل از بزرگان علم، فرهنگ و هنر  شهر آستارا در قالب همایشهای نکوداشت یا جشنواره های تجلیل گروهی به صورت سالیانه

، تلاش برای توسعه فضاهای فرهنگی شهری، اعم از کتابخانه ها، سینماها و...

، دعوت از فرهیختگان و اصحاب علم و فرهنگ آستارا در جلسات شواری شهر به صورت دوره ای، برای بهره مندی از نقطه نظرات و مشورتهای آنان درباره مسایل فرهنگی شهر

 

گفتنی است که موارد فوق تنها بخشی از برنامه های تدوین شده است که با تاکید بر اصل مشارکت شهروندان در مدیریت و توسعه امور فرهنگی شهری، در صورت راهیابی به شورای شهر، دنبال خواهند شد و سایر برنامه ها در فرصتهای بعدی به اطلاع شهروندان عزیز آستارایی خواهد رسید.

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 4:8  توسط سيامك ايراندوست   | 

آستارا

 

امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: کسانی که وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا می شوند، باید هدف خدمت صادقانه به مردم داشته باشند.
خبرگزاری فارس: حضور در شورا رسیدن به قدرت نیست/انصراف کاندیداهایی که توان خدمت ندارند

 

 


به گزارش آستارا نیوز حجت الاسلام ˈکاظم حافظ نیاˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آستارا افزود: آن تعداد از نامزدهایی که با هدف دستیابی به قدرت می خواهند وارد این عرصه شوند، باید بدانند انتخابات صحنه قدرت نمایی نیست.
وی با اشاره به اینکه در بحث تایید صلاحیت ها باید به اصل تقوای افراد توجه جدی شود، اضافه کرد: مردم و نامزدهای انتخابات نیز نباید عملکرد مراجعی نظیر شورای نگهبان را در تایید و یا ردصلاحیت افراد زیر سوال ببرند.

 


امام جمعه آستارا اظهار کرد: چشم تمام دشمنان در این موقعیت حساس به انتخابات 24 خردادماه دوخته شده، پس باید مردم بیدار ایران اسلامی با حضور حداکثری خود بار دیگر سرنوشت کشور را با دستان خودشان رقم بزنند.

وی بیان کرد: در این میان نباید عده ای نیز با ایجاد برخی فضاسازی های مسموم در زمان قبل و بعد از انتخابات، آب به آسیاب دشمنان بریزند.

وی در ادامه خطبه های امروز با تبریک به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر خدمات خود را بدون در نظر گرفتن دین ، مذهب ، قومیت و مواضع سیاسی افراد در موقعیت های متفاوت ارائه می دهد.

امام جمعه آستارا در ادامه با اشاره به دیدار مداحان ، شاعران و ذاکران اهل بیت با مقام معظم رهبری اضافه کرد: مداحان و شاعران باید به ضوابط شرعی ، معیارهای اسلامی و معنویت توجه جدی کنند و از استفاده از آهنگ های نامناسب برای مداحی پرهیز کنند.

حجت الاسلام حافظ نیا اسلام ستیزی توسط آمریکا و اسرائیل و دولت های برخی کشورهای اسلامی را ناشایست و نسنجیده اعلام کرد و ادامه داد: آمریکا و دنیای غرب باید بدانند که هیچ وقت نمی توانند فرهنگ نادرست خودشان را به امت های مسلمان تحمیل کنند.

وی در خاتمه نبش قبر یکی از اصحاب پیامبر اکرم(ص) و یاران حضرت علی(ع) در سوریه توسط تروریست ها و وهابیون را محکوم کرد.
----------------------------------
مدیرکل گمرک مرزی بندر آستارا اعلام کرد: در فروردین سال جاری مقدار ٦٤ هزار تن کالا به ارزش ٣١ میلیون دلار از طریق گمرک آستارا به خارج از کشور صادر شده است.

 

به گزارش آستارا نیوز ˈجهانگیر بخشیˈ روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار  گفت: عمده کالاهای صادر شده از این واحد گمرکی شامل محصولات کشاورزی، مواد غذایی، سیمان و گچ، شوینده ها، محصولات شیمیایی، پارچه، صنایع دستی، فرش و موکت، البسه، کیف و کفش، مصالح ساختمانی، مصنوعات پلاستیکی، کالاهای صنعتی، محصولات معدنی و محصولات فلزی بوده است.
 

وی افزود: این کالاها به کشورهای آذربایجان، روسیه، اکراین و گرجستان صادر شده است.

وی بیان کرد: در فروردین ماه سال جاری مقدار پنج هزار تن کالا به ارزش سه میلیون دلار از مبدا گمرک آستارا وارد کشور شده است.

وی اظهار کرد: این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ١٤درصد کاهش و از نظر ارزش٣٣ درصد افزایش داشته است.

وی عمده کالاهای وارد شده را شامل مواد شیمیایی، چوب، آهن آلات، ماشین آلات و لوازم برقی ذکر کرد و گفت: این کالاها از کشور های روسیه، گرجستان و آذربایجان وارد کشور شده است.

بخشی در ادامه از تخلیه و بارگیری ١٤هزار تن کالا ماه نخست سالجاری در گمرک آستارا خبر داد و اظهار کرد: در این مدت مقدار ٩ هزار و ٧٠٠ تن کالا تخلیه و بیش از چهار هزار تن بارگیری شده است.

وی اضافه کرد: در ماه نخست امسال 4٩ هزار مسافر ایرانی و خارجی از مرز گمرک آستارا تردد کردند که از این تعداد ٢٤ هزار و ٩١٣نفر خارجی بوده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تردد مسافرین ایرانی ١٣ درصد و مسافران خارجی ١٥ درصد رشد را نشان می دهد.

مدیرکل گمرک مرزی بندر افزود: این واحد گمرکی در فروردین سال جاری پنج میلیارد و 141میلیون ریال درآمد داشته که این میزان درآمد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ٢٢٤ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، گمرک آستارا به عنوان یک اداره کل در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، کارنه تیر بین المللی، مبدا و مقصد کارنه تیر، کاپوتاژ، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.

این گمرک رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور را دارد.

شهرستان بندری آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود به طوری که سالانه نزدیک یک میلیون نفر مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند.
--------

دكتر صفر نعیمی  کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت که بعد از دیدار با مقام معظم رهبری در مورد حضور قطعی‌ام در انتخابات اعلام نظر می‌کنم. تصویر اصلی را ببینید

 

دكتر صفر نعیمی‌رز در گفت‌وگو با خبرنگار آستارا نیوز ، اظهار کرد: برای حضور در انتخابات مصمم هستم چون جلسات و رایزنی‌هایی انجام داده‌ام و مردم در این رابطه برای حضورم تصمیم گرفته‌اند.

 

وی در عین حال گفت: بنده برخلاف برخی افراد که تنها ادعای ولایتمدرای دارند، ولایتمدرای در خونم است به همین دلیل قبل از اعلام رسمی کاندیداتوری با مقام معظم رهبری دیدار کرده و بعد تصمیم‌گیری می‌کنم.

 

نماینده مردم آستارا در مجلس اضافه کرد: البته رهبری صریحا نظرشان را درباره حضور و یا عدم حضور کاندیداها در انتخابات مطرح نمی‌کنند ولی همین قدر که از یکی از بزرگان دین اجازه گرفته باشم پیش وجدان خودم آسوده هستم بعد از این جلسه نظر قطعی‌ام را اعلام می‌کنم.

 

دكتر صفر نعیمی‌رز " نماینده آستارا در مجلس در گفتگو با خبرنگار آستارا نیوز : در واكنش به هتك حرمت به مقبره "حجربن عدی" یکی از صحابه پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و امیرالمومنین(ع) توسط "جبهه النصره" در سوریه گفت: با آغاز درگیری در سوریه،  معارضین سوری دشمنی خود را با شیعیان آغاز كرده‌اند بنابراین در پی آن از انجام هرگونه اقدام شرورانه  خوداری نمی‌كنند.
 
وی در ادامه افزود: هتك حرمت به این صحابه بزرگوار توسط جبهه النصره بر خلاف انسانیت، شرع و اسلام بوده و این گروه كور دل تنها به‌دنبال تخریب آرامگاه‌‌های متبركه و تشدید خشم و نفرت مسلمانان به‌ویژه شیعیان هستند.
 
دكتر نعیمی‌رز با تاكید بر اینكه تخریب اماکن مقدس به دست وهابیت در طول تاریخ همواره وجود داشته، تصریح كرد: نمونه این كینه توزی تخریب حرم امام حسین (ع) و حرم ائمه بقیع در مکه بود كه آنها با انجام این گونه اقدامات به دنبال تشدید اختلاف میان شیعه و سنی هستند تا در دنیای اسلام ثبات و پیشرفت صورت نگیرد.

نعیمی‌رز در پایان خاطر نشان كرد: استكبار جهانی بر این تصور اشتباه هستند كه می‌توانند با چنین اقداماتی اعتقادات مسلمانان را سست كنند اما تنها خشم مسلمانان را نسبت به خود بیشتر می‌كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 4:8  توسط سيامك ايراندوست   | 

اسماعیل اسدی دارستانی از كاندیدای شورا رسما رد صلاحیت شد /فعال حقوق بشر و محیط زیست و وبلاگ نویس جها

اسماعيل اسدي دارستاني  از كانديداي شورا  رسما رد صلاحيت شد

 

  امروز  رسما از بنده خواستند انصراف بدهم چون رد صلاحيت شدم ... در صورتيكه هيچ سو سابقه ندارم....فقط گزارشات ساختگي و اما من گفتم انصراف نمي دهم اگر قانوني صحبت مي كيند رد صلاحيتم كنيد . چون رد يا قبول صلاحيت من بمنزله كارنامه قبولي يا رد در امتحان قبولي  انقلاب اسلامي و اعتقاد به ولايت فقيه است ..من كه اعتقادبه قائون اساسي  و ولايت  دارم .... حالا آقايون سفارش كردند من دفاع مي كنم تا حد شهادت

 

 مصاحبه با اسماعيل اسدي دارستاني فعال حقوق بشر ومحيط زيست  و وبلاگ نويس  جهاني  

 لطفا خودتان را معرفي كيند  و بيوگرافي و سوابق خود را بگويد :

اينجانب اسماعيل اسدي  دارستاني   فرزند اسدالله  دين : خداپرست  و اسلام   فرزند جانبارز 65 درصد شهيد   / درجه دار بازنشسته ارتش / داراي يك فرزند و همسر /هيچ گونه سو سابقه ندارم /  فعال حقوق  بشر و محيط زيست و وبلاگ نويس  شناخته شده بين المللي  و روز نامه نگار / عضو شوراي اسلامي سيبلي  سمتهاي ريس شورا و نايب ريس و منشي شورا در سيبلي داشتم / مدير عامل شركت تعاوني توسعه و عمران بخش و شهر لوندويل / مدير عامل شركت تعاوني  مستند سازان نور/ تاكنون پنج كتاب نوشتم و مجوز و چاپ شده و پنجمين كتابم تاريخ بررسي حقوق بشر و محيط زيست بود كه مسئولان تحريم كردند حتي يك جلد نخريدند  و حتي يك لوح تبريك از فرماندار و ريس ارشاد يا نماينده كه دوست من بود بمن ندادند   چون جو سنگيني روي من بود ..

 بعضي در منطقه مي گويند شما در وزارت اطلاعات و واحد اطلاعات سپاه  و نيروي انتظامي عضو و همكار هستي  آيا اين موارد درست آست .

 در خصوص  اينكه بنده  فقط درجه دار بازشسته ارتش هستم و اظلاعاتي نيستم  و  بهيچ عنوان  با ادره اطلاعات  همكاري ندارم  و چون كلا بمن اعتماد نمي كنند چون فعال حقوق بشر و روز نامه نگار هستم  و عضو بسيج در گردان عاشورا و پايگاه بودم  و با واحدا اطلاعات  سپاه آستارا تا  چند سالي با كد همكاري داشتم  كه  1386 رسما همكاري خود را قطع نمودم و همكاري من در خصوص موارد  خبر چيني نبود و رسما قطع رابطه دارم و هيچ گونه همكاري  ندارم  و بعداز بازنشستگي بخاطر  نظامي بودن   چون در طرح سالمسازي دريا افسر نگهبان بسيجي بودم  بنابر دعوت نيروي انتظامي  پليس امنيت و اطلاعات نيروي انتظامي در بعد امنيتي و تحليل و.. همكاري داشتم   كه بعداز اينكه در حق ............محرمانه ..... حق كشي شد  و از طرفي  چون  در خصوص من نا انصافي كردند  و بازداشت و بي احترامي  و حتي در انتخابات 91 مرا بخاطر  دفاع از صفر نعيمي  چند روز بدون غذا  و چاي و دارو   بازداشت كردند در اتاقي كه در زمستان بخاري نداشت  و پنچره نداشت و سوز و سرما مي امد  و بقيه اش بماند .. با اين دو ارگان همكاري  داشتم بر حسب وظيفه اما چند سالي ايست  عضو بسيج نيبستم و هيچ فعاليتي در بسيج ندارم  و با واحد اطلاعات سپاه و نيروي انتظامي همكاري ندارم   چون كار روز نامه نگار ي  و فعاليت حقوق بشر ي و مخحيط زيستي طوريست  كه مردم اسرار ي را مي گويند و به شما اعتماد مي كنند   بايد فاش نسازي  و اگر با نيروي انتظامي يا سپاه همكاري داشته بلاشي بر حسب تعهذد بايد بگويي و گزارش كني بنده چون اين را از نظر اخلاقي خوب نمي دانستم همكاري ام را رسما قطع كردم و با وزارت اطلاعات هيچ گونه همكاري خبري نداشتم و ندارم و اين دروغي از سوي دشمنان سياسي من است كه مي خواهند ... اگر  با وزارات اطلاعات همكاري مي كرد م روز گارم اين نبود ..

 بنده سالها بود درخواست مجوز روز نامه گيلان و مازنداران نموده بودم   كه قبل از ماهنامه سحر خيزان قرار بود بمن مجوز بدهند كه حضرات مانع شدند ..

من فقط يك درجه دار بازنشسته ارتش هستم كه هيچ گونه  ارتباط  با  ارتش ندارم . فقط كار يداشته باشم به اداره بازنشستگي نيروهاي مسلح يا كانون مراجعه مي كنم.

  شما در مصاحبه هاي مي گويد  افراد مانع صدور حكم شهادت پدرتان شدند  آيا مداركي داريد.

 بله مدارك دارم و ثاليت كردم  ..  چون زمان فوت پدرمان ما مشغول  كفن و دفن پدرمان بوديم و بما هم نگفتند چه مداركي مي خواهند كمسيون ماده 15 بنياد شهيد رد كرد .. بنده بعدا پي گيري كردم ديديم بنياد شهيد با اعمال نفوذ  افرادي  مدارك و پرونده را تكميا نداده ... مثال مدارك بستري بيمارستان ا تخصصي ايثار اردبيل كه نوشته بود بخاطر موج انفجار و.. دايمي بستر ي شوذ و يا بستري بيما شفا و تاييد دكتر بيمارستان كه بر اثر ژ جانبازي   شهيد شده است  بنده به بيناد شهيد كشور مدارك را بردم تاييد نمود نامه تجديدنظر دوباره داد اما با اعمال نفوذ نمي گذرند  پرونده به كمسيون ماده 15 برا نظر خواهي برود  از همه بدتر  بنده  با يك منسئولي در‌استارا دوست بودم  كه قبلا در بنياد شهيد استان مسئول بود  خواستم پي گير شود با كمال تعجب بعدا فهيمدم اين شخص يكي از افرادي بود كه سفارش و اعمال نفوذ مي كرده كه حكم شهادت پدرم صادر نشود  خيلي چيزها كه بخاطر مصالح نظام نمي خواهم بنيويسم ... فقط بخاطر فعاليت حقوق بشري و برنامه سايت و...

شما بعدار ثبت نام  در شورا يكبار انصراف داديد علت چه بوده است :

بعداز ثبت نام يكي از روساي ادارات مرا خواست كه  به بنده توهين و بنده را بي خدا بي قران و دين معرفي كرد  و گفت همانطوريكه   از هيان امنا يي مسجد حذف ات كردم رد صلاحيت مي شوي .. بنده چون مسئولان گفتند نظر ايشان تاثيري  در تاييد صلاحيت من ندارد  انصراف را پس گرفتم و شروع بفعاليت نمودم  و آخرش همان ريس كارش را كرد مرا رد صلاحيت كرد.

قضيه حذف از هيات  امنا سمجد شما چه است كه اينقدر سر و صدا كرده است .

 بنده مدت سه سال ريس هيات امنا و مسئول ساخت مسجد ابوالفضل سيبلي بودم با انتخابات محلي انتخابات با نظارت اداره تبليغات .. بعداز اجراي چند سال مراسم  و تكميل مسجد ابوالفضل  يكي از رجال سيسالي شهرستان   چون من طرفدار صفر نعيمي بودم دستور داده بود من بايد از هيات امنا حذف شوم   چون مورد ي نداشتم .. مصوبه اي  نوشتند كه شوراها نمي توانند عضو هيات امنا شوند ...اين قانو ن در كل شهرستان و رو ستاي سيبلي فقط براي من تصويب شد و دو عضو عضو شوراي سيبلي كما كان هيات امنا هستند و روستاها و شهر آستارا و لوندويل  .... شوراي مساجد فقط مصوبه اش را فقط در خصوص من اجرا كرد بقيه  هيات امنا كه عضو شورا در سيبلي و روستاهاغ و شهر بودند ماندند بارها اعتراض كسي رسيد گي نكرد و در صورتيكه قانون مدني و قانون اساسي صراحتا مي گويد قانون كه تصويب مي شوند شامل قبل از قانون نمي شود و بنده سه سال عضو و ريس هيات امنا بودم   مصوبه  شوراي مساجد شامل حال من مطابق قانون نمي شد چون من  قبل از تصويب اين مصوبه عضو شوراي  اسلامي و ريس هيات امنا بودم ...

علت رد صلاحيت شما چه بود :

 بمن زنگ زدند  براي حفظ آبرو ي خود  برويذ انصراف ذهيد  با بخشدار صحبت كرديم  من انصراف را قبول نكردم و دوباره گفتند و بخشدار ي از من خواست من گفتم  اين كارنامه من و خانواده در انقلاب است  نمي توانم در آزمون شركت نكنم اگر قرار است در كارنامه رد شوم تا آخر هستم ..در صورتيكه يك ريس و چند مسئول بخاطر اينكه من فعال حقوق بشر  و محيط زيست و وبلاگ نويس هستم رد صلاحيتم كردند

خيلي جالب است من در شبعه  چهارم دادگاه  آستارا  محاكمه شدم بالاي 15 سال پيش حق با بنده بود  درگيري فيزيكي از اقوام درجه يك  ... در متن حكم نوئشته است تخريب درب  و .... اما در سامانه تشخيص هويت   همان حكم و شماره نامه  است  اما در متن تشخيص هويت اصلاح كردند نوشتند خودفروشي    ....... واقعا جاي تعجب است .. و بارها شبعه چهارم را به ناجا و اصل 90 نوشتم  اما  افرادي هستند چون مي خواهند به من تهمت بزنند حكمي كه در شبعه آستارا است   را يكبار  نمي گيرند تا اصلاح كنندذ عمدا  نوشتند در تشيخص هويت ناجا خود فروشي آيا اين نقض حقوق بشر و انسانيت نيست كسي رسيدگي نمي كند با چه حقي  بر عكس حكم قضايي  در تشيخص هويت  درستكاري شده است بارها شكايت كسي رسيد گي نمي كند...

 يا در شبعه سوم دادگاه انقلاب  اسلامي   تهران به اتهام اقدام عليه امينت ملي و تبليغ برعليه جمهوري اسلامي  دستگير و زنداني شدم ( بخاطر فعاليت حقوق بشري )   و بعداز يكماه شنكجه و زنداني  تبريه شدم  تابستان 1381  قانونا تبريه شدم  .

 زمانيكه ريس شوراي سيبلي بودم  براي احقاق  حقوق 400 خانواغر راننده برداشت كننده  صدف طبق قانون شورا  ماده 10 و ديگر اختيارات ريس شورا نامه نوشتم كه به مبلغ 500 هزار تومان بخاطر دفاع از حقوق بشر  محكوم و پرداخت شدم  و من طمابق قانون عمل كردم ..

 بارها در انتخابات و.. مرا افراد نا معلوم ربوده  تا حد مرگ زدند و در صدد اعتراف بودند  و آخرين بار  سال زمستان 1391 بود كه از داخل شهر آستارا مرا بوده و دهانم و دستم را با تهديد اسلحه بستند تا حد مرگ كتك و شنكجه نمودند و الان  شبها بخاطر ضذبه مغزي خواب ندارم  و با قرض  متعد و خواغب و فقط 4 ساعت خواب دارم   چند روز قرض نخوردم 4 شبانروز خوابم نيامد دوباره شروع بخوردن  قرض كردم كلا بخاطر شنكجه و ضربه مغري خواب ندارم  و از نظر جنسي ضريه كمري خوردم.... هيچ فرد يا سازمان يا گروهي  مسئوليت راب رعهدذه نگرفت  و گفتند مدرك بياور....من مي دانيم آب از كجا مي خورد ...

 ويا شكايتي هاي در انتخابات از من مي شود تشويش اذهان عمومي توسط بعضي رجال سياسي و طبيعت كار روزنامه نگاري  و فعال حقوق بشري همين است  هر بار تبريه شدم آخرين بار انتخابات  1391  بخاطري تبيلغات و طرفداري از صفر نعيمي مرا دستگير كردند با راي   شوراي تامين  به اتهام  تشويق اذهان عمومي و عضويت در گروهك جندالله ... بنده  با اينكه هميشه مي گويم يك خداپرست هستم و دينم اسلام  به قاضي گفتم من شيعه 12 امامي هستم و مرام با اعمال توريستي جندالله نمي خورد  و اهل تسنن نيستم چطور عضو گروهك جندالله هستم و تشويش اذهان عمومي يك تهمت بيش نبود  چون پشت مصوبه شوئراي تامين چند رجال سياسي بودند.. تبريه شدم اما مرا چند روز بدون آب و غذا و شنكجه روحي و.. در يك بازداشتگاه در زمستان بدون پنچره در سرماي زير صفر نگه اشتند بمن دور روز  غذا و چاي و دارو ندادند

 و حالا هم بمن كه خانواده  انقلابي  و جنگ و دفاع و اسلام  هستم مي گويند انصراف بده وگرنه رد صلاحيت مي شود بنده يك نويسنده و محقق هستم داستان صدر اسلام و شهادت فاطمه زهرا  و داستان علي وو...ابوذر غفاري را نمي توانستم هذم كنم   حالا هضم كرد م

آخر سوال شما كه براي اين نظام زحمت كشيديد و بخاطر صفر نعيمي جان  و زندگي ات را   گذشتي  چرا به شما كمك نمي كند :

 اولا صفر نعيمي را بنده بعنوان فقط يك دوست قبول دارم بعنوان نماينده نمي شناسم  و هرچه الان مي كشم و مي خورم از حمايت و طرفداري  از صفر است  و همان مسولي كه صفر نعيمي از وي حمايت مي كند بخون من بخاطر حمايت من از صفر تشنه اين فيلم ها را بازي مي كند  از نعيمي  كه در عمل زير قولهايش زده چه انتظار مي توانم داشته باشم    من بوي عيد نوشتم بخاطر دوستي و قولي كه بمن دادي سه ميليون كمك بلاعوض بده بخاطر اقساط بانكب ( چاپ كتاب ) دارم زندان مي روم سكوت كرد اما من خبر دارم به افرادي كه   رو در روي ما بودند ...  بماند من بفكر دنيا نيستم بگذرد اين آقا هم  لذت ببر .... تا زمكانيكه پولدار نباشي بايد در سياست دخالت نكني   مي بينم نعيمي 24 ساعته با من و.. بود  آقاي فلاني اول با مرحبا بعدا با دلق پوش تا حتي انتخابات چون پولدار است  تمام  كارهايش رديف  و مومن و حزب اللهي است و رد صلاحيت هم نمي شود  و...... چون من دور بر وي دوستان قديمي  را نمي بينم  و اكثرا قبل از انتخابات حتي مرا بخاطر  همراهي با نعيمي با اعمال نفوذ زنداني يا كتك زده بودند  خدا بمن عنايت داشت زنداني و حكم نخوردم ... من قدرت و نفوذم از صفر نعيمي بيشتر است و كارنامه من خانواده ام از صفر نعيمي بالا تر است من قانونا پي گير رد صلاحيت تا حد شهادت هستم  و اگر بينم مسئولان  با اعمال افرزادي كه يك روز جبه و جنگ  نارند و زمان جنگ سن اش ان مي رسيد يك رزو جبه نرفتند و فرار كردند امروز...... شدند  بخدا ساكت نمي مانم و پرونده همان افرادي  كه الان ...رو خواهم كرد .... افرادي كه چطور ميليارد شدند  چند سال اخير و چند با زد و بند ......شدن فكر مي كنند با من دوستي مي كنند من نمي فهم  و من مقيد به قانون هستم تا زمانيكه قانون اجرا شود من قانونمند هستم  اگر قانون زير پا بگذرند  كه بنده فكر نمي كنم اينطور شود  تا حد شهادتش هستم   چون با رد صلاحيت كارنامه پدر جانباز شهيدم  و خانواده ام  و بنده  باطل كردن   و با رد صلاحيت  من  فرقي بين من  و يك منافق  ساكن اشرف و ليپرتي نمي گذرند..زندگي بدون عزت  گنذد است و شهادت افتخار است و شادي الان جواب ندهد اما تاريخ قضاوت درست خواهد كرد همانطوريكه در خصوص ابوذر غقفاري مالك اشتر باكريها  صياد شيرازي  و قرني ها  قضاوت نمد.... فقط در آخر بگويم بنده متعقد  قانون اساسي هستم و قانونمند من از نقض قانون نارحت هستم..

   و مي نويسم خدايا شكرت  خدايا شكرت مرا خيلي دوست داري و خدايا بمن صبر بده و آنهاغ را هدايت كن

 اسماعيل اسدي دارستاني  كانديدا رد صلاحيت شده شورا  / عضو فعلي شورا / درجه دار بازنشسته ارتش / فعال حقوق بشر و محيط زيست و وبلاگ نويس جهاني  و نويسنده و محقق

===========================================================================

 زندگي نامه شهيد ابوذر غفاري  يار و مونس   پيامبر اسلام

 شهادت

 سال 32 ه.ق بود، ابوذر از پيامبر (ص) شنيده بود که در ربذه در تبعيد خواهد مرد و مرداني که از عراق به حجاز مي‌روند، او را دفن خواهند کرد، آسوده خاطر سر بر بالين نهاد مي‌دانست لحظات آخر است، دخترش(1) کنارش نشست و گفت:«پدرجان! من در اينجا تنها هستم، مي‌ترسم که درندگان تو را بخورند، ابوذر پاسخ داد:«از رسول خدا شنيدم افرادي با ايمان عهده‌دار مراسم دفن من خواهند شد،» پس از وفات من بر سر راه کاروانهايي که به مدينه مي‌روند، بنشين اولين کاروان را که ديدي به کاروانيان بگو، مسلمانان ابوذر صحابي رسول خدا (ص) در اين بيابان غريبانه از دنيا رفته است، من کسي را ندارم کمکم کنيد تا او را دفن نمايم.دختر برخاست کاروان را ديد لبخندي بر لبان ابوذر نشست، الله‌اکبر، خدا و پيامبرش راست مي‌گفتند روي مرا به سمت قبله بازگردان، هرگاه آنان به ما رسيدند سلام مرا به آنان برسان و بعد از خاکسپاري من گوسفندي را بکش و به آنان بگو، شما را سوگند مي‌دهم که نرويد تا غذا بخوريد»، ابوذر در همين لحظه به ديدار حق شتافت. دختر به طرف کاروان دويد اين ابوذر صحابي پيامبر خداست که فوت کرده، کفن کرده و او را به خاک سپردند. سپس گوسفند را ذبح کرد و آن را خوردند،‌آنگاه به همراه دختر به مدينه رفتند. زمانيکه خبر فوت ابوذر به عثمان رسيد، گفت :« خدا ابوذر را رحمت کند» عمار پاسخ داد:«آري از صميم قلب ما خدا ابوذر را رحمت کند» عثمان از اين سخن برآشفت و تصميم گرفت عمار را تبعيد کند، مردان قبيله بني‌محزوم به نزد اميرمؤمنان (ع) رفتند ، امام (ع) فرمود: نمي‌گذاريم عثمان تصميمش را عملي کند» و بالاخره سخنان بني‌محزوم به عثمان رسيد و او به ناچار از تصميم خود منصرف شد. 1-گروهي معتقدند همسر ابوذر همراهش بود.

برداشت از سایت آستارا نیوز :http://www.astaranews.com/

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 17:25  توسط سيامك ايراندوست   | 

اسامی نهایی ثبت نامی کاندیداهای شورای شهر آستارا

1 بهمن پريان ديپلم عضو فعلي شورا / ريس شوراي شهرستان استارا

2 بهروز خانقاهي ديپلم عضو فعلي شورا

3 فرهاد محسني ليسانس كشاورزي عضو فعلي شورا / دانشجوي دكتري منابع طبيعي /ريس شورا آستارا /خوش اخلاق و مردمي و چهره فرهنگي

4 ناصر حسين نژادي فوق ليسانس حقوق عضو فعلي شورا/ منتقد شورا و شهرداري

5 مهندس نیما سیفی نژاد کارشناس عمران { جوانترین کاندیدای این دوره شورا } مورد حمايت جوانان اصولگرا و اصلاح طلب /متولد و ساكن شهر آستارا / فرزند آستارا

6 شهرام دولت ترك پور (دولتي) ليسانس مديريت بازنشته بهزيستي  و بخشدار اسبق / آزاده و جانباز

7 شهريار خدايي فوق ليسانس ادبيات كارمند پايانه

8 سيد سجاد موسوي ننه كران فوق ليسانس ادبيات( دانشجو) معاون آموزش پرورش/ جزو ليست ستاد فرهنگيان

9 سامان ساسانيان فوق ليسانس مديريت (دانشجو) كارمند آموزش پرورش/ ريس اسبق اداره تعاون / جزو ليست فرهنگيان

10 فرشاد پورافقي دكترا (دانشجو) كارمند آموزش پرورش/ ليست ستاد فرهنگيان آستارا

11 يوسف رازي ليسانس كارمند اصناف

12 اسماعيل محسني ليسانس آزاد

13 حسين محبوب مقدم ليسانس سردبير نشريه/ ليسانس

14 هوشنگ كرباسيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

15 احد نجار فوق ليسانس مديريت ازاد- مدرس

  16  كيكاووس(كيوان) فتحعلي زاده فوق ليسانس علوم سياسي/استاد دانشگاه / نويسنده و محقق و پزوهشگر برتر ملي و شناخته شده / متواد آستارا  ساكن آستارا / متولد 1343

17 مهدي كامياب فوق ليسانس مديريت كارمند گمرك

18 سخاوت سليمان نژاد ليسانس كارمند بازرگاني- رييس سابق تربيت بدني

19 ارشد خان بيگي ليسانس پرستار

20 جواد تسلي نيا ليسانس كارمند تامين اجتماعي

21 مهرداد سرخاني ليسانس عمران مهندس عمران

22 شهريار عباداللهيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

23 اصغر پورعباس ليسانس بازاري (طلا فروش)

24 محمد شهيدي ليسانس ؟؟؟؟ (فرزند سرهنگ شهيدي)

25 مرجان عبداللهي ليسانس ؟؟؟؟؟؟؟

26 علي حيدرنيا چوبر ليسانس

27 يوسف پورواجد ليسانس كارشناس آب / فرزند معاون اسبق فرماندار آستارا 0 چهره مردم دار )

28 حسن ضارب ليسانس مديرعامل سهام عدالت

29 افشين الكامي ليسانس آزاد

30 فريد درخشان ليسانس كارمند تبليغات اسلامي

31 ميرصفر مكتبي اصل ليسانس حقوق آزاد

32 فردين هدايتي كارمند اداره پست

33 آرمين ساسانيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

34 بهنام سلخي ليسانس آزاد

35  كوروش پاك بين فوق ليسانس

36 سياوش كريمي نژاد ليسانس بازنشسته سپاه/سردار بازنشسته سپاه  سياوش كريم نژاد  . وي مي گويد وابسته به هيچ گروه يا سازماني وابسته نمي باشد /فرمانده بازنشسته گردان امام حسن نيروي زميني سپاه / مورد حمايت فرهنگيان / بازنشستگان نيروهاي مسلح / جوانان و اقشار مختلف

37 خليل توشه ليسانس مديريت بازنشسته سپاه/سرهنگ خليل توشه با رتبه 18 بازنشست شده است سردار بازنشسته سپاه   متولد ويريوموني آستارا   و ساكن  شهر آستارا /مي گويد بر حسب احساس وظيف آماده ام تا به مردم شهرمك خدمت

38 بهمن ساسانيان مهندس عمران

39 جهانبخش جاويدان  ;كارشناش مديريت / مدير فروشگاه بسيجان

40 مهدي شرق  ليسانس

41 اميد سهراب نژاد فوق ليسانس كامپيوتر كارمند دانشگاه آزاد  

42 ايوب اريه بندان  ليسانس

43 هاتف اريه بندان ليسانس

44 بيژن لايق پور كارمند اداره بازرگاني

45 فريبا طالعي ليسانس

46 رضا مصري ليسانس

--------------------------------------------------

در شه ر لوندویل هم تبلیغات و یارگیری شده است ..

بهزاد دستیار معلم  / حسن زرخواه /كارمند/ كیهان  فهیم زاده / مربی كشتی و بازاری  / tفراد پورامن / قريشي   / حاج صالح دنیایی كارمند بهزیستی

نجاتی و علایی /  زبيا كلام / قريشي  و....

بهروز معلم  / معلم  /////نجف شهنوازی  كارمند پمپ بنزین /وهاب علایی / هزبری /   علی حیدر جوینده مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد آستارا /قريشي / زبيا كلام و...

  دستیار و شهنوازی و فیهم زاده و زرخواه شانش بیشتر دارنند

حاجی فراداد پورامن كه مورد حمایت شدید جوانان و مردم منطقه است اعلام نموده  در انتخابات شورا نامزد شد و در آخر زبيا كلام نيز ثبت نام نمود با استفاده از تبصره

 سیبلی : قباد ریاضی ،  فرهاد نقی زاده ، حامد حبیبی پور ، بهروز بنی جلالی ، رضا اكبری ، بهرام آزند، اسماعیل اسدی دارستانی ، نيما فردين پور . زيبر قمريان

كانرود : حاتم فرشته پور ، برات خاص ،یحیی فیروز ، جلیل افشین ،  چلوه نیا ،اسماعیل عاطفی پور ، رجمان فرشته پور  نصرتی ، حسین فرشته پور ، رحمان فرشته پور. اكبر حقيق

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 17:24  توسط سيامك ايراندوست   | 

كانديداي محترم شوراي اسلامي آستارا و لوندويل و حومه قابل توجه فوري تكرار نمي شود

شما می توانید مصاحبه ، دیدگاه و برنامه ها  و انتقادات خود در چارچوب مصاحبه و خبر تبلیغات   با مشاوره خبره تبلیغاتی  مستند سازان نور  به چاپ برسانید .

۱-   نمایندگی روز نامه آوای شمال (۰ روز نامه استان گیلان ) سفارش دهید در اسرع وقت ظرف ۱۲ ساعت چاپ   می شود بدون محدویت زمانی  وروز  نامه آوای شمال ویزنامه آنتخابات شورا با كاندیدیای  با ۵۰ درصد تخیفیف  در چندسه روز دیگر چاپ می كند بصورت گسترده در سطح گیلان و استارا  این یك فرصت استسنایی است تمدید نمی شود .. نماینده و خبرنگار آوای شمال در آستارا و لوندویل  ۰۹۱۱۹۸۱۲۷۹۵

۲-  روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز (اولین روز نامه انترنتی در شمال كشور و آستارا ) كه معرو فتیرین و فعالترین  سایت در استارا  آماده  انعكاس و چاپ مصاحیه ها ، تبلیغات و برنامه های شما در سایت می باشد  جانباران و ایثارگران و خانواده شاهد، نویسندگان و روز نامه نگاران  از ۵۰ درصد تخیفیف  و افراد تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی و فارغ التحصیلان  بیكار ) كارشناسی ارشد ببالا   بصورت رایگان  و بدون یك ریال هزینه از سایت بهره مند هستند .) فقط  برای تبیلغات انتخابات شوراها كل كشور ..astaranews.com

 مدیر مسئول روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز (وابسته به شركت تعاونی مستند سازان نور )  اسماعیل اسدی دارستانی

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:42  توسط سيامك ايراندوست   | 

مهندس نیما سیفی نزاد جوان ترین نامزد انتخابات شهر آستارا

3 
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:59  توسط سيامك ايراندوست   | 

یك جوان بخاطر عشقش خودكشی كرد در رحیم محله لوندویل

یك جوان بخاطر عشقش  خودكشی كرد در رحیم محله لوندویل
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:3  توسط سيامك ايراندوست   | 

رد صلاحیت های احتمالی شورای شهر آستارا و لوندویل

  بهمن پریان  آرمین ساسانیان  سامان ساسانیان بهمن یوسف رازی  ساسانیان  سلخی / زیبا کلام  قریشی  نادر وفادر
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:3  توسط سيامك ايراندوست   | 

آستارا نیوز

سردار بازنشسته سپاه  سياوش كريم نژاد  . وي مي گويد وابسته به هيچ گروه يا سازماني وابسته نمي باشد و مستقل آمئده است و بازنشسته نيروي زميني سپاه و فرمانده اسبق گردان امام حسن آستارانيروي زميني آستارا / مديري ساده و بي آلايش و با حيا و بدون پرونده ساخت و ساز  صاف صاف  ... رزمنده بدنيا آمده  و رزمنده  ادامه زندگي مي دهد ... بسيجي اور مي ايد بدون انتظار  خيلي ها ايشان را با كساني ديگر اشتباه  مي گيرند اما بدانند حاج سياوش كريم نژاد  با ديگران فرق مي كند  اين حاجي از جنس باكريهاست نه تانكريها .....اين آقا عمل مي كند نه شعار .... دوستي پاسداري تعريف مي كرد  درست است حاج سياوش  كريم نژدرحويق بدنيا امده اما كل زندگي اش در آستارا و در زیر خدمت آستارا بوده است آنقدر كه مردم آستارا به وي آشنايي دارنند مردم حويق كمتر ... خيلي مي گويند ...اما من بخدا قسم مي خورم اگر پدر حاجي سياوش فقط يك قطعه زمين اش را بفروشد  ميلياردها تومان مي شود حاجي سياوش به عشق امام وارد سپاه شد ...دنبال ماديات نيست اگر اينطور بود فقط لب تر كند ...

خبر فوري : جمعي از فرهنگيان شاغل و بازنشسته فرهنگيان  و جمعي از بازنشستگان نيروهاي مسلح ( سپاه ، ارتش و ناجا ) ديشب ساعت 10 شب  و 11 شيب در ديدار جداگانه از كانديداي شدن سردار بازنشسته حاج سياوش كريم نزاد حمايت با حضور در جلسه ايشان بيعت نمودند ./

 17   شنبه : جمعي از ورزشكاران ملي و بين المللي با حضور در منزل سياوش كريم نزاد حمايت خود را از ايشان اعلام نمودند ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سرادر سیاوش كریم نزاد در حضور عده ای از نخبگان و اهل قلم و رسانه  آستارا در روز دوشنبه

 

سیاوش كریم نزاد : جوان گرایی را مهمترین مشخصه انتخابات دور چهارم شوراها دانست و مهمترین دغدغه ی خود را در جهت پیشرفت و توسعه ی شهر یآستارا ، تلاش برای تغییررفتار شهروندان با مشارکت خود مردم، تقویت اندیشه شورایی و مشورتی و استفاده از نخبگان جوان و در نهایت ((برنامه محور بودن)) را به عنوان عنصر مفقوده در تمام عرصه های مدیریت شهری عنوان کردو حل مشكلات جوانان دانست .

 

وی اظهار داشت: ظاهرا جناحها و افراد سرمایه گذاری های زیادی در حوزه انتخابات داشته اند و امسال با توجه به همزمانی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا انتخاباتی متفاوت را تجربه می کنیم.

مجدد افزود:  در مراحل بعدی تایید صلاحیت  این رسانه ها هستند که با روشنگری خود مردم را از شایسته بودن کاندیدا مطلع می کنند.

وی ادامه داد: رسانه ها باید علاوه بر چاپ بیوگرافی و سایر مشخصات نقاط ضعف و قوت نامزدهای شورای شهرآستارا  را برای مردم تبیین کنند و مطبوعات زبان گویا مردم آستارا هستند.

وظیفه رسانه است که فرد اصلح را به مردم شناسایی کند

وی در ادمه افزود : حضور پرشور مردم در انتخابات را از دیگر وظایف رسانه ها دانست و تصریح کرد: تمام نامزدهای انتخاباتی اهل و شایسته سکانداری بر صندلی شورا  را ندارند و این وظیفه رسانه است که فرد اصلح را به مردم شناسایی کند.

مجدد با تاکید بر اینکه اگر مردم در انتخاب خود برای فرد اصلح اشتباه کنند رسانه مقصر است، اضافه کرد: به علت مشغله های روزانه مردم فرصت این را ندارند که خود به تنهایی و تک تک به دنبال تحقق شعارها و فرد اصلح بگردند و این وظیفه رسانه هاست که به دنبال بهترین ها باشند و این افراد را به مردم معرفی کنند.برخی شعارها بدون پشتوانه علمی و کارشناسی است

سیاوش كریم نزاد : برخی افراد این شعارها را مطرح می کنند در صورتیکه این وظیفه رسانه و نخبگان و اهل قلم است که با آگاه سازی خود بگوید این شعارها قابلیت اجرا ندارد و بدون پشتوانه علمی و کارشناسی است.

وی با اشاره به اینکه رای دادن یک نوع رد امانت محسوب می شود، تصریح کرد: حضور رسانه و نخبگان تنها در رای نیست بلکه نقد و بررسی شعارهای انتخاباتی هم از کارکردهای رسانه هاست.

كاندیدای شورای شهر آستارا : برخی با این شعارها توانستند در انتخابات پیروز شوند چون کسی و رسانه ای عملکرد آنها را نقد و بررسی نکردودرانقلاب اسلامی  ایران و قانون اساسی،اساس کار مردم هستندودر انقلاب ایران اساس کار مردم هستند و این مردم هستند که با رای خود جهت نظام را تعیین می کنند.

سیاوش كریم نزاد در آخر افزود: باید فضا را بیشتر و بیشتر برای حضور حداکثری مردم آماده کنیم و این حضور بدون تخریب شخصیت افراد و با رقابت سالم باشدواز جوانان و نخبگان و اهل رسانه و قلم  جامعه درخواست دارم در این انتخاب مردم فرهنگی شهرمان را یاری كنند

1 بهمن پريان ديپلم عضو فعلي شورا / ريس شوراي شهرستان استارا

2 بهروز خانقاهي ديپلم عضو فعلي شورا

3 فرهاد محسني ليسانس كشاورزي عضو فعلي شورا / دانشجوي دكتري منابع طبيعي /ريس شورا آستارا /خوش اخلاق و مردمي و چهره فرهنگي

4 ناصر حسين نژادي فوق ليسانس حقوق عضو فعلي شورا/ منتقد شورا و شهرداري

5 مهندس نیما سیفی نژاد کارشناس عمران { جوانترین کاندیدای این دوره شورا } مورد حمايت جوانان اصولگرا و اصلاح طلب /متولد و ساكن شهر آستارا / فرزند آستارا

6 شهرام دولت ترك پور (دولتي) ليسانس مديريت بازنشته بهزيستي  و بخشدار اسبق / آزاده و جانباز

7 شهريار خدايي فوق ليسانس ادبيات كارمند پايانه

8 سيد سجاد موسوي ننه كران فوق ليسانس ادبيات( دانشجو) معاون آموزش پرورش/ جزو ليست ستاد فرهنگيان

9 سامان ساسانيان فوق ليسانس مديريت (دانشجو) كارمند آموزش پرورش/ ريس اسبق اداره تعاون / جزو ليست فرهنگيان

10 فرشاد پورافقي دكترا (دانشجو) كارمند آموزش پرورش/ ليست ستاد فرهنگيان آستارا

11 يوسف رازي ليسانس كارمند اصناف

12 اسماعيل محسني ليسانس آزاد

13 حسين محبوب مقدم ليسانس سردبير نشريه/ ليسانس

14 هوشنگ كرباسيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

15 احد نجار فوق ليسانس مديريت ازاد- مدرس

  16  كيكاووس(كيوان) فتحعلي زاده فوق ليسانس علوم سياسي/استاد دانشگاه / نويسنده و محقق و پزوهشگر برتر ملي و شناخته شده / متواد آستارا  ساكن آستارا / متولد 1343

17 مهدي كامياب فوق ليسانس مديريت كارمند گمرك

18 سخاوت سليمان نژاد ليسانس كارمند بازرگاني- رييس سابق تربيت بدني

19 ارشد خان بيگي ليسانس پرستار

20 جواد تسلي نيا ليسانس كارمند تامين اجتماعي

21 مهرداد سرخاني ليسانس عمران مهندس عمران

22 شهريار عباداللهيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

23 اصغر پورعباس ليسانس بازاري (طلا فروش)

24 محمد شهيدي ليسانس ؟؟؟؟ (فرزند سرهنگ شهيدي)

25 مرجان عبداللهي ليسانس ؟؟؟؟؟؟؟

26 علي حيدرنيا چوبر ليسانس

27 يوسف پورواجد ليسانس كارشناس آب / فرزند معاون اسبق فرماندار آستارا 0 چهره مردم دار )

28 حسن ضارب ليسانس مديرعامل سهام عدالت

29 افشين الكامي ليسانس آزاد

30 فريد درخشان ليسانس كارمند تبليغات اسلامي

31 ميرصفر مكتبي اصل ليسانس حقوق آزاد

32 فردين هدايتي كارمند اداره پست

33 آرمين ساسانيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

34 بهنام سلخي ليسانس آزاد

35  كوروش پاك بين فوق ليسانس

36 سياوش كريمي نژاد ليسانس بازنشسته سپاه/سردار بازنشسته سپاه  سياوش كريم نژاد  . وي مي گويد وابسته به هيچ گروه يا سازماني وابسته نمي باشد /فرمانده بازنشسته گردان امام حسن نيروي زميني سپاه / مورد حمايت فرهنگيان / بازنشستگان نيروهاي مسلح / جوانان و اقشار مختلف

37 خليل توشه ليسانس مديريت بازنشسته سپاه/سرهنگ خليل توشه با رتبه 18 بازنشست شده است سردار بازنشسته سپاه   متولد ويريوموني آستارا   و ساكن  شهر آستارا /مي گويد بر حسب احساس وظيف آماده ام تا به مردم شهرمك خدمت

38 بهمن ساسانيان مهندس عمران

39 جهانبخش جاويدان  ;كارشناش مديريت / مدير فروشگاه بسيجان

40 مهدي شرق  ليسانس

41 اميد سهراب نژاد فوق ليسانس كامپيوتر كارمند دانشگاه آزاد  

42 ايوب اريه بندان  ليسانس

43 هاتف اريه بندان ليسانس

44 بيژن لايق پور كارمند اداره بازرگاني

45 فريبا طالعي ليسانس

46 رضا مصري ليسانس

--------------------------------------------------

در شه ر لوندویل هم تبلیغات و یارگیری شده است ..

از جمله افرد مطرح كه شانس انتخاب شدن دارنند.

بهزاد دستیار معلم  / حسن زرخواه /كارمند/ كیهان  فهیم زاده / مربی كشتی و بازاری  / tفراد پورامن / قريشي   / حاج صالح دنیایی كارمند بهزیستی

نجاتی و علایی /  زبيا كلام / قريشي  و....

بهروز معلم  / معلم  /////نجف شهنوازی  كارمند پمپ بنزین /وهاب علایی / هزبری /   علی حیدر جوینده مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد آستارا /قريشي / زبيا كلام و...

  دستیار و شهنوازی و فیهم زاده و زرخواه شانش بیشتر دارنند

حاجی فراداد پورامن كه مورد حمایت شدید جوانان و مردم منطقه است اعلام نموده  در انتخابات شورا نامزد شد و در آخر زبيا كلام نيز ثبت نام نمود با استفاده از تبصره

 سیبلی : قباد ریاضی ،  فرهاد نقی زاده ، حامد حبیبی پور ، بهروز بنی جلالی ، رضا اكبری ، بهرام آزند، اسماعیل اسدی دارستانی ، نيما فردين پور . زيبر قمريان

كانرود : حاتم فرشته پور ، برات خاص ،یحیی فیروز ، جلیل افشین ،  چلوه نیا ،اسماعیل عاطفی پور ، رجمان فرشته پور  نصرتی ، حسین فرشته پور ، رحمان فرشته پور. اكبر حقيق

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:1  توسط سيامك ايراندوست   | 

رونمایی رادیو فردا از آقای بهار!

شاید بتوان گفت دولت بی نظیری که مردم، آن را خالصانه به انقلاب هدیه نمودند، توسط هیچ کس به اندازه مشایی تخریب نشد. رادیو فردا مصاحبه اخیر وی را با آب و تاب نقل کرده و برخلاف رویه معمول در این رادیو، به خاطر گویا بودن بیش از حد جملات مشایی، رادیو فردا ترجیح داده آنها را بدون توضیحات نقل نماید. رادیو فردا می نویسد:
"اسفندیار رحیم مشایی درباره نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «دولت اعتقادی ندارد که فضای کشور را انتخاباتی کند، حس و شور انتخاباتی را باید مردم بسازند، نه اینکه دولت فضا را انتخاباتی کند.»
ایشان نفرمودند هدف از برگزاری میتینگ ۱۰۰ هزار نفری آزادی و شکست سنگینشان در برگزاری آن چه بوده؟ چرا علیرغم حضورِ در آن، وقتی عدم استقبال مردم را مشاهده فرمودند و متوجه شدند که حضور علنی مساوی خواهد بود با لو رفتن میزان محبوبیت، استادیوم را ترک کردند! نفرموده اند چرا یک ماه مانده به شروع تبلیغات انتخاباتی، با فاصله های بسیار اندک و حتی روز در میان، هیأت دولت و رییس جمهور به تمامی استانها سفر می کنند! و نفرموده اند چرا در این روزهای آخر، دم از جهش و انفجار و یارانه ۲۵۰ هزارتومانی زده می شود تا مانند کروبی که با مدد قولهای ۵۰ هزار تومانی موفق شد ۵ میلیون رأی جمع کند، قول واریز ۵ برابر پول داده شود به امید اینکه شاید به رأی ۵ برابر کروبی (یعنی ۲۵ میلیون) بیانجامد!
رادیو فردا می افزاید: رییس دفتر محمود احمدی‌نژاد در برابر اصرار خبرنگار ایسنا درباره اینکه آیا او گزینه احمدی‌نژاد است، تصریح کرد که اگر اظهار نظری کند، «همان انتخاباتی شدن فضاست» و این چیزی است که به گفته آقای مشایی، «دولت به شدت از آن دوری کرده‌است.» 
  
                 

ایشان نفرموده اند پس جریان پرچم بازیهای او با شما و بنرهای زنده باد بهار و تکرار چندباره آن توسط رئیس جمهور در مراسمات سخنرانی، جملاتی که آقای احمدی نژاد در روزهای اخیر به زبان می آورند مانند "یک عده می خواهند در انتخابات به جای مردم تصمیم بگیرند و حملاتشان به نهادهای مختلف نظارتی و یا جریانها سیاسی، مصداق ورود دولت به فضای انتخابات نیست؟ البته این مساله بر همگان واضح است که آقای احمدی نژاد به شکل صریح مشغول کار انتخاباتی اند اما ظاهراً انکار لیدر جریان انحرافی به خاطر آنست که، در توهمات القایی توسط جن گیرها،وی دیگر خودش را رئیس دولت می داند نه احمدی نژاد و کابینه اش را!
سپس در جمله ای که رادیو فردا آن را از فرط خوشحالی به عنوان تیتر خبر خود مطرح نموده، می افزاید: "مردم توصیه را دوست ندارند": 
«من فکر نمی‌کنم، مردم دوست داشته باشند یک نفر به آن‌ها دائم توصیه کند و به مردم خط بدهد، مردم خود خط‌ ها را خوب می‌فهمند، خط بهتر، منطقی‌تر، قدرتمند‌تر، بانفوذ‌تر و اثرگذار‌تر را خوب می‌فهمند.»
ایشان ظاهراً نمی فهمند که مقام و جایگاه رهبری وظائفی دارد و یکی از آنها بیدار کردن مردم و آشنا کردن آنها نسبت به وقایع برنامه ریزی شده و در حال اجرا توسط دشمن است. و ظاهراً نمی فهمند که همین مردم که خط و خطوط را تشخیص میدهند از سالها قبل، احمدی نژاد را موظف به حضور در شهرهایشان بدون مشایی می کنند، (مثلاً سفر چند ساعته سال گذشته احمدی نژاد به قم، و یا نامه هایی که مردم تبریز در جریان سفر اخیر، مبنی بر عدم همراهی مشایی برای رئیس جمهور نوشتند). در پاسخ باید گفته شود که آیا آقای مشایی آنچه مردم عادی می فهمند را می تواند تشخیص دهد؟
"آقای مشایی در پاسخ به اینکه بسیاری از اصولگرایان از او با عنوان «لیدر جریان انحرافی» یاد می‌کنند، گفت: «ما از چه چیزی منحرف شده‌ایم. من هر چه فکر کردم، ‌متوجه نشدم که از چه چیزی منحرف شدم.»
پاسخ به این مسأله آسان است: از آرمانهای انقلاب، در حالی که امام راحل، سکنه اسرائیل را سربازان اسرائیلی معرفی می کنند، دوستی شما با ساکنین اسرائیل چه معنی ای غیر از جهل و انحراف دارد؟ چرا دولت خدمتگذار، فقط به خاطر شخص شما، بارها توسط مقام معظم رهبری مورد مواخذه علنی و رسمی واقع شد؟ ( طرح موضوع مکتب ایرانی، ادغام سازمان حج و زیارت در میراث فرهنگی و گردشگری، اعلام دوستی با مردم اسرائیل، معاون اولی حضرتعالی و ...) اینها همه و همه به خاطر انحراف شما از آرمانها بوده است.
رادیو فردا می نویسد: "اسفندیار رحیم مشایی در بخش دیگری از گفت‌و‌گو با ایسنا اتهام ارتباط داشتن خود با رمالان و جن‌گیران را رد کرد و گفت: «بنده یک مهندس الکترونیک هستم و کار یک مهندس الکترونیک با رمال و جن‌گیر جور درنمی آید. ما اهل محاسبه و حساب و کتاب هستیم
باید از آقای مشایی پرسید اگر صادق هستند و تخصصشان حساب و کتاب است، چرا مسوول میراث فرهنگی شدند؟ چرا در مورد دین نظرات انحرافی می دهند؟ چرا اصلاً در سیاست دخالت می کنند؟ چرا در تمامی جلسات کارگروه های متعدد تخصصی استانها، و خلاصه هر جا که ممکن باشد حضور پر رنگ دارند؟ آیا در جریان دیدارتان با مه آفرید خسروی، در هتل لاله هم مشغول به حساب و کتاب سه هزار میلیارد تومان اختلاس بودید؟ و ...
و در نهایت رادیو فردا می افزاید: "آقای مشایی این تحلیل که محمود احمدی‌نژاد در برابر رهبر جمهوری اسلامی ایستاده است را تحلیل نادرستی خواند و گفت: «آقای احمدی‌نژاد هرگز در برابر رهبری نایستاده‌اند، ممکن است جایی نظرشان با نظر رهبری یکی نباشد، ولی همواره نظر رهبری را تمکین کرده‌اند.»
و البته ایشان نفرمودند ماجرای قهر ۱۱ روزه چه بود؟ تعلل وی در عزل مشایی چه معنی ای داشت؟ و بد تر آنکه عزلی هم در نهایت انجام نشد (و مشایی خودش استعفا داد). نوارکشی در صحن مجلس مخالف نظر صریح مقام معظم رهبری نبود؟ کشاندن اختلافات بین مردم و سوء استفاده از احساسات آنها که حضرت آقا آن را خیانت قلمداد نمودند چطور؟ از آقای مشایی باید پرسید رادیو فردا این مطالب را نمی فهمد که بدون سانسور آن را پخش نموده و بر مبنای آن تحلیل هم ارائه می کند، به گفته شما مردم که می فهمند، پس چرا اینگونه آشکارا دروغ می گویید و ژست روشنفکری و موفقیت هم به خود می گیرید؟
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:1  توسط سيامك ايراندوست   | 

سرادر سیاوش كریم نزاد در حضور عده ای از نخبگان و اهل قلم و رسانه آستارا

سردار بازنشسته سپاه  سياوش كريم نژاد  . وي مي گويد وابسته به هيچ گروه يا سازماني وابسته نمي باشد و مستقل آمئده است و بازنشسته نيروي زميني سپاه و فرمانده اسبق گردان امام حسن آستارانيروي زميني آستارا / مديري ساده و بي آلايش و با حيا و بدون پرونده ساخت و ساز  صاف صاف  ... رزمنده بدنيا آمده  و رزمنده  ادامه زندگي مي دهد ... بسيجي اور مي ايد بدون انتظار  خيلي ها ايشان را با كساني ديگر اشتباه  مي گيرند اما بدانند حاج سياوش كريم نژاد  با ديگران فرق مي كند  اين حاجي از جنس باكريهاست نه تانكريها .....اين آقا عمل مي كند نه شعار .... دوستي پاسداري تعريف مي كرد  درست است حاج سياوش  كريم نژدرحويق بدنيا امده اما كل زندگي اش در آستارا و در زیر خدمت آستارا بوده است آنقدر كه مردم آستارا به وي آشنايي دارنند مردم حويق كمتر ... خيلي مي گويند ...اما من بخدا قسم مي خورم اگر پدر حاجي سياوش فقط يك قطعه زمين اش را بفروشد  ميلياردها تومان مي شود حاجي سياوش به عشق امام وارد سپاه شد ...دنبال ماديات نيست اگر اينطور بود فقط لب تر كند ...

خبر فوري : جمعي از فرهنگيان شاغل و بازنشسته فرهنگيان  و جمعي از بازنشستگان نيروهاي مسلح ( سپاه ، ارتش و ناجا ) ديشب ساعت 10 شب  و 11 شيب در ديدار جداگانه از كانديداي شدن سردار بازنشسته حاج سياوش كريم نزاد حمايت با حضور در جلسه ايشان بيعت نمودند ./

 17   شنبه : جمعي از ورزشكاران ملي و بين المللي با حضور در منزل سياوش كريم نزاد حمايت خود را از ايشان اعلام نمودند ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سرادر سیاوش كریم نزاد در حضور عده ای از نخبگان و اهل قلم و رسانه  آستارا در روز دوشنبه

 

سیاوش كریم نزاد : جوان گرایی را مهمترین مشخصه انتخابات دور چهارم شوراها دانست و مهمترین دغدغه ی خود را در جهت پیشرفت و توسعه ی شهر یآستارا ، تلاش برای تغییررفتار شهروندان با مشارکت خود مردم، تقویت اندیشه شورایی و مشورتی و استفاده از نخبگان جوان و در نهایت ((برنامه محور بودن)) را به عنوان عنصر مفقوده در تمام عرصه های مدیریت شهری عنوان کردو حل مشكلات جوانان دانست .

 

وی اظهار داشت: ظاهرا جناحها و افراد سرمایه گذاری های زیادی در حوزه انتخابات داشته اند و امسال با توجه به همزمانی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا انتخاباتی متفاوت را تجربه می کنیم.

مجدد افزود:  در مراحل بعدی تایید صلاحیت  این رسانه ها هستند که با روشنگری خود مردم را از شایسته بودن کاندیدا مطلع می کنند.

وی ادامه داد: رسانه ها باید علاوه بر چاپ بیوگرافی و سایر مشخصات نقاط ضعف و قوت نامزدهای شورای شهرآستارا  را برای مردم تبیین کنند و مطبوعات زبان گویا مردم آستارا هستند.

وظیفه رسانه است که فرد اصلح را به مردم شناسایی کند

وی در ادمه افزود : حضور پرشور مردم در انتخابات را از دیگر وظایف رسانه ها دانست و تصریح کرد: تمام نامزدهای انتخاباتی اهل و شایسته سکانداری بر صندلی شورا  را ندارند و این وظیفه رسانه است که فرد اصلح را به مردم شناسایی کند.

مجدد با تاکید بر اینکه اگر مردم در انتخاب خود برای فرد اصلح اشتباه کنند رسانه مقصر است، اضافه کرد: به علت مشغله های روزانه مردم فرصت این را ندارند که خود به تنهایی و تک تک به دنبال تحقق شعارها و فرد اصلح بگردند و این وظیفه رسانه هاست که به دنبال بهترین ها باشند و این افراد را به مردم معرفی کنند.برخی شعارها بدون پشتوانه علمی و کارشناسی است

سیاوش كریم نزاد : برخی افراد این شعارها را مطرح می کنند در صورتیکه این وظیفه رسانه و نخبگان و اهل قلم است که با آگاه سازی خود بگوید این شعارها قابلیت اجرا ندارد و بدون پشتوانه علمی و کارشناسی است.

وی با اشاره به اینکه رای دادن یک نوع رد امانت محسوب می شود، تصریح کرد: حضور رسانه و نخبگان تنها در رای نیست بلکه نقد و بررسی شعارهای انتخاباتی هم از کارکردهای رسانه هاست.

كاندیدای شورای شهر آستارا : برخی با این شعارها توانستند در انتخابات پیروز شوند چون کسی و رسانه ای عملکرد آنها را نقد و بررسی نکردودرانقلاب اسلامی  ایران و قانون اساسی،اساس کار مردم هستندودر انقلاب ایران اساس کار مردم هستند و این مردم هستند که با رای خود جهت نظام را تعیین می کنند.

سیاوش كریم نزاد در آخر افزود: باید فضا را بیشتر و بیشتر برای حضور حداکثری مردم آماده کنیم و این حضور بدون تخریب شخصیت افراد و با رقابت سالم باشدواز جوانان و نخبگان و اهل رسانه و قلم  جامعه درخواست دارم در این انتخاب مردم فرهنگی شهرمان را یاری كنند

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 9:13  توسط سيامك ايراندوست   | 

سردار سیاوش کریم نژاد نامزد انتخابات شورای شهر آستارا

 

سردار بازنشسته سپاه  سياوش كريم نژاد  . وي مي گويد وابسته به هيچ گروه يا سازماني وابسته نمي باشد و مستقل آمئده است و بازنشسته نيروي زميني سپاه و فرمانده اسبق گردان امام حسن آستارانيروي زميني آستارا / مديري ساده و بي آلايش و با حيا و بدون پرونده ساخت و ساز  صاف صاف  ... رزمنده بدنيا آمده  و رزمنده  ادامه زندگي مي دهد ... بسيجي اور مي ايد بدون انتظار  خيلي ها ايشان را با كساني ديگر اشتباه  مي گيرند اما بدانند حاج سياوش كريم نژاد  با ديگران فرق مي كند  اين حاجي از جنس باكريهاست نه تانكريها .....اين آقا عمل مي كند نه شعار .... دوستي پاسداري تعريف مي كرد  درست است حاج سياوش  كريم نژدرحويق بدنيا امده اما كل زندگي اش در آستارا و در زیر خدمت آستارا بوده است آنقدر كه مردم آستارا به وي آشنايي دارنند مردم حويق كمتر ... خيلي مي گويند ...اما من بخدا قسم مي خورم اگر پدر حاجي سياوش فقط يك قطعه زمين اش را بفروشد  ميلياردها تومان مي شود حاجي سياوش به عشق امام وارد سپاه شد ...دنبال ماديات نيست اگر اينطور بود فقط لب تر كند ...

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:40  توسط سيامك ايراندوست   | 

اسامی نهایی ثبت نامی کاندیداهای شورای شهر آستارا

 

 

1 بهمن پريان ديپلم عضو فعلي شورا

2 بهروز خانقاهي ديپلم عضو فعلي شورا

3 فرهاد محسني ليسانس كشاورزي عضو فعلي شورا

4 ناصر حسين نژادي فوق ليسانس حقوق عضو فعلي شورا

5 مهندس نیما سیفی نژاد کارشناس عمران { جوانترین کاندیدای این دوره شورا }

6 شهرام دولت ترك پور (دولتي) ليسانس مديريت بازنشته بهزيستي

7 شهريار خدايي فوق ليسانس ادبيات كارمند پايانه

8 سيد سجاد موسوي ننه كران فوق ليسانس ادبيات( دانشجو) كارمند آموزش پرورش

9 سامان ساسانيان فوق ليسانس مديريت (دانشجو) كارمند آموزش پرورش

10 فرشاد پورافقي دكترا (دانشجو) كارمند آموزش پرورش

11 يوسف رازي ليسانس كارمند اصناف

12 اسماعيل محسني ليسانس آزاد

13 حسين محبوب مقدم ليسانس سردبير نشريه

14 هوشنگ كرباسيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

15 احد نجار فوق ليسانس مديريت ازاد- مدرس

  16  كيكاووس(كيوان) فتحعلي زاده فوق ليسانس علوم سياسي بازنشته اداره اطلاعات

17 مهدي كامياب فوق ليسانس مديريت كارمند گمرك

18 سخاوت سليمان نژاد ليسانس كارمند بازرگاني- رييس سابق تربيت بدني

19 ارشد خان بيگي ليسانس پرستار

20 جواد تسلي نيا ليسانس كارمند تامين اجتماعي

21 مهرداد سرخاني ليسانس عمران مهندس عمران

22 شهريار عباداللهيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

23 اصغر پورعباس ليسانس بازاري (طلا فروش)

24 محمد شهيدي ليسانس ؟؟؟؟ (فرزند سرهنگ شهيدي)

25 مرجان عبداللهي ليسانس ؟؟؟؟؟؟؟

26 علي حيدرنيا چوبر ليسانس

27 يوسف پورواجد ليسانس ؟؟؟؟؟؟؟؟

28 حسن ضارب ليسانس مديرعامل سهام عدالت

29 افشين الكامي ليسانس آزاد

30 فريد درخشان ليسانس كارمند تبليغات اسلامي

31 ميرصفر مكتبي اصل ليسانس حقوق آزاد

32 فردين هدايتي كارمند اداره پست

33 آرمين ساسانيان ليسانس كارمند آموزش پرورش

34 بهنام سلخي ليسانس آزاد

35  كوروش پاك بين فوق ليسانس

36 سياووش كريمي نژاد ليسانس بازنشسته سپاه/سردار بازنشسته سپاه  سياوش كريم نژاد  . وي مي گويد وابسته به هيچ گروه يا سازماني وابسته نمي باشد

37 خليل توشه ليسانس مديريت بازنشسته سپاه/سرهنگ خليل توشه با رتبه 18 بازنشست شده است سردار بازنشسته سپاه   متولد ويريوموني آستارا   و ساكن  شهر آستارا /مي گويد بر حسب احساس وظيف آماده ام تا به مردم شهرمك خدمت

38 بهمن ساسانيان مهندس عمران

39 جهانبخش جاويدان

40 مهدي شرق

41 اميد سهراب نژاد فوق ليسانس كامپيوتر كارمند دانشگاه آزاد  

42 ايوب اريه بندان

43 هاتف اريه بندان

44 بيژن لايق پور كارمند اداره بازرگاني

45 فريبا طالعي

46 رضا مصري

--------------------------------------------------

در شهر لوندویل هم تبلیغات و یارگیری شده است ..

از جمله افرد مطرح كه شانس انتخاب شدن دارنند.

بهزاد دستیار معلم  / حسن زرخواه /كارمند/ كیهان  فهیم زاده / مربی كشتی و بازاری  / tفراد پورامن / قريشي  /ایرج لطف الهی  معلم / شهروز ازدرنیا معلم / حمید نزاد  كارمند كمیته امداد / حاج صالح دنیایی كارمند بهزیستی

نجاتی و علایی / مورد حمایت مهندس ضارب نیا و حاج دلق پوش

بهروز معلم  / معلم  /////نجف شهنوازی  كارمند پمپ بنزین /وهاب علایی / هزبری /   علی حیدر جوینده مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد آستارا /قريشي / زبيا كلام و...

  دستیار و شهنوازی و فیهم زاده و زرخواه شانش بیشتر دارنند

حاجی فراداد پورامن كه مورد حمایت شدید جوانان و مردم منطقه است اعلام نموده  در انتخابات شورا نامزد شد و در آخر زبيا كلام نيز ثبت نام نمود با استفاده از تبصره

 سیبلی : قباد ریاضی ،  فرهاد نقی زاده ، حامد حبیبی پور ، بهروز بنی جلالی ، رضا اكبری ، بهرام آزند، اسماعیل اسدی دارستانی ، نيما فردين پور . زيبر قمريان

كانرود : حاتم فرشته پور ، برات خاص ،یحیی فیروز ، جلیل افشین ،  چلوه نیا ،اسماعیل عاطفی پور ، رجمان فرشته پور  نصرتی ، حسین فرشته پور ، رحمان فرشته پور. اكبر حقيق

----------تعداد افراد ثبت‌نام شده، 380 نفر مرد و شش نفر زن هستند، اذعان کرد: نام‌نویسی 69 نفر در شهر آستارا و لوندویل و 317 نفر در بخش مرکزی و بخش لوندویل صورت گرفت

 

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:39  توسط سيامك ايراندوست   | 

آستارا نیوز

 از زمان آغاز گمانه زني‌ها براي ثبت نام نامزدهاي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، آمدن يا نيامدن آيت الله هاشمي يک روز از قول دوستان،‌ نزديکان، همفکران و حتي فرزندان ايشان تاييد و روز ديگر "قطعا" تکذيب مي‌شود. همان‌طور که در تصاوير زير ديده مي‌شود، کمتر ديده مي‌شود که سايت‌ها و خبرگزاري‌ها، يک روز صبح از قول اطرافيان وي خبرهايي در باب حضور و عدم حضور او منتشر نکنند.

در آخرين نمونه از حضور و يا عدم حضور رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در انتخابات پيش رو، روز گذشته خبري به نقل از ياسر هاشمي، در فضاي مجازي منتشر شد که از آمدن پدر خبر مي‌داد.

هنوز چند دقيقه‌اي از انتشار اين خبر نگذشته بود که محسن، فرزند ديگر آيت‌‌آلله هاشمي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ضمن تکذيب اين اظهار نظر گفت: "تا آنجایی که می‌دانم هنوز نظر پدرم به سمت آمدن نیست وحتما در مورد اظهارات برادرم(ياسر هاشمي) در خصوص آمدن پدرم، سوءتفاهم شده است".

خلاصه اين روزها برخي از اخبار غير رسمي اشاره به آمدن رييس تشخيص مصلحت نظام در دقيقه 90 دارند و بسياري ديگر از نيامدن حرف مي‌زنند.  براي مثال سعيد حجاريان، در مصاحبه‌اي با يک سايت اصلاح‌طلب اعلام کرده است که آقای هاشمی دقیقه نود وارد عرصه انتخابات می شوند و تمام معادلات را بر هم می ریزند. اما در جايي ديگر حجت‌الاسلام عسگري، مشاور پارلماني رئيس مرکز استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با تاکيد بر عدم حضور آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اظهار کرد: "حضور آيت‌الله هاشمي در انتخابات رياست‌جمهوري بعيد است و قطعا وي در انتخابات رياست‌جمهوري کانديدا نخواهد نشد". وي افزود: "علي رغم اينکه درخواست‌ها از آيت‌الله هاشمي براي حضور در عرصه انتخابات زياد است، ولي وي تمايلي براي حضور در انتخابات ندارند".

در اين فضاي آمدن و نيامدن اگر فرض را بر آمدن آيت‌الله هاشمي بگيريم، رييس تشخيص مصلحت نظام براي انتخابات 24 خرداد ماه و به منظور اينکه شکست دور هشتم دوباره تکرار نشود بايد ستاد، ساختارها و تشکيلات لازم براي انتخابات را فراهم کرده باشد و يا اگر اينطور نيست سوال ديگري که مطرح مي‌شود اين است که تشکيلات انتخاباتي آيت‌الله هاشمي چگونه براي انتخابات رياست جمهوري سازمان‌دهي مي‌شوند؟اما طبيعتا موضوع کانديداتوري محسن هاشمي در انتخابات شوراي شهر تهران مي‌تواند تا حدي براي رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام راهگشا باشد.

سوالي که در اين مقال از محسن هاشمي مطرح خواهد شد اين است که آيا ستادهاي تهران او براي انتخابات شوراي شهر تهران وجودي دو منظوره خواهند بود يا خير؟
+ نوشته شده در  دوشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:38  توسط سيامك ايراندوست   | 

آستارا نیوز

فرماندار آستارا:
آستارا آماده برگزاری انتخابات حماسی است

فرماندار آستارا گفت: آستارا آماده برگزاری انتخابات پرشور و حماسی است.

خبرگزاری فارس: آستارا آماده برگزاری انتخابات حماسی است

 

 کیوان اسدپور امروز در جریان بازدید از روند کاری ستاد انتخابات این شهرستان با اشاره به برگزاری انتخابات شورای شهر و روستا و ریاست جمهوری، اظهار کرد: امسال عصاره و سمبل حماسه سیاسی، انتخابات است که با حضور مردم غیرتمند و ولایت‌مدار ایران اسلامی در خرداد در پای صندوق‌های رأی متجلی می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی به منزله مردم‌سالاری دینی است، گفت: مقام معظم رهبری، حضور مردم را یک آزمایش بزرگ و شرکت در آن را تکلیف الهی، اسلامی، وجدانی و ملی می‏دانند بنابراین حضور مردم ایران اسلامی در انتخابات یک تکلیف الهی است.

این مسئول، اضافه کرد: باید تلاش کنیم با قانون‌مداری و قانون‌گرایی زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی فراهم شود.

به گفته وی، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای آستارا، اصل بی‌طرفی توسط مسئولان اجرایی و نظارتی و هیئت اجرایی در قبال نامزدهای انتخاباتی کاملا رعایت می‌شود.

اسدپور گفت: اعضای هیئت اجرایی شهرستان با اصل بی‌طرفی و با نیت خالصانه و در نظر گرفتن رضایت خداوند و مصالح نظام به صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا رسیدگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در ایام انتخابات از هر گونه سوء‌استفاده احتمالی از امکانات دولتی جلوگیری می‌شود، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلفات انتخاباتی و مغایر قانون با افراد خاطی به شدت برخورد می‌شود.

فرماندار آستارا، با بیان فرازهایی از بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباره حضور مردم در انتخابات، افزود: مقام معظم رهبری فرموده است که حضور مردم در انتخابات کشور را بالفعل بیمه می‏کند و انتخابات نشان‌دهنده واقعی حضور مردم در صحنه سیاسی کشور است.

وی متذکر شد: هر انتخاباتی که پر شور برگزار شود کشور را بیمه می‏کند.

اسدپور با بیان اینکه تمام اقدام‌های لازم از طرف ستاد انتخاباتی شهرستان انجام شده است، خاطرنشان کرد: هیچگونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد و آماده برگزاری انتخابات پرشور و حماسی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان‌کرد: اینکه از قول من گفتند ائتلاف پیشرفت قبل از ثبت‌نام، کاندیدای نهایی را اعلام می‌کند، چنین چیزی نیست و تاکنون بنا بوده هر 3 نفر ثبت‌نام کنیم و وقت هم مانده است.

---------------------------

با برگزاری انتخابات داخلی
رئیس شورای شهر آستارا و لوندویل انتخاب شدند

فرماندار آستارا گفت: با برگزاری انتخابات داخلی، رئیس شورای شهر آستارا و لوندویل انتخاب شدند.

خبرگزاری فارس: رئیس شورای شهر آستارا و لوندویل انتخاب شدند

 

 

 کیوان اسدپور امروز در حاشیه جلسه انتخابات داخلی اعضای شورای اسلامی این شهرستان به خبرنگاران اظهار کرد: جلسه انتخابات داخلی به منظور تعیین رئیس شورای شهرهای آستارا، لوندویل و شهرستان برگزار شد.

وی افزود: با حضور اعضای این شوراها رئیس و نایب رئیس شوراهای اسلامی شهر آستارا و لوندویل مشخص شدند.

به گفته فرماندار آستارا، با رأی اکثریت مطلق اعضای شورای شهر آستارا، فرهاد محسنی به رئیس شورای شهر آستارا، فرداد پورامن به عنوان رئیس شورای شهر لوندویل و بهمن پریان به عنوان رئیس شورای شهرستان در آخرین سال باقیمانده فعالیت این دوره شوراها انتخاب شدند.

به گزارش فارس، نتایج انتخابات مذکور به شرح زیر انجام شده است:

بهروز خانقاهی نایب رئیس، سروش وظیفه منشی، بهمن پریان خزانه‌دار و ناصر حسین‌نژادی به عنوان سخنگوی شورای شهر آستارا انتخاب شدند.

رحیم برقی نایب رئیس، بیژن حمیدنژاد منشی، مقصود زیبا کلام خزانه‌دار و حسن زرخواه به عنوان سخنگوی شورای شهر لوندویل و حسن ضارب نایب رئیس، علی نوری منشی و حاج فرداد پورامن نیز سخنگوی شورای شهرستان آستارا انتخاب شدند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 0:38  توسط سيامك ايراندوست   | 

کاندیای شورای شهر

 

مهندس يوسف پو واجد  / نامزد انتخابات شهر آستارا/ فرزند حاج علي پور واجد معاون اسبق  فرماندار آستارا ( فردي مردم دار و دلسوز )

---------------------------

شعار مهندس نیما سیفی نژاد

کاندیدای شورای شهر آستارا

 

غریبه نیستیم ، جوانان رنج کشیده ی خودتانیم

از دل خودتان برخاسته ایم

و به فراتر از شورای شهر

به ایجاد  اتحاد میان جوانان شهرمان

برای رقم زدن فردا های استارای عزیزمان

می اندیشیم

و در این راه

نیاز

به همه ی جوانانمان داریم

تا یاد اسطوره های این شهر

مرحوم بابک حسن پور

و خادمان  آستارا را زنده  نگه داریم

 ------------------------------------------

 

 

 

نام:میرصفر

 

نام خانوادگی:مکتبی اصل

 

متولد:1360

 

مدرک تحصیلی:کارشناس علوم اجتماعی (پژوهشگری) از دانشگاه سراسری گیلان

 

 

سوابق اجرائی:

 

1-مدیر عامل سازمان غیر دولتی کار و اشتغال

 

2-مدیر کاریابی پیشگامان عصر نوین

 

3-عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر آستارا

 

4-مدیر عامل شرکت تعاونی تامین نیروی انسانی مهشید کار

 

5-پیمانکار آب و فاضلاب روستایی شهرستان آستارا

 

6-عضو اتحادیه تاکسی تلفنی های شهرستان آستارا

 

7-مجری طرح ترافیک

 ------------------------

امروز کیهان فیهم زاده مربی کشتی ملی  کاندیدای شورای لوندویل  جلسه در شهر لوندویل داشت حدود ۸۳۰ نفر از مردم در سخنرانی ایشان حضور داشتند بنبار نظر سنجی  این جوان ورزشکار و با سواد لوندویل شانش بیشتری برای انتخاب شدن دارد

كيهان فهيم زاده كارشناس مديريت ، مربي و داور كشتي ملي  متولد و ساكن لوندويل / كانديداي اصلح لوندويل /

برنامه اين جوان مدير و ورزشكار لوندويلي براي شوراي شهر لوندويل

شکوفایی اقتصادی و توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و تمرکز سرمایه و افزایش تراکم جمعیت و مطرح شدن لوندويل   و همچنین دفاع از کار آفرین و سرمایه گزار در شورای سیاستگزاری برنامه ریزی شهری به استناد اصل 44 قانون اساسی و توسعه عمران و خدمات شهری و تقویت زیر ساخت های گردشگری  لوندويل است ..

 

برنامه مهم اين كاندياي اصلح لوندويل  

1-حمايت  توسعه اشتغال در شورای سیاستگذاری برنامه ریزی شهری  لوندويل

2-توسعه و عمران و برنامه ریزی شهری لوندويل  

3-تقویت زیر ساختهای گردشگری و توريستي و ساحلي و كوهستاني لوندويل

4- مبارزه با فساد اد اري

 

لوندويل براي مردم لوندويل

5- پي گيري در تاسيس ادارات دولتي و كميته امداد  و حوزه انتظامي و حوزه دادگستري در لوندويل

6--ديدار چهره به چهره با مردم  براي حل مشكلات شهر

7- حل معضل پل ورودي و خروجي شهر و كمربندي لوندويل و حل معضل ترافيك شهري

8- حل معظلات شهر لوندويل توسط مديريت بومي لوندويل

ادامه دارد

 

-------------------------------------------------

سردار سیاوش کریم نژاد نامزد انتخابات شورای شهر آستارا

سردار بازنشسته سپاه  سياوش كريم نژاد  . وي مي گويد وابسته به هيچ گروه يا سازماني وابسته نمي باشد و مستقل آمئده است و بازنشسته نيروي زميني سپاه و فرمانده اسبق گردان امام حسن آستارانيروي زميني آستارا / مديري ساده و بي آلايش و با حيا و بدون پرونده ساخت و ساز  صاف صاف  ... رزمنده بدنيا آمده  و رزمنده  ادامه زندگي مي دهد ... بسيجي اور مي ايد بدون انتظار  خيلي ها ايشان را با كساني ديگر اشتباه  مي گيرند اما بدانند حاج سياوش كريم نژاد  با ديگران فرق مي كند  اين حاجي از جنس باكريهاست نه تانكريها .....اين آقا عمل مي كند نه شعار .... دوستي پاسداري تعريف مي كرد  درست است حاج سياوش  كريم نژدرحويق بدنيا امده اما كل زندگي اش در آستارا و در زیر خدمت آستارا بوده است آنقدر كه مردم آستارا به وي آشنايي دارنند مردم حويق كمتر ... خيلي مي گويند ...اما من بخدا قسم مي خورم اگر پدر حاجي سياوش فقط يك قطعه زمين اش را بفروشد  ميلياردها تومان مي شود حاجي سياوش به عشق امام وارد سپاه شد ...دنبال ماديات نيست اگر اينطور بود فقط لب تر كند ...

-------------------------------------------------------------------                                                                                                                                                                             

    سرهنگ خليل توشه با رتبه 18 بازنشست شده است سردار بازنشسته سپاه   متولد ويريوموني آستارا   و ساكن  شهر آستارا /مي گويد بر حسب احساس وظيف آماده ام تا به مردم شهرمك خدمت

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 18:27  توسط سيامك ايراندوست   | 

کاندیدای شورای شهر آستارا

روستاي چلوند بعلت به حد نصاب نرسيدن كانديدا شوراي اسلامي  اين دوره احتمالا انتخابات برگزار نمي شود.. شوراي چلوند 5 عضو شورا و دو عضو علي البدل مي خواست كه فقط 4 زنفر در انتخابات كانديدا شدن با اين تعريف   انتخابات در چلوند برگزار نمي شود و احتمالا  شوراي  چلوندو و دهياري منحل و كارهاي دهياري چلوند را شوراي بخش انجام خواهد داد...

تا کنون چهره های متعددی برای حضور در عرصه انتخابات اعلام کاندیداتوری شورای آستارا و لوندویل کرده و یا نام آن ها در رسانه ها به عنوان کاندیدای احتمالی انتخابات شوراها  یاد ....

 1- كیكاوس فتعلی زاده  استاد د انشگاه  بازنشسته واجا ،

، شهرام ترك پور بخشدار بازنشسته آستارا

مهندس سیفی ن‍زاد / جوان فعال كه در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس برگ برنده راغ داشت و تاثیر گذار در انتخابات استارا است / مورد حمایت  مهندس ضارب نیا و دكتر نعیمی و مورد حمایت جوانان تحصیل  و اصلاج طلب ها و اصولگرایان آستارا و مدیر عامل تعاونی مسكن مهر لوندویل/ ستادخود را بنام سنگر سازان بدون سنگر نامیدم وعلت را پرسیدم گفت چون من جوان تحصیل كرده  متخصص هستم و پول ندارم ستاد و تبلیغات بكنم و برای عمران و‌اباد انی استارا  آماده ام ستادم را به این نام گذشتم

2- حسین محبوب مقدم / مدرك كارشناسی / مدیر مسئول هفته نامه  آوای آستارا / مورد حمایت حاج شاپور مرحبا و روز  نامه نگاران اصلاح طلب و اصولگرا / شانس برنده شدن بالایی دارد چون روزنامه و مقالاتش در خصوص مسایل شهر و شهرستان منتقد و دلسوزانه و سازنده است بارها مسئولان ایشان را  به دادگاه كشانند و شخصیت فرا جناحی دارد و از تمام قشرها از ایشان حمایت می شود فقط به حاجی مرحبا منتهی نمی شود...برنامه ایشان كه خیلی عالی و سازنده است به استحضار خواهد رسید

 مهندس پو واجد  فرزند حاج آقا پو ر واجد معاون بازنشسته فرماندار آستارا  رسما كاندیدا شده است مورد حمایت جوانان و بخصوص اهالی آستارا شده است .. با توجه به محبوبیت حاج اقا پو واجد شانش این مهندس جوان متدین بالاتر رفته است

3- سامان ساسانیان / ریس اسبق اداره تعاون / معلم/  مورد حمایت مهندس ضارب نیا و حاج اقا دلق پوش / ناعدالتی زیادی در حق این مدیر و معلم اصلاح طلب شده بخاطر علاقه به نظام و مصلحت جامعه همیشه سكوت  می كند با اینكه ایشان را جنبش سبزی معرفی می كنند وی همیشه مدافع سر سخت ولایت فقیه و امام خامنه ای می باشد وفردی صبور و سیاستمدار پخته و افشا گرانه در مدیریت لج و لج بازی نمی كند  و برعلیه كسی تهمت نمی زند .. خلاصه یك معلم و مدیر خوب است...

5- آرمین ساسانیان / مدرك كارشناس / معلم / مربی كشتی ملی / سخنران ستادحمایت مردمكی دكتر احمدی نزالد / سخنران معروف نماینده آستارا /مورد حمایت دكتر نعیمی و فرهنگیان و جوانان و ورزشكاران/

6-سخاوت سلیمان نزاد ریس ورزش /

7- مرحمت سلیمان نزاد/ كارمند گمرك / قبلا هم شورا ثبت نام كرده بود...

10- سردار بازنشسته سپاه سیاوش كریم نزاد  چهره محبوب و با احیا بعلكس بعضی ها

11- فرهاد محسنی كه محبوب  خاصی در بین مردم آستارا دارد و ریس فعلی شهر‌استارا فردی كاردان و با خلاق و مردم دار/ز بین اعضای فعلی شورای شهر آستارا مهندس فرهاد محسنی که اخیرا با به پایان رساندن دوره فوق لیسانس منابع طبیعی برای آزمون دکتری خود آماده می شود با قاطعیت از آمادگی خود خبر داده و به دلیل خاکی بودن و تفاوت قائل نشدن در نحوه برخورد با مردم و حل مشکلات آنها قبل و بعد از انتخابات و قیافه نگرفتن برای مراجعین مردمی تمام دوستان قدیمی، خواص و یاران وفادار خود را حفظ کرده است

 12- مهندس ناصر حسین نژادی به دلیل شهرتی که در قانون گرایی و مخالفت شدید با هرگونه رشوه و پارتی بازی کسب کرده دو چهره مطرح برای انتخابات شورای شهر آستارا محسوب می شوند.

 

14- حاج آقا بهمن پریان باز رای سنتی خود دارد  ..با تبصره  مدرك تحصیلی  ثبت نام كرد

15 بهروز خانقاهی شانش كمتری دارنندو خانقاهی مدرك دیپلم دارد با تبصره ثبت نام نمود

16- پور افقی     اهل و ساكن آستارا

17-   اسماعيل محسنی ریس اتحادیه پوشاك حمایت خودش نمی اید.

18- فرید درخشان كارمند اداره تبلیغات اسلامی آستارا

  19     ستاد حمایت  كاندیداهای شورای شهر استارا  تشكیل شد .

   در جلسه ای با حضور بالای 300 نفر از  فرهنگیان آستارا   ستاد حمایت لز فرهنگیان كاندیدای شورای شهر استارا  تشكیل شد و از 7 نفر از فرهنگیان آستارا كه درخواست داشته اند  این ستاد سه نفر را  انتخاب كردند  و رسما ستاد شروع بكار نمود  و فرهنگیان و نخبگان  فرهنگی و سیاسی از این ائتلاف حمایت می كنند   و سه نفر كه از طرف ستاد به مردم آستارا معرفی كردند .. سامان ساسانیان   پور افقی  / سید سجاد موسوی  و رسما كار خود را  شروع كردند

20

میرصفر مكتبی اصل  جوان پركار و مومن كار آفرین و پر طرفدار  متولد 1360  كارشناس علوم اجتماعی ( پزوهشگر  ی) از دانشگاه گیلان  برای  عضویت در شورای شهر آستارا  اعلام آمادگی نمود و در مدت چند روزی كه اعلام آمادگی نموده  اكثریت جوانان و فرهنگیان و مردم آستارا از برنامه های حماسه ساز  ایشان استقبال نمودند.

 سوابق این مدیرتوان مند و كارشناس جوان : مدیر عامل  سازمان غیر دولتی  كار و اشتغال / مدیر كار یابی آستارا / عضو شورای اجرایی هلال احمر  آستارا و پیمانكار  آب و فاضلاب روستایی و مدیر عامل  شركت تعاونی مشهید كار  و مجری طرح ترافیك /

از جمله شعاراین كاندیدا  تمركز  سرمایه و افزایش تراكم جمعیت و مطرح نمودن آستارا در سطح سراسر كشور / دفاع از كار آفرین و سرمایه گذار در شورای سیاست گذاری برنامه ریزی  شهری  به  استناد  اصل 44 قانون اساسی و توسعه عمران و خدمات شهری و تقویت زیر ساخت های گردشگری و متعاقبا برنامه های ایشان اعلام می شود.

21- سردار رتبه 18 بازنشسته خلیل توشه متولد 1340 فرزند آستارا

22- جهانبخش جاویدان  كارشناس مدیریت / ریس فروشگاه بسیجان / متولد 1354

23- بهمن ساسانيان

24- محمد شهيري معروف به مصطفي شهيري فرزند سرهنگ شهيري ف اسبق نيروي انتظامي آستارا

25- يوسف رازی ریس دفتر مجمع صنوف آستارا

26- بهنام سلخي  /27- رضا مصري /28- اصغر پور عباس /29- پاك بين / 30 هوشنگ كرباسيان /

 

بيزن لايق  پور / فردين هدايتي / احد نجار / مهدي كامياب / شهريار خدايي / بهمن ساسانيان / سرخالني / لكامي / سهراب نزاد / پور عباس /  ارشد خان بيگي / فريد درخشان / مرحمت سيلمان نزاد / هوشنگ كرباسيان  و...

----------------------------------------------------

 

در شهر لوندویل هم تبلیغات و یارگیری شده است ..

از جمله افرد مطرح كه شانس انتخاب شدن دارنند.

بهزاد دستیار معلم  / حسن زرخواه /كارمند/ كیهان  فهیم زاده / مربی كشتی و بازاری  / tفراد پورامن / قريشي  /ایرج لطف الهی  معلم / شهروز ازدرنیا معلم / حمید نزاد  كارمند كمیته امداد / حاج صالح دنیایی كارمند بهزیستی

نجاتی و علایی / مورد حمایت مهندس ضارب نیا و حاج دلق پوش

بهروز معلم  / معلم  /////نجف شهنوازی  كارمند پمپ بنزین /وهاب علایی / هزبری /   علی حیدر جوینده مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد آستارا /قريشي / زبيا كلام و...

  دستیار و شهنوازی و فیهم زاده و زرخواه شانش بیشتر دارنند

حاجی فراداد پورامن كه مورد حمایت شدید جوانان و مردم منطقه است اعلام نموده  در انتخابات شورا نامزد شد و در آخر زبيا كلام نيز ثبت نام نمود با استفاده از تبصره

 سیبلی : قباد ریاضی ،  فرهاد نقی زاده ، حامد حبیبی پور ، بهروز بنی جلالی ، رضا اكبری ، بهرام آزند، اسماعیل اسدی دارستانی ، نيما فردين پور . زيبر قمريان

كانرود : حاتم فرشته پور ، برات خاص ،یحیی فیروز ، جلیل افشین ،  چلوه نیا ،اسماعیل عاطفی پور ، رجمان فرشته پور  نصرتی ، حسین فرشته پور ، رحمان فرشته پور. اكبر حقيق

----------تعداد افراد ثبت‌نام شده، 380 نفر مرد و شش نفر زن هستند، اذعان کرد: نام‌نویسی 69 نفر در شهر آستارا و لوندویل و 317 نفر در بخش مرکزی و بخش لوندویل صورت گرفت

ثبت‌نام 573 نفر در شوراهای اسلامی آستارا

------------------------------------------------

سردار سیاوش کریم نژاد نامزد انتخابات شورای شهر آستارا

سردار بازنشسته سپاه  سياوش كريم نژاد  . وي مي گويد وابسته به هيچ گروه يا سازماني وابسته نمي باشد و مستقل آمئده است و بازنشسته نيروي زميني سپاه و فرمانده اسبق گردان امام حسن آستارانيروي زميني آستارا / مديري ساده و بي آلايش و با حيا و بدون پرونده ساخت و ساز  صاف صاف  ... رزمنده بدنيا آمده  و رزمنده  ادامه زندگي مي دهد ... بسيجي اور مي ايد بدون انتظار  خيلي ها ايشان را با كساني ديگر اشتباه  مي گيرند اما بدانند حاج سياوش كريم نژاد  با ديگران فرق مي كند  اين حاجي از جنس باكريهاست نه تانكريها .....اين آقا عمل مي كند نه شعار .... دوستي پاسداري تعريف مي كرد  درست است حاج سياوش  كريم نژدرحويق بدنيا امده اما كل زندگي اش در آستارا و در زیر خدمت آستارا بوده است آنقدر كه مردم آستارا به وي آشنايي دارنند مردم حويق كمتر ... خيلي مي گويند ...اما من بخدا قسم مي خورم اگر پدر حاجي سياوش فقط يك قطعه زمين اش را بفروشد  ميلياردها تومان مي شود حاجي سياوش به عشق امام وارد سپاه شد ...دنبال ماديات نيست اگر اينطور بود فقط لب تر كند ...

-------------------------------------------------------------------                                                                                                                                                                             

    سرهنگ خليل توشه با رتبه 18 بازنشست شده است سردار بازنشسته سپاه   متولد ويريوموني آستارا   و ساكن  شهر آستارا /مي گويد بر حسب احساس وظيف آماده ام تا به مردم شهرمك خدمت

-----

 

امروز کیهان فیهم زاده مربی کشتی ملی  کاندیدای شورای لوندویل  جلسه در شهر لوندویل داشت حدود ۸۳۰ نفر از مردم در سخنرانی ایشان حضور داشتند بنبار نظر سنجی  این جوان ورزشکار و با سواد لوندویل شانش بیشتری برای انتخاب شدن دارد

كيهان فهيم زاده كارشناس مديريت ، مربي و داور كشتي ملي  متولد و ساكن لوندويل / كانديداي اصلح لوندويل /

برنامه اين جوان مدير و ورزشكار لوندويلي براي شوراي شهر لوندويل

شکوفایی اقتصادی و توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و تمرکز سرمایه و افزایش تراکم جمعیت و مطرح شدن لوندويل   و همچنین دفاع از کار آفرین و سرمایه گزار در شورای سیاستگزاری برنامه ریزی شهری به استناد اصل 44 قانون اساسی و توسعه عمران و خدمات شهری و تقویت زیر ساخت های گردشگری  لوندويل است ..

 

برنامه مهم اين كاندياي اصلح لوندويل  

1-حمايت  توسعه اشتغال در شورای سیاستگذاری برنامه ریزی شهری  لوندويل

2-توسعه و عمران و برنامه ریزی شهری لوندويل  

3-تقویت زیر ساختهای گردشگری و توريستي و ساحلي و كوهستاني لوندويل

4- مبارزه با فساد اد اري

 

لوندويل براي مردم لوندويل

5- پي گيري در تاسيس ادارات دولتي و كميته امداد  و حوزه انتظامي و حوزه دادگستري در لوندويل

6--ديدار چهره به چهره با مردم  براي حل مشكلات شهر

7- حل معضل پل ورودي و خروجي شهر و كمربندي لوندويل و حل معضل ترافيك شهري

8- حل معظلات شهر لوندويل توسط مديريت بومي لوندويل

ادامه دارد

 

 

 

حاج صالح دنايي كارمند بهزيستي  كارشناسي الهيات  متولد و ساكن لوندويل/كانديدا شوراي لوندويل

 

 حاج بهزاد دستيار  متولد  و ساكن لوندويل / معلم و مديري دلسوز /كانديدا شوراي لوندويل

-----------------------------------

حاج فردادپورامن  كارشناس ارشد / كارمند ارشد دادگستري گيلان / ريس شوراي شهر لوندويل / حامي ورزشكاران /

------------------------

كانديدا هاي  شوراي شهر آستارا

 جهان بخش جاويدان  متولد 1354 روستاي ننه كران   از سال 1364 ساكن شهر آستارا /

ليسانس مديريت دولتي از دانشگاه آزاد آستارا /

از سال 1379 فرمانده پايگاه شهيد مورخي  آستارا

از سال 1364 مدير ( نمونه و مردم دار ) فروشگاه بسيجان آستارا  تاكنون

 مورد حمايت جوانان و نوجوانان و اقشار مختلف مرد م شهر آستارا 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 18:26  توسط سيامك ايراندوست   | 

کهیان فهیم زاده

امروز کیهان فیهم زاده مربی کشتی ملی  کاندیدای شورای لوندویل  جلسه در شهر لوندویل داشت حدود ۸۳۰ نفر از مردم در سخنرانی ایشان حضور داشتند بنبار نظر سنجی  این جوان ورزشکار و با سواد لوندویل شانش بیشتری برای انتخاب شدن دارد

كيهان فهيم زاده كارشناس مديريت ، مربي و داور كشتي ملي  متولد و ساكن لوندويل / كانديداي اصلح لوندويل /

برنامه اين جوان مدير و ورزشكار لوندويلي براي شوراي شهر لوندويل

شکوفایی اقتصادی و توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و تمرکز سرمایه و افزایش تراکم جمعیت و مطرح شدن لوندويل   و همچنین دفاع از کار آفرین و سرمایه گزار در شورای سیاستگزاری برنامه ریزی شهری به استناد اصل 44 قانون اساسی و توسعه عمران و خدمات شهری و تقویت زیر ساخت های گردشگری  لوندويل است ..

 

برنامه مهم اين كاندياي اصلح لوندويل  

1-حمايت  توسعه اشتغال در شورای سیاستگذاری برنامه ریزی شهری  لوندويل

2-توسعه و عمران و برنامه ریزی شهری لوندويل  

3-تقویت زیر ساختهای گردشگری و توريستي و ساحلي و كوهستاني لوندويل

4- مبارزه با فساد اد اري

 

لوندويل براي مردم لوندويل

5- پي گيري در تاسيس ادارات دولتي و كميته امداد  و حوزه انتظامي و حوزه دادگستري در لوندويل

6--ديدار چهره به چهره با مردم  براي حل مشكلات شهر

7- حل معضل پل ورودي و خروجي شهر و كمربندي لوندويل و حل معضل ترافيك شهري

8- حل معظلات شهر لوندويل توسط مديريت بومي لوندويل

ادامه دارد

+ نوشته شده در  شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:40  توسط سيامك ايراندوست   | 

مکتبی اصل

 

 

 

نام:میرصفر

 

نام خانوادگی:مکتبی اصل

 

متولد:1360

 

مدرک تحصیلی:کارشناس علوم اجتماعی (پژوهشگری) از دانشگاه سراسری گیلان

 

 

سوابق اجرائی:

 

1-مدیر عامل سازمان غیر دولتی کار و اشتغال

 

2-مدیر کاریابی پیشگامان عصر نوین

 

3-عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر آستارا

 

4-مدیر عامل شرکت تعاونی تامین نیروی انسانی مهشید کار

 

5-پیمانکار آب و فاضلاب روستایی شهرستان آستارا

 

6-عضو اتحادیه تاکسی تلفنی های شهرستان آستارا

 

7-مجری طرح ترافیک

 

اهداف:

 

1-حامی توسعه اشتغال در شورای سیاستگذاری برنامه ریزی شهری

 

2-توسعه و عمران و برنامه ریزی شهری

 

3-تقویت زیر ساختهای گردشگری

 

 

میر صفر مکتبی اصل:عمده تلاش این کاندیدای جوان در زمینه شکوفایی اقتصادی و توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و تمرکز سرمایه و افزایش تراکم جمعیت و مطرح شدن شهرستان در سراسر کشور و همچنین دفاع از کار آفرین و سرمایه گزار در شورای سیاستگزاری برنامه ریزی شهری به استناد اصل 44 قانون اساسی و توسعه عمران و خدمات شهری و تقویت زیر ساخت های گردشگری است که برنامه هایش متعاقبا اعلام خواهد شد. 

  

تلفن تماس:09119823721

 

+ نوشته شده در  شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:39  توسط سيامك ايراندوست   | 

شعار مهندس نیما سیفی نژاد کاندیدای شورای شهر آستارا

شعار مهندس نیما سیفی نژاد

کاندیدای شورای شهر آستارا

 

غریبه نیستیم ، جوانان رنج کشیده ی خودتانیم

از دل خودتان برخاسته ایم

و به فراتر از شورای شهر

به ایجاد  اتحاد میان جوانان شهرمان

برای رقم زدن فردا های استارای عزیزمان

می اندیشیم

و در این راه

نیاز به همه ی جوانانمان داریم

تا یاد اسطوره های این شهر

بابک حسن پور

و شهردارعباسقلی زاده را زنده  نگه داریم

+ نوشته شده در  شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:38  توسط سيامك ايراندوست   | 

شعار مهندس نیما سیفی نژاد کاندیدای شورای شهر آستارا

شعار مهندس نیما سیفی نژاد

کاندیدای شورای شهر آستارا

 

غریبه نیستیم ، جوانان رنج کشیده ی خودتانیم

از دل خودتان برخاسته ایم

و به فراتر از شورای شهر

به ایجاد  اتحاد میان جوانان شهرمان

برای رقم زدن فردا های استارای عزیزمان

می اندیشیم

و در این راه

نیاز به همه ی جوانانمان داریم

تا یاد اسطوره های این شهر

بابک حسن پور

و شهردارعباسقلی زاده را زنده  نگه داریم

+ نوشته شده در  شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 2:38  توسط سيامك ايراندوست   | 

انتخابات آستارا و طنز انتخاباتی کاندیداشورراه در آستارا و لوندویل : دكتر محمد علی هالو

40 سال بعد در چنین روزی رئیس هیأت نظارت برانتخابات آستارا اعلام کرد : "امسال دیگر واقعا دیگر با هیچکس شوخی نداریم وهرکس این دوره تبلیغات پیش از موعد نماید با وی برخورد می شود .(ایشان چندبار هم قسم حضرت عباس خوردند اما در مورد علت مماشات با تخلفات عدیده انتخاباتی در 10 دوره قبل سکوت کردند !

40 سال  در چنین روزی  المریخی بهمن پریان ( الحاج قدیم ) اعلام کرد که بدلیل کهولت سن قادر به حضور در انتخابات آستارا و ادمه خدمتگزاری ؟ نیست و از یکی از نوهای خود حمایت خواهد کرد..(نوه المریخی پریان  بنام محمدرضا فرزند ذكور نیما مجیدی است )شایان ذكر است شورای شهرستانی مدتی پیش مصوبه به تصویب رسانده بود كه منبعد ریس شورای شهرستان آستارا ارث پدری المریخی پریان می باشد تا زمانیكه ایشان  شورا باشند و بعداز مرگ ایشان ریس شورای شهرستان آستارا به یكی از نوادگان  المریخی پریان می رسد و سند شش دانگ آن توسط اداره ثبت و اسناد آستارا تقدیم  المریخی پریان شدالمریخی جلیل كریم نزاد  كه الان دارای معادن ریادی است  اعلام نموده است بازهم برادرم را بعنوان  شورای آستارا كانیدا می كنم  تا عضو شورا شود .

40 سال پیش در چنین روزی : لطفی كه بچه تالش است  برای چندمین بار  كه مفق به عضویت در شورا نیم شود اعلام نموده است اگر من عضو شورا شوم  چشمه سبلان را به اب آستارا وصل می كنم ..

40 سال بعد در چنین روزی بالاخره برگزار کنندگان انتخابات اعلام کردند : " با انجام تحقیقات بسیار پیچیده ای متوجه شدند که در این 10 دوره افرادی توانسته بودند مهر شناسنامه ها را پاک کرده و تکراری رای بدهند ! برگزارکنندگان محترم انتخابات قول داده اند در دوره بعد از جوهر مخصوصی استفاده کنند که قابل پاک شدن نباشد .اما بدلیل نبود امکانات ، و اعلامو کردند معضل خرید رای با پول را حل  می کنند این دوره همچنان با جوهر قبلی برگزار میشود !

40 سال بعد در چنین روزی دهمین تست و بررسی انتخابات رایانه ای اجرا شد و جمالی وزیر کشور( فامیل مرحوم شاپور مرحبا ) قول مساعد داده در چند دوره بعد ، 50 درصد انتخابات کشور بصورت رایانه ای برگزار شود تا امکان تقلب نباشد !از هیچ كس در انتخابات حمایت نکند چون کار من ملی است.

40 سال بعد در چنین روزی بعضی از کاندیداها آستارا هر رای را به مبلغ 3000 میلیارد ریال پیش خرید کرده و گفته میشود این مبلغ در روز رای گیری افزایش یابد .

40 سال بعد در چنین روزی اسماعیل اسد ی دارستانی صدمین کتاب خود را با عنوان "مدرسه سازی در کره ماه" را به چاپ رساند که بزودی در دسترس عموم قرار میگیرد ! دارستانی  هفته قبل یک مدرسه در یکی از سیارات دوردست برای آدمهای فضایی ساخت ! دارستانی بخاطر نپرداختن قسط  وام کتابهایش تازه از زندان آزاد شده است  و مدتی پیش توسط اداره باجا که جدیدا تاسیس شده تحت بازجویی و حصر خانگی بود .

اکبر اکسیر : دویست دومین کتاب شعر خود در خصوص شله کشی را سرود که توسط المریخی  آسیایی ( الحاج قدیم )ریس گمرک گیلان به زندان انداخته شد و آسیایی گفته تا شعر ندامت نامه ننویسد آزاد نمی شود 

40 سال بعد در چنین روزی مقرر شد صندوق کوته کومه  اولین صندوقی باشد که شمارش می شود تا دیگر حرف و حدیثی درمورد شمارش آرا در آستارا  نباشد ! و رفیع فرشاد و جوینده همچنان   می خواهند  بعنوان  اعضای شورای  كوته مو مه انتخاب شوند و جدیدا مصوبه ای در شورای شهرستان  تصویب كردند كه منبعد  تا زمانیكه رفیع فرشادی و جویند   زنده هستند ریس شورا و عضویت در شورای بخش لوندویل برای آنها ارث می باشد و قابل انتقال به خانواده می باشد

40 سال بعد در چنین روزی آرمین ساسانیان و پورافقی  بدلیل فعالیت 40 ساله انتخاباتی شورای  خود در آستارا ویکی از مطرح ترین کاندیداهای انتخابات آستارا  است و گفته میشود نوه   بهمن پریان و محسنی   را بشدت شکست خواهد داد و انتقام خود را از پدربزرگش خواهد گرفت!و ....

40 سال بعد در چنین روزی علیر ضا نعمتی توانست علی کریمی ( یکی از پیشکسوتان فوتبال کشور) را به آستارا  اورده تا برای وی تبلیغات انتخاباتی کند ! هرچند علی کریمی بسیار پیر و فرتوت شده است ! و دیگر بعداز چهل سال نعیمیت می خواهد  شانش خود را در كاندیداتوری چوبر امتحان كند   .

توضیح اینكه : در چهل سال اخیر سرهنگ نعمتی  تمام خانه  و زمین خود ر افروخته  و در  خرج انتخابات نهموده است و در چوبر اجاره نشین است .

40 سال بعد در چنین روزی بالاخره فرهاد  دلق پوش توانست تاییدیه خود را دریافت کند اما گویا این تاییدیه توسط نوادگان وی دریافت شده و این بزگوار به ملكوت  رفته است  چون در نمایندگی مجلس به فرهاد  صلاحیت نمی دادند وی قصد  كانیدا توری درشورای  هودل داشت كه تاییدیه اش بعداز فوتش رسیدو لذا قابل استفاده نیست !

40 سال بعد در چنین روزی دکتر حیادخت  که مجموعا سابقه  10 دوره حضور در انتخابات را دارد و جمعا حدود 10 هزار رای کسب کرده است اعلام کرده که حاضر به اجماع بوده و کناره گیری می کند !و دكتر حیات دخت برای چندمین بار نتوانست از كمیسیون مستقل انتخابات و شورای   نگهبان  صلاحیت بگیرد 

40 سال بعد در چنین روزی دکتر غنی  که الان موشک در فضا  زندگی می کنند برای وزارت دفاع تحقیق می کند   قول صد در صد داده که این دوره پیروز می شود و بین آستارا  و حاکمیت ارتباط برقرار خواهد کرد . و لازم بذكر است  المریخی پریان  (الحاج قدیم)دكتر غنی به شرطی به مریخ برده بود كه در انتخابات  شوراها  بعنوان شورا ویرمونی از وی در برابر  نوهای مرحبا  حمایت كند .

 

40 سال بعد در چنین روزی شاپور مرحبا   اعلام کرد که دیگر از طریق تلفن تبلیغ نخواهد کرد و باتوجه به اینکه همه مردم آستارا  اینترنت پرسرعت دارند از طریق ویدئو کنفرانس و ایمیل از تهران اقدام به تبلیغات انتخاباتی می کند !  اعلام رسمی نمود  كه در انتخابات شوراها ویرمونی شركت می كند و در انتخابات  با غنی و دلق پوش به رقابت یم پردازد/
40 سال بعد در چنین روزی بالاخره با انتصاب ملایکی  بعنوان امام جمعه آستارا و انتصاب حسین دارا  به ریاست منابع طبیعی استان موافقت شدو بیژن آسیایی بعنوان  مدیر گمرک استان گیلان و ناظر گیلان منصوب شددیگر قبیله آدم خوران می توانند تمام استان گیلان معدن بزنند و دیگر نیازی به احداث گمرک غیر قانونی نیست و گربه نره و روباهه هم استانی سدند.. و

 40 سال بعد در چنین روزی سخاوت سیلمان نژاد به ریاست فیفا منصوب شد و اعلام کرد که قصد کاندیداتوری در آستارا را نداشته و ندارد . گفتنی است وی 40 سال بود که ریاست ادره ورزش و جوانان  آستارا بود و!سخاوت سیلمان نزاد رسما اعلام نمود از برادر خانم برادرم سیروس خالقوردی پور در انتخابات حمایت می کنم چون ایشان نبود من الان آبدارچی ادره صنعت و معدن بود.و سخاوت سیلمان نزاد 40 سال است سعی و تلاش می كند  شورای شهر آستارا بشود هر بار 600رای بیشتر نمی آورد این بار اسی ابرمرد از سخاوت اعلام حمایت می كند...

40 سال بعد در چنین روزی  دکتر حیادخت در انتخابات  شرکت نکرد و با دکتر غنی بیعت کند ، دکتر غنی هم چهل سال است که تلاش است و فعلا در فضای  برای  سازمان ناسا  ایران کار می کندو دكتر عنی بعنوان شورای ویرمونی كاندیدا شده است

 40سال بعد در چنین روزی آقای جانشین (نوه  جانشین فرماندار ی آستارا ) گفته که اگر تعداد نمایندگان در حوزه آستارا  به 12نفر  برسد در انتخابات شرکت میکند در غیر این صورت از شاپور مرحبا  از ویرمونی حمایت خواهد کرد.

40 سال بعد در جنین روزی  نوه حاج صفر  نعیمی که 2 سال پیش فعالیت های انتخاباتی  خود را آغاز کرده بود گفته بعداز شر کت در نمازجمعه جنوب لبنان  تصیم قطعی خود را برای شر کت در انتخابات شوراهای  آستارا  اعلام خواهد کردو مردم رز  و حویق از صفر نعیمی خواستند خود و فرزندانش در انتخابات شورای رز و حویق شركت كنندو لازم به توضیح است دكتر صفر نعیمی بعداز  یك دوره نماینده شدن در آستارا بار دوم نتوانست نماینده شود تا كنون باز در انتخابات شركت می كند و رتبه وی در سپاه از 20 به 220 افزایش یافته است ..میزنند   40 سال بعد در چنین روزی کاندیاهای شوراها  آستارا در مجالس ترحیم شرکت نمی کنند و هیچ پیام تسلیتی نمی فرستند بلکه آنان در ستاد خود برای اموات احسان میدهند و گاهی برای اموات سایت مجازی می سازند!! .

40 سال بعد یکی از نوادگان دکتر محمدعلی هالو 

 وبلاگ پدربزرگش را مجددا راه اندازی کرده است بهمراه سایتش  کار می کند و به افشای ماجراهای چهل سال قبل پرداخت !

 

40 سال در چنین روزی پرفسور بیژن خالقوردی پور وزیر معدن و تحارت و صنعت ایران...بعداز کلی جر و بحث با کمیسیون اصل 90 مجلس  اعلام نمود  من همچنان بعنوان شورای اسلامی  سیبلی کاندیدا می شوم  و بعنوان ریس هیات امنا مسجد جامع سیبلی می مانم و هیات امنا مسجد سیبلی  جامع  و مسجد ابوالفضل سیبلی  باید من منصوب کنم و شکی نیست و به مجلس فهماندم من حق آب و گل در سیبلی دارم این حق طبیعی من است  سیبلی دربست در اختیار من باشد و دولت در امور سیبلی باید دخالت نکند و شکایت  شورا و هیات امنا مساجد سیبلی به نمایندگی  نوه بهزاد دستیار عودت داده شد.

 بهزاد دستیار  بعداز چهل سال اعلام نموده اگر یك رای بیاورم باز كاندیدا شورای شهر  لوندویل می شوم و همچنان سایت من  فعالیت می كند dastyarnews.ir

با اینكه دستیار در لوندویل فعالیت سیاسی می كند  اصرار دارد عضو هیات امنا مسجد جامع سیبلی شود و با امی اقلی خود سواد ریاضی  باهم می كگردند  و جدیدا  هم  شورای اسلامی  مبلغ  500 میلیون تومان  برای تعمیر مصلای مسجد جامع سیبلی و 500میلیون تومان  برای ساخت  مسجد ابوالفضل ترك محله ایالات سیبلی   اهدا نمود اند  با اینكه  امی اقلی  بهزاد دستیار  عضو شورای سیبلی نیست  اما چون امی اقلی  با وی جور است و فرمان امی اقلی دست وی است   تصیم گیرنده  شورا باز هم دستیار است ..بعداز چهل سال   بازهم اسماعیل اسدی دارستالنی درز داخل اعضای شورای سیبلی تنها مانده است  اعضای قیلی شورای سیبلی  بهرود ریاضی  بهنوش ریاضی ، حامد حبیبی پور ، نمیا فردین پور است  و كلا اسماعیل اسدی دارستانی را به جلسات صدا نمی كنند و شنیده  شده   بهرام بنی جلالی بعداز چهل سال دیپلم گرفته   می خواهد  كاندیدا شود.

 

40 سال در چنین روزی : ایرج لطف الهی بعنوان  ریس صندوق مهر رضا کشور منصوب شد.. با اینکه فرمانده بسیج کشور به وی پشنهاد کرد حالا که در تهران هستی فرمانده بسیج تهران  وهمچنین هیات امنا مصلای تهران را بدست بگیر و دست از فرماندهی بسیج مسجد جامع لوندویل و هیات امناد مسجد جامع لوندویل بردار  ایشان قبول نکردند و گفتند اگر چنین کاری بکنید من استعفا می دهم به لوندویل می روم.. 

در چنین روزی وبلاگ ستارا نیوز خبر گزاری  رسمی آستارا  برای صدمین بار فیلتر شد و آدرس جدید آن تغییر کرد ! an1391mihanblog.com

وastaragmihanblogcomوlvndvl.mihanblog.comونوه دکتر محمد علی هالو به باجا دعوت شد بعداز کلی بازجویی  قرار شد دستگاه گیرنده ماهواره ای مافوق مدرن خود که از انگلیس آورده بود به باجا تحویل دهد و اتهام خانوادگی جاسوسی  برای انگلیس به نوه ایشان تفهیم اتهام شد و امروز نوه دکتر هالو و همسرش از بازداشتگاه فوق مدرن باجا آزاد شدند.

40 سال بعد در چنین روزی .... بقیه رو شما بگید  دیگه من قاتی کردم بابا


+ نوشته شده در  جمعه ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 13:48  توسط سيامك ايراندوست   | 

سه نفر از اهالی لوندویل كه بجرم قاچاق مواد مخدر در كرمان به اعدام محكون شده بودند امروز در لوندویل د

 

جمعه 6 اردیبهشت 1392-01:18 ق.ظ

سه نفر  از اهالی لوندویل كه بجرم قاچاق مواد مخدر در كرمان به اعدام محكون شده بودند امروز در لوندویل دفن شدند

1- جعفری نیا  ساكن قره سو 2- صفایی نیا ( مریخی )   ساكن قره سو  3- نعمیت ساكن شهر لوندویل ...

امروز این سه نفر كه اعدام شده بودند در امامزاده و  لوندویل به خاك سپرده شدند این اولین بار بعداز انقلاب است كه ساكنین لوندویل بجرم مواد مخدر اعدام می شو.ند

+ نوشته شده در  جمعه ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 1:21  توسط سيامك ايراندوست   | 

روستای چلونددربخش لوندویل بعلت به حد نصاب نرسیدن کاندیدا شورا انتخابات برگزار نمی شود

روستای چلونددربخش لوندویل بعلت به حد نصاب نرسیدن کاندیدا شورا  انتخابات برگزار نمی شود
+ نوشته شده در  جمعه ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 1:20  توسط سيامك ايراندوست   | 

کیهان فهیم زاده

امروز کیهان فیهم زاده مربی کشتی ملی  کاندیدای شورای لوندویل  جلسه در شهر لوندویل داشت حدود ۸۳۰ نفر از مردم در سخنرانی ایشان حضور داشتند بنبار نظر سنجی  این جوان ورزشکار و با سواد لوندویل شانش بیشتری برای انتخاب شدن دارد
+ نوشته شده در  جمعه ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 1:20  توسط سيامك ايراندوست   | 

فرد فلفل مزاج برای ریاست جمهوری مناسب نیست

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان جدایی دین از سیاست را از تهمت‌های دنیای غرب دانست و اظهار کرد: دنیای غرب پس از فروپاشی حکومت عثمانی تلاش کرد دولت‌های سکولار، دیکتاتور و منهای دین را در منطقه حاکم کند.

وی به اجرای برنامه جدایی دین از سیاست در دوران پهلوی اشاره کرد و افزود: نعمت جمهوری اسلامی توسط امام (ره) توانست این ذهنیت نادرست را از اسلام دور کند.

قربانی خواستار نهادینه شدن آیین زندگی اسلامی در بین مسلمانان شد و تصریح کرد: اسلام یک مائده آسمانی است.

امام جمعه رشت اسلام را خاتم ادیان توصیف کرد و گفت: امام (ره) با انقلاب اسلامی و تنظیم قانون اساسی جمهوری اسلامی حکومتی را پایه‌گذاری کرد که ولایت فقیه در راس آن است.

وی استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران را بزرگ‌ترین خدمت امام (ره) به دین خواند و بیان کرد: اکنون ایران اسلامی الگویی برای تمام دنیا شده است.

قربانی با اشاره به شعار امسال توسط مقام معظم رهبری مبنی بر حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، اظهار کرد: بعضی از افراد می‌خواهند از شعار مذکور سوء استفاده کنند اما بدانند مشارکت باید در دایره قانون اساسی، تعلیمات دینی و رهنمودهای مقام معظم رهبری باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر حماسه سیاسی در دایره انقلاب اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: انتخابات یک امر سیاسی است و توده مردم مسلمان و انقلابی باید در آن مشارکت داشته باشند.

وی جمهوری اسلامی را بر پایه مردم‌سالاری دینی خواند و اضافه کرد: کاندیداها برای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی باید از سابقه دینی برخوردار باشند.

قربانی خواستار مشخص شدن سوابق کاندیداها برای عضویت در شوراها شد و تصریح کرد: در مسئله ریاست جمهوری باید توجه ویژه‌ای صورت گیرد و افرادی برای نامزدی ورود کنند که از تجربه کاری مناسبی برخوردار باشند و تنها داشتن مدرک دانشگاهی کفایت نمی‌کند.

امام جمعه رشت اعتدال را یکی از ویژگی‌های رئیس جمهوری دانست و بیان کرد: فرد فلفل مزاج برای جامعه مناسب نیست.

وی در خط اسلام ناب، ولایت فقیه و رهنمودهای ولی امر مسلمین بودن را از دیگر ویژگی‌های کاندیدای ریاست جمهوری خواند و گفت: رفتار افراد در دوران فتنه باید در نظر گرفته شود.

قربانی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و افزود: ملت ایران آگاه هستند و مسئولان باید رسالت خود را در روشنگری انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مردم افرادی را انتخاب کنند که با درد جامعه آشنا باشند، اظهار کرد: مردم رئیس جمهوری را انتخاب کنند که بتواند کشتی انقلاب را به آرامی از توفان عبور دهد.

حجت الاسلام حمید شهریاری ظهر دوشنبه در اولین گردهمایی مدیران و فعالان فضای مجازی لرستان با اشاره به اینکه امروز انسان به جز حیاتی که در روی زمین دارد یک حیات دیگر در کره ای دیگر به نام فضای مجازی دارد، اظهار داشت: ماهواره ها و اینترنت حیات جدیدی به نام فضای مجازی برای انسان ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی لازم است که فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی را به خوبی بشناسیم و از آنها استفاده کنیم، افزود: رهبر فرزانه انقلاب اولین کسی بود که کامپیوتر را وارد حوزه های علمیه کرد.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی کشور با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب ۲۵ سال قبل به اهمیت فضای مجازی پی بردند و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی را ایجاد کردند، یادآور شد: وظیفه این مرکز نشر علوم اسلامی توسط ابزارهای فناوری اطلاعات است.

حجت الاسلام شهریاری با اشاره به اینکه تعدد نهادهای قانونی سیاست گذار فضای مجازی یکی از ضعف های ما در این حوزه بود، یادآور شد: در چنین شرایطی شورای عالی فضای مجازی به عنوان یک مرجع عالی برای مدیریت فضای مجازی ایجاد شد.

وی با تاکید بر اینکه فقدان اطلاعات در رابطه با فضای اینترنت کشور یکی از ضعف هایی است که همچنان نیز برطرف نشده است، ادامه داد: متاسفانه هیچ اطلاعات و آمار دقیقی در رابطه با اینترنت و فضای مجازی کشور در دسترس نیست و آماری هم که وجود دارد توسط سایت های خارجی ارائه شده است.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی و عضو شورای عالی فضای مجازی کشور فقدان پهنای باند بالا در کشور به دلیل ملاحضات سیاسی، امنیتی، فرهنگی و … را از دیگر مشکلات موجود در فضای مجازی کشور دانست.

حجت الاسلام شهریاری در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه با راه اندازی شورای عالی فضای مجازی آمادگی لازم برای مقابله با اخلاگری ها را داریم، تصریح کرد: با راه اندازی این شورا دیگر لازم نیست برای جلوگیری از درصد ناچیزی از فعالیت مفسدان همه سیستم پیامک ها را ببندیم و به راحتی می توانیم افراد اخلال گر را شناسایی کینم.

وی با بیان اینکه امروز اشراف اطلاعاتی کامل بر روی فضای مجازی در کشور وجود دارد، ادامه داد: همچنین شورای عالی فضای مجازی در حال گسترش فعالیت های خود روی بستر اینترنت است.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی و عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با اشاره به ایجاد شبکه ملی اطلاعات در ایران اظهار داشت: با راه اندازی این شبکه همه سازمان ها موظف هستند که اطلاعات خود در این شبکه وارد کنند.

حجت الاسلام شهریاری همچنین با اشاره به راه اندازی شبکه ملی عدالت در کشور گفت: هم اکنون این شبکه در ۹۰۰ نقطه مختلف از کشور ایجاد شده است.

وی فقدان مرجع تعیین استاندارد، ضعف و ناهماهنگی مجموعه مقرارات و ضوابط، استفاده از میزبانی مرکز داده خارجی، عدم حضور جدی در مجامع بین المللی، پایین بودن رتبه ایران در اکثر شاخص های جهان، فقدان نرم افزار فیلترینگ کارآمد و مسائلی از این دست را از دیگر ضعف های فضای مجازی کشور عنوان کرد.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی و عضو شورای عالی فضای مجازی کشور همچنین با انتقاد از کمبود بودجه اختصاص یافته به حوزه فضای مجازی گفت: در بودجه سال جدید تنها یک میلیارد تومان اعتبار به شورای عالی فضای مجازی اختصاص یافته است.

حجت الاسلام شهریاری ناکافی بودن تولیدات با محتوای بومی، نداشتن موتور جستجوی ملی، نداشتن پست الکترونیک ملی و شبکه اجتماعی ملی را از دیگر ضعف های فضای مجازی کشور دانست و یادآور شد: متاسفانه به خاط همین ضعف ها سرورهای خارجی بهتر از ما می دانند که در مغز جوانان ما چه می گذرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقاط قوت کشور در فضای مجازی گفت: افزایش اشراف و قدرت فنی وزارت اطلاعات بر روی اینترنت در کشور از جمله نقاط قوت ما در فضای مجازی است.

دبیر شورای عالی اطلاع رسانی و عضو شورای عالی فضای مجازی کشور همچنین فعال شدن کارگروه فاوا، راه اندازی مرکز رسانه های دیجیتال، ایجاد دادسرای ویژه جرایم رایانه ای و پلیس فتا را از دیگر نقاط قوت کشور در فضای مجازی دانست و عنوان کرد: بر اساس آمار کشف جرایم رایانه ای تا بیش از ۶۰ درصد است.

حجت الاسلام شهریاری همچنین با اشاره به نرخ اینترنت در کشور گفت: نزدیک به ۵۰ درصد مردم ایران به اینترنت دسترسی دارند.

وی یادآور شد: این آمار برای کشورهای پیشرفته ۷۰ تا ۷۵ درصد است

 

در پی انتشار اخباری پیرامون اختصاص بودجه ۱ میلیارد تومانی به «مرکز ملی فضای مجازی» در لایحه تقدیمی بودجه ۹۲، محمد سلیمانی رئیس کمیته فناوری‌های نوین مجلس در گفت‌وگو با تسنیم، با رد تمامی این شایعه‌ها اظهار کرد: این بودجه، بودجه ستادی به حساب می‌آید و برای تأمین هزینه‌های جاری به شمار می‌رود.

وی گفت: بودجه عمرانی که برای این مرکز در لایحه بودجه در نظر گرفته شده چیزی در حد ۱۰۰ میلیارد تومان است که در نوبه خود قابل توجه است؛ البته احتمال می‌رود که این رقم قابلیت جذب نداشته باشد.

او ادامه داد: شورا اگر قرار باشد نقش سیاست‌گذاری ایفا کند و کاری به تصدی‌گری نداشته باشد، این رقم هم برایش بسیار زیاد خواهد بود و بعید است بتواند مکانیزم‌های جذب این رقم را احصاء کند.

بودجه مرکز حدود ۲۱ میلیارد تومان است

یکی از مسئولان مرکز ملی فضای مجازی در گفت‌وگو با تسنیم این موضوع را به نحو دیگری بیان کرد و بودجه مرکز را شامل دو بخش هزینه‌ای و تملکی دانست و با اشاره به اینکه براساس شنیده‌ها رقم در نظر گرفته شده برای بخش هزینه‌ای در حدود یک میلیارد تومان است، اظهار کرد: برای بخش تملکی نیز براساس گفته‌ها، رقمی در حدود ۲۰ میلیارد تومان از سوی دولت در نظر گرفته شده است؛ این ارقام با رسالت عظیم شورا در تضاد است.

او ادامه داد: بحثی که تحت عنوان تحول در شورا مطرح شده، باید دید با چه اعداد و ارقامی قابلیت تحقق پیدا می‌کند و مکانیزم عملیاتی شدن آن چیست و بعد به سراغ اختصاص بودجه برویم؛ مسلما اگر کلیات را در نظر بگیریم، نقش این مرکز بسیار سنگین است و اجبارا باید به سمت مکانیزم‌های کنترلی برود تا بتواند هزینه‌ها را براساس عملکرد به مجموعه‌های مختلف اختصاص دهد.

این مقام مسئول در شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه دولت ممکن است گمان کند که این ارقام هرز می‌رود، تصریح کرد: می‌توان مکانیزمی را برای اختصاص بودجه در نظر گرفت که حسابی مشترک میان دولت و مرکز ایجاد شود و براساس موافقت‌نامه‌ای که میان طرفیت صورت می‌گیرد، مرکز برای تغذیه بخش‌ها اقدام کند اما این مسلما با چالش‌هایی روبرو خواهد بود و بهتر است که دولت کل بودجه را در حساب واحد این مرکز واریز کند تا بتواند براساس آن، ایفای نقش کند.

او ادامه داد: براساس این دو مکانیزم یا پول در حساب دولت خواهد بود یا مرکز ملی فضای مجازی که در مورد دوم، فضای مانور بسیاری وجود دارد؛ اگر پول در حساب دولت باشد تنها می‌تواند با اختصاص آن به بخش یا پروژه‌ای خاص موافقت یا مخالفت کرد اما اگر همین بودجه در حساب مرکز باشد با شاخص‌های کیفی می‌توان این رقم را بین بخش‌های معقول و شایسته دریافت، توزیع کرد.

حال با برآوردی که از فعالیت‌های مرکز شد، حداقل ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های خود مرکز به عنوان حداقلی به دست آمد که با حساب نقش حمایتی آن از فعالان فضای مجازی باید رقمی بیش از این مقدار را برای آن در نظر گرفت و به گفته این مقام مسئول شاید بتوان رقمی در حدود ۵۰ میلیارد تومان را تخمین زد.

او با تأکید بر اینکه بودجه لحاظ شده برای مرکز ناعادلانه است، گفت: در طرح پیشنهادی بودجه ۹۲ مرکز که ذیل هشت محور تعریف شده است، موضوعاتی را اشاره کرده‌ایم که با رقم در نظر گرفته شده هیچ تناسبی ندارد و برای انجام تمامی آن‌ها که شاید در قالب ده‌ها پروژه باشد، باید بودجه‌ای اختصاص یابد که سرانجام بتواند این برنامه‌ها را اجرایی کند و موجب ساماندهی فضای مجازی کشور شود.

وی در پاسخ به این سوال که معمولا هزینه پروژه‌های تعریف شده در مرکز به صورت میانگین تا چه اندازه برآورد می‌شود؟، گفت: نمی‌شود به صورت قطع، رقمی را بر روی پروژه‌ها گذاشت چرا که ممکن است پروژه‌ای در مرکز تعریف شود که با ۲۰ میلیارد تومان انجام شود و بالعکس ممکن است پروژه‌ای هم باشد که با ۴۰ میلیارد هم نتوان آن را انجام داد؛ اما موضوعی که هست هرچه رقم در نظر گرفته شده معقول‌تر باشد می‌توان در پایان اگر چیزی مازاد داشت، آن را به بخش‌های دیگر نیز اختصاص داد و به همین منظور از نمایندگان مجلس خواستاریم تا بودجه این مرکز را شفاف‌تر تصویب کنند و موجبات انجام فعالیت‌های در نظر گرفته شده این مرکز را به وجود آورند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 17:34  توسط سيامك ايراندوست   | 

ستار بهشتی»:

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود با نمایندگان رسانه‌ها در پاسخ به سوالی در مورد جزییات پرونده «ستار بهشتی» و اینکه وکیل وی از نحوه عملکرد قوه قضاییه ناراضی است، گفت: اگر پرونده زود به دادگاه ارسال می‌شد، می‌گفتند بررسی به صورت کامل نبوده است. در این نوع پرونده‌ها یک طرف قضیه حتما نظر کارشناسی است. در این رابطه نظر کارشناسی برعهده پزشکی قانونی است. پزشکی قانونی سه بار به صورت کامل نظریات مختلف را بررسی کرد اما هنوز متوجه دلیل تامه مرگ ستار بهشتی نشدند.

وی در ادامه گفت: پزشکی قانونی در این پرونده هنوز به این نتیجه نرسیده که آیا ضربه‌ای وارد شده که این ضربه منجر به مرگ وی شده است یا چیز دیگر و هنوز چیزی مشخص نیست؛ بنابراین اگر این موضوع در همان گزارش اولیه می‌آمد، قاضی به همان اکتفا می‌کرد و پرونده بلافاصله به دادگاه ارسال می‌شد که در این صورت کار بسیار راحت بود، اما در حال حاضر این وکیل یا هر وکیل دیگری، می‌گفت که چرا در این پرونده دقت نکردیم، چرا دقت نکردید و چرا پرونده را به کمیسیون‌های دیگر برای مطالعه ندادید و… .

محسنی‌اژه‌ای در همین مورد افزود: قاضی برای اینکه خودش به نتیجه برسد، مجددا مجموعه‌ای را که در رابطه با این پرونده نظر داده‌اند، دعوت کرده و خودش با آنها به صورت حضوری بحث کرده است‌؛ بنابراین طول کشیدن پرونده ستار بهشتی در جهت رسیدن به واقعیت است که واقعیت ماجرا چیست؟ جا دارد این پرونده تا به صورت دقیق و جدی پیگیری شود که علت اصلی چه بوده است. همچنین از افرادی که دستگیر کرده‌اند، افرادی که حکم صادر کرده‌اند، تحقیقات کامل به صورت چندین بار انجام شده است، بنابراین افرادی در این رابطه بازداشت شده‌اند که هنوز یک نفر در بازداشت است.

محسنی‌اژه‌ای بیان کرد: در رابطه با پرونده ستار بهشتی، تعدادی بازداشت شده بودند که با قرار وثیقه آزاد شدند. همچنین چندین بار از کمیسیون پزشکی قانونی نظر خواسته شده تا حتی قسمتی از این پرونده دارای ابهام نباشد. بنابراین طول کشیدن بیشتر پرونده مرگ ستار بهشتی به این لحاظ است.

پیش از این گیتی پورفاضل، وکیل پرونده ستار بهشتی از ارسال دیر پرونده این وبلاگ‌نویس به دادگاه انتقاد کرده بود.ستار بهشتی»

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 17:34  توسط سيامك ايراندوست   | 

عبادیان

به مناسبت دوم اردیبهشت روز تاسیس نهاد مقدس سپاه پاسداران  و هفتم تا چهاردهم اردیبهشت روز عقیدتی وسیاسی نیروهای مسلح /

نمایندگی ولی فقیه در سپاه آستارا:

آمادگی سپاه مرهون وجود ولایت فقیه است

عبادیان : سپاه در یك كلام امام خلاصه می  شود:اگر سپاه نبود  كشور نبود

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آستارا گفت: آمادگی وصف‌ناپذیر سپاه پاسداران برای مقابله با توطئه‌های دشمنان نظام و اسلام مرهون وجود ولایت مطلقه فقیه و حمایت‌های وصف‌ناپذیر مردم ولایی است.

خبرگزاری فارس: آمادگی سپاه مرهون وجود ولایت فقیه است

 

 حجت‌الاسلام یحیی عبادیان ظهر امروز در با تبریك سالروز تاسیس  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دو اردیبهشت به فرمان  امام خمینی  اظهار داشت: سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی برای حفاظت و پاسداری از نظام و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است. وی افزود: پاسداران با تاسی از خون پاك هزاران شهید كه در راه پایمردی و استقرار نظام اسلامی ریخته شده است از حمایت و پشتیبانی این نظام مقدس دست نمی‌كشند.‌ نماینده ولی فقیه در سپاه آستارا ادامه داد: نهاد مقدس سپاه پاسداران در عرصه‌های مختلف كشور برای مقابله با توطئه دشمنان اسلام و نظام مقدس آمادگی وصف‌ناپذیری دارد كه این آمادگی مرهون وجود ولایت مطلقه فقیه و حمایت‌های وصف‌ناپذیر مردم ولایی ایران اسلامی است. وی با بیان اینكه سپاه نهاد مقدسی است كه با پیروی از مقام عظمای ولایت انجام وظیفه می‌كند، افزود: سپاه پاسداران نقش اساسی و سرنوشت‌سازی در پاسداری از انقلاب اسلامی دارد و نقش سپاه در هشت سال دفاع مقدس و حماسه و شهادت‌طلبی پاسداران كاملا گویای این امر است. عبادیان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری كه فرموده‌اند «شهدا علاوه بر مقامات معنوی مشعل‌دار پیروزی و آزادی و استقلال ملت‌اند كه سپاه نقش اول را در این زمینه ایفا كرده است»، بیان داشت: نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حق از بزرگ‌ترین پایگاه‌های دفاع از دستاوردهای انقلاب و نظام است. وی تقویت بنیه اعتقادی و بصیرت سیاسی نیروهای سپاه و بسیج را یك ضرورت دانست و تصریح كرد: بی‌توجهی به این امور مانع از تحقق اهداف و رسالت سپاه و بسیج است. نماینده ولی فقیه در سپاه آستارا با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «آنچه كه من در اضلاع اصلی شاكله معنوی سپاه می‌بینم دل‌های مشتاق، زبان‌های صادق، نگاه‌های حق‌بین و حق‌شناس پاسداران است كه سه عنصر اصلی شاكله معنوی سپاه است»، تصریح كرد: رمز موفقیت و ماندگاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود بصیرت و شجاعت و نوعی نگرش توحیدی و انقلابی است. *سپاه مخلص‌ترین نیرو برای دفاع از ولایت و انقلاب است

 عبادیان در گرمیداشت روز تاسیس سپاه بفرمان امام كبیر   افزود  : پاسداران سپاه  انقلاب اسلامی در طول تاریخ انقلاب با تمام وجود از اسلام و انقلاب در سخت‌ترین شرایط و در تمام فتنه‌ها به بهترین نحو حضور پیدا كرده و از اسلام و انقلاب جانانه دفاع كردند.

حجت‌الاسلام عبادیان  با بیان اینكه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیجیان سرافراز این نظام از ویژگی‌های خاصی برخوردارند، افزود: پاسداران انقلاب اسلامی قدرتمندترین نیروهای مردمی و نظامی هستند كه نشات گرفته از پشتیبانی مردم ولایت‌مدار و با بصیرت ایران اسلامی و رهنمون‌های آگاهانه مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینكه امروز قدرت نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هیچ نیروی نظامی دیگر در دنیا ندارد، تصریح كرد: سپاه پاسداران مخلص‌ترین نیرو برای دفاع از ولایت و انقلاب اسلامی است.

 نماینده ولی فقیه در سپاه استارا: دلیل پیروزی و قدرت سپاه در ابعاد مختلف كشور و منطقه را ولایت‌مداری، اخلاص، ایمان، بصیرت و شهادت‌طلبی و الگو قرار دادن پاسداران كربلا دانست.

وی با بیان اینكه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  (پاسداران و بسیجیان )ایران  در تمام صحنه‌ها با همراهی مردم و عنایت خداوند در برابر توطئه‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی جانانه ایستاده‌اند، خاطرنشان كرد: امروز در تمام صحنه‌ها، سپاه و بسیج حضوری فعال و موثر دارند و هرگونه تهدید و فتنه‌ای كه انقلاب را مورد هجمه قرار دهد سپاه و بسیج به همراه مردم ولایی ایران با تمام قوا در صف نخست در مقابل آنها می‌ایستند.

-----------------------------------------

از ساعت 11 الی ساعت 13 جلسه و نشست مشترك نماینده ولی فقیه در سپاه آستارا با خبرنگاران واصحاب  رسانه برگزار شد .

در این جلسه خبر نگاران  دو هفته نامه آوای استارا ،  علی نزاد هفته نامه تارك خزر ، هفته نامه پیام آستارا مهدی حسین نزادی ،  روزنامه آوای شمال اسماعیل اسدی دارستانی  / خبر گزاری ایرنا فاخری / خبر گزاری ایسنا  رامین بشرویه / خبر گزاری شبستان پیمان ناصری /

مسئول نمایندگی ولیفقیه در سپاه استارا  : ضمن تبریك و گرامی داشت دوم اردیبهشت روز تاسیس سپاه بفرمان امام خمینی از خبرنگاران مطبوعات و خبر گزار ی برای حضور د ر نشست مشتر تشكر نمود.

 عبادیان : از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت روز عقدتی وس یاسی در نیروهای مسلح می باشد و سپاه آستارا برنامه های  متعدد دارد كه متعقابا اعلام می شود  از جمله  جلسات با روابط عمومی ادارعات و نهادها ، جلسه با روحانیون ، ستاد اجرایی هفته معلم ،مدیران نظارت و عقیدتی و سیاسی حوزهای بسیج آستارا 

نمایندگی ولی فقیه  افزود : مسابقات قرآن و اذان و حفظ سی جزو قرآن  بین نیروهای مسلح ،بسیجان ، پیشكوتان و همسران و فرزندان پاسداران و پیش كسوتان نیروهای مسلح  و برنامه های ورزشی هم خواهیم داشت از جمله مسابقه طناب كشی  مابین بسیجان و سپاه و نیروهای مسلح  و روحانیون

وی در ادامه افزود :مراسمات و برنامه متعددی بمناسبت روز عقیدتی و سیاسی  خواهیم داشت كه در برگه های كه خدمتتان تقدیم می شود شرح داده شده است  از جمله دیدار با امام جمعه ، گلباران مزار شهدای گمنام ...

 اصحاب رسانه : سوالاتی نمودند كه نمایندگی ولی فقیه جواب دادند

رامین بشرویه خبرنگار  پشنهاد نمود : با توجه به اینكه بالای 40 نفر خبر نگار در آستارا است انجمن خبرنگاران بسیجی آستارا تاسیس شود و عبادیان قول داد به مسئولین مربوطه منعكس نماید و دومین پشنهاد رامین بشرویه : همایش بزرگ تجلیل از جانبازان و آزادگان و شهدا در آستارا  كه عبادیان قول پی گیری دادند..

خبرنگار هفته نامه آوای استارا  سوالی در خصوص انتخابات نمود :

عبادیان در سوال خبرنگار گفت : بنابر دستور فرماندهی معظم كل قوا حضرت امام خامنه ای  سپاه در امور انتخابات دخالت و مدیریت  نمی كند و فقط بنابر وظیفه مطابق قانون اساسی رصد می كند

 

در خاتمه :

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آستارا، عمل به فرامین قرآن را رمز پیروزی کشورهای اسلامی در مقابله با استکبار جهانی دانست.

ایشان  با بیان اینکه فرق ملت ما با دیگر ملت ها در عمل به فرامین قرآن و الگوگیری ازائمه معصومین(ع) در زندگی است، افزود: اگر امروز از قرآن و ارزش های اسلامی فاصله داشته باشیم هیچ تفاوتی بین ما و سایر ملت ها نخواهد بودو قرآن بهترین چراغ هدایت برای جوامع بشری است و کسی که به حقایق آن پی ببرد در دنیا و آخرت به سعادت و کمال می رسدو از بنده اول بخود و بعدا به شما برادران خبرنگار توصیه می كنم قرآنی فكر كنیم..


+ نوشته شده در  دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 16:29  توسط سيامك ايراندوست   | 

فرماندار آستارا

فرماندار آستارا خبر داد

ثبت‌نام 573 نفر در شوراهای اسلامی آستارا

فرماندار آستارا از ثبت‌نام 573 نفر تا پایان مهلت نام‌نویسی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستای این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: ثبت‌نام 573 نفر در شوراهای اسلامی آستارا

دكترکیوان اسدپور لحظاتی قبل در گفت‌وگو با اخبار شهرستان آستارا در آستارا با اشاره به تعداد ثبت‌نام کنندگان در شوراهای اسلامی شهر و روستای این شهرستان مرزی، اظهار کرد: تا ساعت 24 شب گذشته که مهلت نام‌نویسی داوطلبان شوراهای سلامی شهر و روستای این شهرستان به پایان رسید، تعداد 573 نفر در آستارا برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ثبت‌نام کردند.

این مسئول اضافه کرد: از تعداد افراد ثبت‌نام شده، 561 نفر مرد و 12 نفر زن هستند.

فرماندار آستارا، نام‌نویسی 114 نفر را در شهر آستارا و لوندویل و 459 نفر در بخش مرکزی و لوندویل ذکر کرد.

وی با بیان اینکه زمان نام‌نویسی داوطلبان به پایان رسیده است، تصریح کرد: پس از پایان ثبت‌نام 10 روز فرصت اخذ استعلام از مراجع چهارگانه است.

دكتراسدپور، با تصریح بر اینکه داوطلبان قانون را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند، خاطرنشان کرد: نامزدهای انتخاباتی در این مدت از تبلیغات زودهنگام خودداری کنند.

وی، مجموع منتخبان اصلی و علی‌البدل شوراهای شهر و روستای آستارا را 255 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 156 نفر به عنوان اعضای اصلی و 99 نفر نیز اعضای علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

فرماندار آستارا با بیان اینکه سوابق داوطلبان توسط مراجع قانونی در حال بررسی است، یادآور شد: از 12 تا 18 اردیبهشت جاری به صلاحیت داوطلبان در هیئت اجرایی شهرستان رسیدگی می‌شود.

وی ادامه داد: در مورخه 28 اردیبهشت جاری ابلاغ مراتب تایید یا رد صلاحیت به داوطلبان پس از دریافت نظر هیئت نظارت آستارا توسط فرمانداری این شهرستان انجام می‌شود.

به گزارش اخبار شهرستان آستارا ، مجموع روستاهای آستارا 44 روستا است که از این تعداد 30 روستا از بخش مرکزی و 14 روستا از بخش لوندویل هستند.

38 روستا با سه نفر عضو اصلی و دو نفر عضو علی‌البدل و شش روستا نیز با پنج نفر اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی‌البدل هستند.مجموع اعضای اصلی شوراهای اسلامی روستای آستارا تعداد 144 نفر و مجموع اعضای علی‌البدل نیز 94 نفر هستند که در مجموع 238 نفر را شامل می‌شود.

در شهر آستارا نیز هفت نفر به عنوان اعضای اصلی و سه نفر اعضای علی‌البدل انتخاب می‌شوند.در شهر لوندویل نیز پنج نفر به عنوان اعضای اصلی و دو نفر اعضای علی‌البدل انتخاب می‌شوند

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲ساعت 16:28  توسط سيامك ايراندوست   | 

مطالب جدیدتر