آستارا

آستارا و لوندويل /تصوير

خبرنگار تارك خزر : اسماعيل اسدي دارستاني

كانون بازنشستگان نیروی انتظامی آستارا در جنب پارك ملی آستارا  تاسیس و شروع بكار نمود.
در این مراسم سرهنگ خورسند فرماندهی انتظامی آستارا ،معاون سیاسی فرماندار مهندس شهاب زاده ، ریس كانون بازنشستگان ناجا گیلان سرهنگ سیرتی ، فرماندهی مرزبانی آستارا سرهنگ زارع ، ریس شورای شهر آستارا مهندس محسنی ، باریاب ریس پلیس امنیت و اطلاعات آستارا ، امینی ریس حفا نیروی انتظامی آستارا ، سرهنگ ساسانی ریس كانون بازنشستگان ارتش ، ریس كانون بازنشستگان سپاه آستارا حضور داشتند .

مراسم ساعت 17 سه شنبه  با قرائت قرآن شروع بكار نمود .
سرهنگ خورسند  اولین سخنران جلسه  به  ری كانون بازنشستگان ناجا گیلان و دیگر مسئولان خیر مقدم گفت و از زحمات سرهنگ سیرتی برای تاسیس كانون بازنشستگان ناجا در آستارا تشكر نمود
و در آخر : فرماندهی انتظامی استارا : می توانم بازنشستگان ناجا را در یك كلام رهبر معظم خلاصه كنیم  بازنشستگان ذخایر علمی این مملكت هستند و بازنشسته از شاغل جدا نیست

سرهنگ سیرتی ریس كانونبازنشستگان  نیروی انتظامی  گیلان  : بعداز 53 سال ناجا موفق به تاسیس كانون مستقل بازنشستگان ناجا شد واساسنامه كانون بازنشستگان نجا با 33 بند  برا دفاع از حقوق بازنشستگان ناجا و خدمات دهی برای ایشان تقدیم ریس ستاد كل نیروهای مسلح شد و بعداز تایید فرماندهی معظم كل قوا به تصویب و قابل اجرا شد و در سال 1390 كانون بازنشستگان استانها تاسیس شد و ما موفق شدم امسال برای گیلان  برای 5 شهرستان  مجوز كانون بگیرم از جمله آستارا .
 در ادمه افزود : كانون برای خدمت به بازنشستگان ناجا كه بعداز سی سال خدمت به نظام و كشور بازنشست شدند خدمت رسانی نماید .
انشالله برنامه خوبی  در راه خدمت رسانی به بازنشستگان از جمله اشتغال زایی و خدمات دهی انجام داده شده از جمله تاسیس شركتهای تعاونی  و چند پروزه دمهم كشور همین الان در اختیار كانون می باشد از جمله پروزه شبنم  مجوز بنام كانون ناجا است و بالای 3000نفر اشتغال زایی شده است  و پروزهای دیگر از جمله عطر گل یاس  و پترو شیمی  و پاركبان و دیگر پروزهای دیگر به كانون ناجا مجوز فعالیت داده شده است همگی برای  توانمند سازی بازنشستگان ناجا انجام گرفته است

 سرهنگ سیرتی در آخر : از ریس شورای اسلامی آستارا مهندس محسنی درخواست  داریم  یك قطعه زمینی به كانون آستارا واگذار شود و هزینه ساخت ساختمان  كانون بازنشستگان نیروی انتظامی آستارا را كانون بازنشستگان ناجا كشور متقبل شده و سرگرد قناعت پور را بعنوان ریس كانون بازنشستگان نیروی انتظامی بندر آستارا  معرفی نمودند.+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:43  توسط سيامك ايراندوست   | 

آستارا و لوندويل /تصوير


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:42  توسط سيامك ايراندوست   | 

اخبار نمايندگان گيلان

ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 23:27 | نظرات شما (0)

تأمینی لیچانی نماینده رشت به رئیس‌ جمهور در خصوص تسریع در پرداخت حقوق و مطالبات بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی کشور تذکر داد.

 

جعفرزاده نماینده رشت به رئیس جمهور در خصوص تسریع در حل مشکل توزیع شیر خشک در مراکز بهداشتی و درمانی و داروخانه‌ها و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم اعتراض وزیر ارشاد از اجرای یک نمایشنامه مبتذل در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و عدم ترک سالن تذکر داد

 

لاهوتی نماینده لنگرود به وزیر نیرو در خصوص آبرسانی به شهر اتاقدر تذکر داد.


برچسب‌ها: تأمینی لیچانی نماینده رشت, جعفرزاده نماینده رشت, لاهوتی نماینده لنگرود
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 17:52 | نظرات شما (0)

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری آیین‌نامه‌ای اظهار داشت: سی و شش قانون از ابتدای دوره نهم تا آخر دیماه 91 ابلاغ شده است که از این تعداد فقط چهار قانون در مهلت قانونی توسط آقای رئیس‌جمهور ابلاغ شده و 23 مورد با تأخیر ابلاغ شده و 9 مورد هم با توجه به گذشت زمان زیاد، نهایتاً توسط رئیس مجلس به روزنامه رسمی ابلاغ شده است.

وی افزود: هنوز آیین‌نامه‌های 47 قانون مصوب مجلس هشتم و نهم در دولت تصویب نشده است.

جعفرزاده در بیان تذکر دوم خود نیز گفت: درباره ماده 13 قانون حمایت از آزادگان مصوب 1368 می‌خواهم مطلبی بیان کنم، بعد از 21 سال، تفسیر این ماده قانونی کماکان بی‌نتیجه مانده است و آزادگان سرافراز منتظر نتیجه این موضوع و گرفتن مطالباتشان هستند و ما هم آرزو می‌کنیم هرچه سریعتر بهار بیاید که انشالله پایان بهار پایان همه قانون‌شکنی‌ها باشد.


برچسب‌ها: غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت, عضو مجمع نمایندگان گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:41 | نظرات شما (0)

 ایرج ندیمی گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیسیون‌ها، نمایندگان پیش از آنکه فریفته اشخاص و احزاب باشند، در پشت سر مقام عظمای ولایت و در پاسخگویی به نیازهای مردم تلاش کنند


برچسب‌ها: ایرج ندیمی, نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل, عضو کمیسیون اقتصادی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 12:35 | نظرات شما (0)

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از کاهش تعرفه واردات برنج گفت: کمبود برنجی در بازار وجود ندارد بلکه تأمین منافع یک عده صاحب نفوذ صف‌های طولانی را برای گرفتن برنج به وجود آورده است

مهرداد بائوج‌لاهوتی،با تأکید بر اینکه کمبود برنجی در بازار وجود ندارد گفت: واردات برنج در شرایطی که تولید داخلی جوابگوی مصرف‌کننده است نباید صورت بگیرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمبود برنج در کشور سالیانه در حدود ۱۴ هزار تن بوده افزود: واردات باید با تولید همسو باشد در غیر این صورت، کاهش تعرفه واردات برنج بلایی که اکنون دامن شالی‌کاران و تولید داخلی را گرفته است فراگیر خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از کاهش تعرفه واردات برنج گفت: کمبود برنجی در بازار وجود ندارد بلکه تأمین منافع یک عده صاحب نفوذ صف‌های طولانی را برای گرفتن برنج به وجود آورده است.

وی با بیان این مطلب که هیچ‌گونه کمبودی در کشور برای برنج وجود ندارد تصریح کرد: لغو واردات برای مدتی دست سودجویان را برای افزایش قیمت‌ها باز کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه بازار داخلی با تولید داخل کشور تأمین می‌شود گفت: اقدام دولت برای واردات به هیچ‌وجه منطقی نبوده چرا که با این تصمیم،برنجی به مراتب با کیفیت پایین‌تر و قیمتی بالا که قابلیت مقایسه با تولید داخلی را ندارد وارد بازار می‌شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس ادامه داد: بیش از هزار هکتار زمین برای کاشت برنج در داخل کشور وجود دارد که در سایه بی‌توجهی مسئولان و نبود نظارت تغییر کاربری داده و به ویلا‌های مجهز تبدیل شده‌اند که متأسفانه اثرات نامطلوب آن بر اقتصاد در آینده نمود خواهد کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: در صورتی حمایت از شالیکار از سوی مسئولان صورت بگیرد و همچنین دست سود‌جویان و صاحبان منافع کوتاه شود می‌توان علاوه بر تأمین بازار داخلی به صادرات برنج ایرانی نیز امیدوار بود و به این ترتیب زمینه ارز‌آوری برای کشور را محقق کرد


برچسب‌ها: مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود, عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 12:32 | نظرات شما (0)

مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم به عنوان رئیس کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در جریان سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ شد.

بر اساس این گزارش ۱۵ نفر از نمیاندگان مجلس شورای اسلامی در این کارگروه عضو هستند که ۱۱ نفر از آنها عضو کمیسیون اقتصادی و ۴ نفر از سایر کمیسیون‌ها هستند.

گفتنی است نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر و سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار، جوین وجغتای در مجلس شورای اسلامی، ۴ نفر از اعضای کمیسیون‌های فرعی در زمینه طرح تحقیق و تفحص از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور هستند.

سیدمحمدحسین میرمحمدی، ایرج ندیمی، رجبی، سید ناصر موسوی لارگانی، رحیم زارع، عطاالله حکیمی، سید جلال یحیی زاده فیروزآبادی، محمد حسن نژاد، غلامحسین شیری علی آبادی، روح‌الله بیگی ئیلانلو و امید کریمیان از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هستند که با اکثریت آرای اعضای این کمیسیون به عضویت هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور انتخاب شدند.

برچسب‌ها: عطاالله حکیمی, ایرج ندیمی, تحقیق و تفحص از ستاد سوخت, رودبار, لاهیجان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 19:23 | نظرات شما (0)
تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیئت‌ رئیسه مجلس قرائت شد.

کوچکی‌نژاد نماینده رشت به رئیس جمهور در خصوص تسریع در انتقال کشتارگاه دام و طیور شهرستان رشت به خارج از شهر، به وزیر نیرو پیرامون تسریع در تعیین حریم تالاب‌های استان گیلان و به وزیر جهاد کشاورزی به منظور تسریع در واگذاری تصدی امور پارک‌ها و اراضی به بخش خصوصی تذکر داد.


برچسب‌ها: کوچکی‌نژاد نماینده رشت, کشتارگاه دام و طیور رشت, تالابهای استان گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:3 | نظرات شما (0)

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه پیشنهاد بررسی دوفوریتی طرح‌ها به دلیل اهمیت آنها است، گفت: نمایندگان هنگام رأی‌گیری برای طرح‌های فوریت‌دار مشارکت کنند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۴ بهمن) مجلس شورای اسلامی‌در تذکر شفاهی خود با استناد به بند ۴ ماده ۲۵ آیین نامه داخلی گفت: رأی گیری هایی که در مباحث دوفوریتی عنوان می شود و رأی نمی آورند، به دلیل عدم مشارکت نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. به عنوان مثال رأی نیاوردن دوفوریت طرح اصلاح جزء ۸۲ ردیف ۵۵۰۰۰۰ جدول قانون بودجه سال ۹۱ به دلیل عدم مشارکت همکاران بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: هفته گذشته هم دوفوریت طرحی به دلیل تعداد کم شرکت کنندگان در رأی گیری رأی نیاورد.

وی با بیان اینکه رأی نیاوردن طرح ها به دلیل عدم مشارکت نمایندگان مجلس است، تصریح کرد: رأی نیاوردن برخی طرح ها به دلیل عدم مشارکت نمایندگان باعث شده است تا در بیرون پاسخی برای ارائه نداشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم با بیان اینکه پیشنهاد بررسی دوفوریتی طرح‌ها به دلیل اهمیت آن است، تاکید کرد: خواهش می کنم تا در این زمینه تذکر داده شود تا همکاران مشارکت بیشتری داشته باشند، چرا که وقتی دوفوریت طرحی رأی نمی‌آورد هیچ پاسخی برای ارائه در بیرون وجود ندارد و این رأی نیاوردن‌ها به دلیل به حد نصاب نرسیدن مشارکت نمایندگان است.

سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده یادآور شد: از همکاران محترم تقاضا می کنم تا در رأی گیری ها مشارکت جدی داشته باشند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس نهم, غلامعلی جعفرزاده
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:14 | نظرات شما (0)

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اظهار تاسف از حرکات دشمن شادکن عده ای افراد خائن گفت: مردم و مسئولان باید همسو با منویات رهبری حرکت کنند و آرامش را به جامعه هدیه کنند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس, محمود شکری, نماینده تالش, رضوانشهر و ماسال
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:11 | نظرات شما (0)

 نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای کمک به صنعت خودرو تعرفه واردات از 90 درصد به 70 درصد تغییر یافته گفت: در صورتی که افزایش نرخ خودرو ادامه یابد ناچار به پایین آوردن تعرفه واردات خودرو می‌شویم.


برچسب‌ها: نماینده مردم لنگرود, مهرداد لاهوتی, واردات خودرو, استیضاح وزیر کار و تعاون موضوع مطلب :
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:41  توسط سيامك ايراندوست   | 

اخبار نمايندگان گيلان

20948_orig

نماینده مردم آستارا و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است احمدی نژاد اگر بیشتر در مجلس می‌ماند، رای عدم کفایت می‌گرفت.

صفر نعیمی ،درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر این که «شیخ‌الاسلامی به‌ دست احمدی‌نژاد ذبح شد»، اظهار کرد: این ادعا که شیخ الاسلامی فدای رئیس جمهوری شد، نه عقلانی است نه شرعی.

وزیر تعاون تاوان عدم صلاحیت خودش را داد؛ چه طور ممکن است یک وزیر بیاید کسی که متهم است را به کار گیرد و بنا به اظهارات خودش 32میلیون نفر جمعیت را به او بسپارد؟

این مسئول، با تاکید بر این که سعید مرتضوی صلاحیت یک چنین مسئولیتی را ندارد، خاطر نشان کرد: اگر احمدی نژاد بیشتر آنجا می ماند، رای عدم کفایت می گرفت.

نعیمی زر، تصریح کرد: رئیس‌جمهوری نان ولایت را خورد اما قدر نشناخت.

نعیمی زر، بیان داشت: وزیر تعاون در جلسه استیضاح مجلس قبر خود را آنجا کند که گفت من خود را موظف به اجرای هر چه از زبان دولت خدمتگزار در آید م‌ دانم. یعنی هر رییس جمهوری فردی را وزیر کرد وزیر باید گوش به فرمان رئیس و ارباب خودش باشد؟

وی با انتقاد از مواضع وزیر برکنار شده تعاون در پایان جلسه استیضاح مجلس، تاکید کرد: پس مصالح و منافع عموم کجار رفت؟

نعیمی زر، اضافه کرد: مشخص است که این برنامه از پیش تعیین شده بود و فاضل لاریجانی را در اتاقی آورده بودند که در آنجا دوربین، فیلم بردار و دستگاه استراق سمع گذاشته بودند و این کار به دور از اخلاق انسانی و اسلامی بود.

وی خاطر نشان کرد: این صحنه را ساخته بودند که هیچ ربطی هم به علی لاریجانی و یا آیت الله صادق آملی لاریجانی ندارد و اگر فاضل لاریجانی جرمی را مرتکب شده باشد خود باید پاسخگو باشد و مراجع ذی صلاح قضایی سراغ او بروند.

نماینده مردم آستارا در مجلس نهم، تصریح کرد: احمدی نژاد نباید دیدار فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی را در جلسه استیضاح مجلس علم می کرد و می بایست این موضوع را به مقامات قضایی منعکس می کرد تا اگر جرمی را مرتکب شده باشد، او را به مجازات اعمالش برسانند.

وی تاکید کرد: با برگزاری جلسه استیضاح و عزل وزیر تعاون کام ملت در سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شیرین تر شد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: همه با رئیس جمهوری در طول چهار سال بخاطر تاکید مقام معظم رهبری تعامل داشتتند و با او مدارا می کردند، اما او هر طور که دلش می خواست برخورد می کرد و شان مجلس و نمایندگان را می شکست و حرمت آنان را از بین می برد و مردم از این باب ناراحت بودند.


برچسب‌ها: نماینده آستارا در مجلس نهم, صفر نعیمی, فاضل لاریجانی, استیضاح وزیر کار و تعاون
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 21:2 | نظرات شما (0)
20948_orig

یکی از نمایندگان بازدیدکننده از اوین گفت: سرکار خانم فائزه هاشمی با افتخار گفت اینجا بهایی داریم، زندانی فتنه، امنیتی و سیاسی داریم و من وکیل همه آنها هستم.

 صفر نعیمی نماینده مردم آستارا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  به جوابیه‌‌ای که فائزه هاشمی از زندان به او داده پاسخ داد.

وی درباره این اظهار نظر که او را به نام فائزه بدون نام خانوادگی در مصاحبه‌‌ها نام برده است گفت: بنده نه تنها با نام خانوادگی بلکه با عنوان سرکار خانم فائزه هاشمی از ایشان یاد کرده‌ام. 

وی همچنین درباره رد اعتراض به غذا از سوی فائزه هاشمی در بازدید نمایندگان از زندان اوین گفت: ایشان به بحث غذا اعتراض داشتند.

نعیمی ادامه داد: من جواب همه را در یک جمله دادم که اینجا زندان اوین نیست بلکه هتل اوین است چرا که از نظر بهداشت و درمان، پزشکی، داروخانه، برنامه غذایی، استراحت، محل اسکان، تخت‌خواب، تلویزیون و مرکز ورزشی لوکس و در حد هتل بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: گفته بودند اگر هتل است قسمت نعیمی هم بشود که باید بگویم کسانی که مجرم باشند در مقابل جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و مردم قرار گیرند و در حق آنها ظلم کنند، زندان قسمتشان می‌شود. اگر من هم روزی روبروی مردم قرار گیرم و در مقابل انقلابی که حاصل خون شهدا، آزادگان، جانبازان و مفقودان است بایستم جایگاهم شاید جایگاه دیگری باشد.

وی درباره بند دیگری از جوابیه فائزه هاشمی که گفته بود از او به عنوان سرکرده زندانیان یاد شده است گفت: خود سرکارخانم با خنده جواب می‌داد و نمی‌دانم که دستش به کجا بند است که با کمال افتخار می‌گفت اینجا بهایی داریم، زندانی فتنه، امنیتی و سیاسی داریم و من وکیل همه آنها هستم و آنچه هست را من می‌گویم و اگر چیزی از قلم افتاد به من یادآوری کنند. در ادامه خود خانم فائزه هاشمی یک به یک به زندانیان نوبت می‌داد که اظهار نظر کنند. اگر معنای این سرکرده نیست پس چیست؟

نعیمی همچنین درباره بحث دوربین‌ها و اعتراض فائزه هاشمی به نصب دوربین‌ها در بعضی مکان‌ها در زندان تصریح کرد: هر مکان مرکز و نهادی برای خود متولیانی دارد که قوانین را متولیان در نظر می‌گیرند و کسی که در اوین زندانی است نمی‌تواند بگوید قوانین و مقررات را با بنده تنظیم کنید.

خانم هاشمی باید خودش را با قوانین و مقررات زندان وفق بدهد نه اینکه بخواهد اساسنامه، آیین‌نامه و دستورالعمل اوین را مطابق خواست خود تغییر دهد. حالا هتلی است یا زندانی، فرقی نمی‌کند باید قوانین را بپذیرد.

وی در پایان تاکید کرد: برای ما نمایندگان مردم که به عبارتی نوکر مردم و ولایت هستیم، پست و جاه و جلال کسانی‌که در بند هستند مطرح نیست. عموم مردم در مقابل قانون مساوی هستند و هرکس جرمی مرتکب شود و مستوجب مجازات باشد قانون با آنها برخورد مساوی می‌کند و عدالت خصلت جمهوری اسلامی ایران است.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا در مجلس نهم, زندان اوین, هتل اوین
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 16:13 | نظرات شما (0)
20948_orig

برخی اعضای کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صبح امروز از زندان اوین بازدید کردند.

بر اساس این گزارش مهدی دواتگری، صفر نعیمی، محمدرضا محسنی‌ثانی و حجت‌الله خدایی سوری در این بازدید حضور داشتند.

پیش از این نیز قرار بود اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از زندان‌های اوین و رجایی شهر کرج بازدید کنند که این بازدید به تعویق افتاد.


برچسب‌ها: کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس, صفر نعیمی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:13 | نظرات شما (0)
20948_orig

نماینده مردم آستارا و عضو کمیسیون امنیت ملی دوره نهم مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی به حل مشکلات این شهرستان، تاکید کرد: دولت احمدی نژاد هرچه سریعتر به داد شهرستان مرزی و پیشانی نظام، آستارا برسد.


برچسب‌ها: نماینده مردم آستارا, عضو کمیسیون امنیت ملی, صفر نعیمی, راه آهن رشت
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 21:2 | نظرات شما (0)
ashori

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: نمایندگان عضو هیئت حل اختلاف رسیدگی به شکایت شوراهای گیلان انتخاب شدند.

ناصر عاشوری با بیان اینکه دو عضو هیئت حل اختلافات و رسیدگی به شکایت شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان از بین نمایندگان ملت در مجلس نهم انتخاب شدند، اظهار کرد: اعضای هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایت شوراهای اسلامی شهر و روستا از بین نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و از سوی مجمع نمایندگان تعیین و به استاندار معرفی شدند.

وی افزود: در نشست مجمع نمایندگان گیلان حسن خسته‌بند نماینده مردم انزلی و صفر نعیمی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی عضو این هیئت شدند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق ماده 79 فصل چهارم قانون ترتیب رسیدگی به تخلفات، اعضای هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان را استاندار و عالی‌ترین مقام قضایی استان، دو نفر به انتخاب هیئت مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات و یک نفر از اعضای شورای اسلامی شهر مرکز استان به انتخاب شورا تشکیل می‌دهند.

به گفته وی، رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی شهر و روستا طبق قوانین موجود و آیین‌نامه‌های مربوطه به مدت چهار سال بر عهده هیئت مذکور است.


برچسب‌ها: رئیس مجمع نمایندگان گیلان, ناصر عاشوری, حسن خسته بند, صفر نعیمی, عاشوری
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 16:36 | نظرات شما (0)
20948_orig

نماینده آستارا گفت: منطقه ویژه اقتصادی آستارا باید در کنار اسکله این شهرستان ایجاد شود.

صفر نعیمی،با اشاره به مزایای آغاز فعالیت فاز نخست اسکله آستارا اظهار کرد: آغاز فعالیت فاز نخست اسکله آستارا موجب توسعه و پیشرفت در حوزه اقتصادی می‌شود اما فعالیت این اسکله به تنهایی کافی نیست و باید منطقه ویژه اقتصادی نیز در کنار آن ایجاد شود.

وی با بیان اینکه آغاز فعالیت اسکله آستارا و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان پیامدهای مثبت زیادی را به دنبال دارد، افزود: با آغاز فعالیت اسکله آستارا شاهد رونق اقتصادی در منطقه خواهیم بود اما وجود منطقه ویژه اقتصادی آستارا می‌تواند تکمیل کننده آن باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آستارا در موقعیت جغرافیایی خاص و ویژه‌ای قرار گرفته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه آستارا تنها شهرستان مرزی گیلان با دنیای خارج است شرایط بسیار خوب و ایده‌آلی را در حوزه اقتصادی دارد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در آستارا تاثیر شگرفی در حوزه ترانزیت کالا به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان تمام فعالیت‌های ترانزیت کالا در این منطقه از لحاظ تعرفه گمرکی و مالیاتی معاف می‌شود که این موضوع یکی از موارد مثبت و خوب این منطقه است.

نعیمی، با بیان اینکه به صورت ویژه پیگیر موانع ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا هستیم، یادآور شد: یکی از این موانع آزاد‌سازی حریم 60 متری دریا است که تصمیمات بسیار خوبی در این راستا انجام گرفته تا هر چه سریع‌تر این مشکل برطرف شود.

وی با انتقاد از اجرایی نشدن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا با توجه به راه‌اندازی فاز نخست اسکله این شهرستان، افزود: راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی آستارا برای منطقه بسیار حیاتی و ضروری است و بدون آن از لحاظ توسعه اقتصادی با مشکل مواجه می‌شویم.

این نماینده درباره اظهار نظر برخی رسانه‌ها مبنی بر مخالفت وی با افتتاح اسکله آستارا، گفت: بنده با افتتاح اسکله آستارا مخالفتی ندارم اما باید در کنار این اسکله هر چه سریع‌تر منطقه ویژه اقتصادی آستارا در شهرستان ایجاد و راه‌اندازی شود.

یکشنبه ۱۹ آذرماه ۹۱


برچسب‌ها: نماینده آستارا, صفر نعیمی, اسکله آستارا, عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 10:15 | نظرات شما (0)

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: با هماهنگی وزارت امور خارجه و راه و شهرسازی به‌زودی طرح تعویض پل مرزی آستارا و جمهوری آذربایجان اجرایی می‌شود.

صفر نعیمی،با اشاره به اتمام فاز نخست اسکله آستارا، اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته با مسئولان استانی و کشوری فاز نخست اسکله آستارا به‌زودی با حضور مقام‌های کشوری افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمام موانع موجود در اتمام این بندر در حال انجام است، افزود: با پایان یافتن فاز نخست بندر چند منظوره آستارا شاهد رشد و توسعه شهرستان در بخش اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان غیور این شهرستان خواهیم بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از اجرایی نشدن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا با توجه به راه‌اندازی اسکله این شهرستان، خواستار توجه ویژه و پیگیری مسئولان کشوری و استانی شد و تصریح کرد: راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی در آستارا برای مردم بیدار و قدردان این شهرستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بحث منطقه ویژه اقتصادی آستارا باید در اسرع وقت رسیدگی و سریعا این مشکل برطرف شود.

وی یکی از موانع ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا را آزاد‌سازی حریم دریا بیان کرد و گفت: اقدام‌های خوبی در تحقق آزاد‌سازی حریم دریا برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا صورت گرفته که لازم است مسئولان شهرستانی و استانی سریعا موانع و مشکلات پاکسازی حریم دریا را برطرف کنند.

نعیمی با بیان اینکه زمانی تنها پرده‌های تصویب منطقه ویژه اقتصادی آستارا در سطح شهرستان نصب شده بود، خاطرنشان کرد: باید تمام موانع موجود در بحث ایجاد منطقه ویژه اقتصادی برداشته شود و بنده نیز به نوبه خود با تمام توان و وجودم ایجاد این طرح مهم و حیاتی را دنبال می‌کنم.

وی با اشاره به طرح تعویض پل مشترک مرزی بین جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در مرز شهرستان آستارا گفت: این پل مشترک مرزی به دلیل گذشت زمان مستهلک شده و به همین دلیل با وزارت امور خارجه و راه و شهرسازی و دولت جمهوری آذربایجان هماهنگی و اقدام‌های اولیه انجام گرفته تا هر چه سریع‌تر عملیات طرح تعویض این پل مرزی اجرایی شود.

این نماینده در ادامه از آغاز طرح محوطه‌سازی گمرک آستارا خبر داد و یادآور شد: با پیگیری‌های صورت گرفته عملیات طرح محوطه‌سازی گمرک آستارا در مرحله نخست به وسعت 15 هزار متر مربع با تامین اعتبار آغاز شده است

جمعه ۱۰ آذر ۹۱


برچسب‌ها: نماینده مردم آستارا در مجلس نهم, اسکله آستارا, بندر چند منظوره آستارا, صفر نعیمی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 11:10 | نظرات شما (0)

پس از سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دیدار امروز با بسیجیان در خصوص عدم پیگیری نمایندگان در طرح سئوال از رئیس جمهور ، دكتر صفر نعیمی رز نماینده آستارا و عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس تابع محض فرامین و احكام حكومتی ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری است.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی :حضرت امام خامنه ای دخالتی در امور قوا نمی کنند و ایشان بر استقلال قوا تاکید دارند مگر آنکه ایشان به طرح یا مطلبی برسند که دیگران متوجه آن نشده اند آن وقتی است كه حكم حكومتی خود را منتقل خواهند کرد .

دكتر نعیمی افزودند : بلافاصله بعداز فرمایش ولی امر مسلمین كه بمنزله حكم حكومتی بود نمایندگان مجلس از نظر ایشان تعبیعت نمودند و بعداز حكم ولی فقیه اصلا نیازی به پس گرفتن امضا نمایندگان نبود چون مطابق اعتقاد نمایندگان به قانون اساسی و ولی فقیه خود بخود با حكم حكومتی ولی امر مسلمین امضا ها ساقط می شدند و چون نمایندگان مجلس تابع ولایت فقیه هستند

دكتر نعیمی : همواره در هر طرح و حرکتی در مجلس شورای اسلامی منافع و مصالح ملی برای نمایندگان جایگاه و اعتبار بالاتری دارد و نمایندگان هرگاه احساس کنند كه ولی امر مسلمین هر طرحی را مغایر با منافع و مصالح ملی تشخیص داده اند اصراری به پیگیری آن ندارند و تابع محض ولایت و حكم حكومتی خواهند بود.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا در مجلس نهم, عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی موضوع مطلب :
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:41  توسط سيامك ايراندوست   | 

اخبار نمايندگان گيلان

برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا در مجلس نهم, عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 19:0 | نظرات شما (0)

صفر نعیمی، در مورد تغییر رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت : اتفاق خاصی رخ نداده و ریاست مجمع نمایندگان پست حساسی نیست و اینقدر شلوغش نکنید و بنده برای آقای عاشوری یک پند و نصیحت برادرانه دارم خواهشا به وحدت بین نمایندگان توجه وافری کند و روحیه هبستگی را بین نمایندگان احیا نمایند. ایشان در مورد این که چرا رهبری املشی عوض شد گفت : آقای رهبری نماینده توانا و معتقدی بود و هست و همان طور گه از اسمش مشخص است رهبر و مدیر خوبی برای ما بود و بنده ضمن تقدیر و تشکر از زحماتشان دلیل این تعویض را چیزی جز پایان شش ماه آقای رهبری نمی دانم.

وی دربار ه نحوه انتخاب رئیس مجمع نمایندگان که از طریق قرعه کشی انتخاب می شود گفت : قرعه کشی چیز مرسومی است و نزدیک به عدالت می باشد و در این چهار سال این پست به اکثر نمایندگان می رسد
وی خاطر نشان کرد : من از آقای رهبری تشکر می کنم و برای آقایان عاشوری و خصوصی آرزوی موفقیت در این عرصه را دارم


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا در مجلس نهم, رئیس مجمع نمایندگان گیلان, ناصر عاشوری
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 18:48 | نظرات شما (0)

پس از اینکه ناصر عاشوری نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی علت سئوال از رئیس جمهور را گرانی اخیر دانست و این کار را به نفع کشوردانست و از طرفی محمودشکری نماینده ی مردم تالش،رضوانشهر،ماسال،در مجلس علت مخالف بودن خود را به خاطر امام خامنه ای دانسته بود و گفته بود که :به فرموده مقام معظم رهبری این کار به صلاح نطام نیست، و علت مخالفتش رو این امر دانسته بود

صفر نعیمی نماینده آستارا نظرش را چنین بیان کردند:نظر هر دو نماینده نادرست است مشکل ما این است که هر مسئولی که به بن بست برخورد میکند از مقام معظم رهبری مایه میگذارد.
بنده به صراحت اعلام میکنم که آقا در این راستا هیچ امر یا دستوری نفرموده است و آقای لاریجانی هم به همین موضوع در حضور تمامی نمایندگان اشاره کرد.
و اما نظر شخصی بنده در پرسش از رئیس جمهور این است که: هر روز که میگذرد یک روز از عمر ریاست جمهوری احمدی نژاد میگذرد و اگر ما بخواهیم اینگونه جو را ملتهب کنیم،بجز لجاجت از طرف آقای احمدی نژاد چیز دیگری نصیب هیچ کس نخواهد شد.

سه شنبه ۱۶ آبانماه ۹۱


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا در مجلس نهم, محمود شکری, نماینده تالش در مجلس نهم
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 12:52 | نظرات شما (0)
20948_orig

صفر نعیمی درخصوص بحث طرح استیضاح برخی از وزرا گفت:بنده مخالف استیضاح هستم از این باب که نباید از این اهرم‌ها برای مسائل شخصی استفاده کرد و اگر نماینده ای برای باج گیری بهره برداری شخصی بخواهد وزیری را استیضاح کند دور از عقل و شرع و انصاف و شان نمایندگان است چنانچه وزیر ناتوان و خدای نکرده مشکلی داشته باشد و مسائل ملی وبین الملی را در نظر نگیرد نتنها استیضاح بلکه باید اخراج شود.

من در شرایط کنونی با استیضاح دکتر عباسی موافق نیستم بلکه با هیچ استیضاحی موافق نیستم و بصلاح مردم نمی‌دانم ما در مجلس کار‌های مهمتری داریم


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا در مجلس نهم, استیضاح دکتر عباسی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 9:59 | نظرات شما (0)
 

نشست مجمع نمايندگان استان با موضوع رسيدگي به طرح هاي راه و شهرسازي و صنعت ، معدن و تجارت استان به رياست استاندار گيلان برگزار شد .

در اين نشست صميمي كه با حضور نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي ، معاونين استاندار و مديران كل راه و شهرسازي و صنعت و معدن در محل استانداري برگزار گرديد .

مهندس هاشم نيا در پايان اين جلسه با اشاره به اهميت طرح هاي مهر ماندگار در استان اظهار داشت: انشاء ا... طرح هاي مهر ماندگار در استان با سرمايه گذاري 3500 ميليارد تومان تا پايان دولت دهم به بهره برداري خواهد رسيد .

وي مباحث مربوط به سيل استان و خسارات ناشي از آن به 5 شهرستان را از جمله مباحث مطرح شده در اين نشست عنوان نمود و افزود : تقسيم بندي كار در اين بخش صورت پذيرفته و انشاء ا... اقدامات لازم در اين زمينه انجام خواهد شد .

استاندار گيلان تكميل راه آهن و 11 كيلومتر باقي مانده آزاد راه رشت – قزوين را از جمله پروژه هاي مهم ملي در استان برشمرد و افزود : در اين جلسه راهكارهاي لازم جهت اتمام هر چه سريعتر اين پروژه مورد بررسي قرار گرفت.

وي اظهار اميدواري نمود : ماه به ماه شاهد ثمرات بيشتر خدمات دولت در استان خواهيم بود .

نماينده عالي دولت در گيلان در ادامه سخنان خود افزود : مباحث مربوط به محور پونل به آستارا و همچنين انزلي به رضوانشهر ، حل مشكلات راههاي روستايي استان و ... از جمله مواردي بود كه در اين جلسه طرح و مورد بررسي قرار گرفت و تقسيم كار لازم در اين زمينه صورت پذيرفت تا از طريق وزارت خانه هاي مربوطه و همچنين در سفر مقامات كشوري به استان اقدامات لازم در جهت اجراي هر چه سريعتر اين پروژه ها انجام گيرد .

در ادامه رهبري املشي رئيس مجمع نمايندگان استان اظهار داشت : پروژه هاي مهمي در بخش راه و شهرسازي استان وجود دارد كه بايد تمام تلاش خود را در جهت اتمام هر چه سريعتر اين پروژه ها به كار گيريم .
وي در ادامه سخنان خود افزود : اجراي پروژه راه آهن قزوين – رشت – انزلي و آستارا از جمله مباحثي بود كه در اين جلسه مورد بررسي قرار گرفت و مقرر گرديد تادر جهت تكميل هر چه سريعتر اين پروژه توصيه هاي لازم به وزارت مسكن و شهرسازي صورت پذيرد .

در اين جلسه همچنين پس از گزارش مديران كل راه و شهرسازي و صنعت ، معدن و تجارت ، كوچكي نژاد و جعفرزاده نمايندگان مردم رشت ، حكيمي نماينده مردم رودبار ، شكري نماينده مردم تالش ، ماسال و رضوانشهر ، نعيمي نماينده مردم آستارا ، لاهوتي نماينده مردم لنگرود ، خصوصي نماينده مردم صومعه سرا و قرباني نماينده مردم آستانه اشرفيه در خصوص تكميل راه آهن و 11 كيلومتر باقي مانده آزاد راه رشت – قزوين ، مسكن مهر ، كنار گذر تالش ، طرح هاي صنعتي استان و جذب سرمايه گذار مطالبي را ارائه نمودند .


برچسب‌ها: رئیس مجمع نمایندگان گیلان, استاندار گیلان, رهبری املشی, صفر نعیمی, مهندس خصوصی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 20:17 | نظرات شما (0)
20948_orig
عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا صلاحیت اظهار نظر در روند دستیابی ملت‌ها به انرژی هسته‌ای را ندارد، تصریح کرد: مخالفت با دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای امری طبیعی و از سر ناچاری است.

صفر نعیمی‌رز ،در واکنش به اظهارات اخیر نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره روند مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵، گفت: ایران با وجود مخالفت‌های استکباری توانسته به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای دست پیدا کند و این واکنش‌ها به موفقیت ایران، امری طبیعی است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاثیرگذاری ایران در گسترش بیداری اسلامی و حمایت از دولت سوریه موجب بر آشفتگی غرب شده است، افزود: آمریکا در تلاش است تا ایران را به حاشیه براند و به همین علت مواضعی اتخاذ می‌کنند که بر اساس آن ایران متهم طولانی کردن مذاکرات هسته‌ای معرفی می‌شود.

وی با یادآوری ناتوانی غرب در به انزوا کشاندن ایران در مناسبات سیاسی منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: دو طرف مذاکره از به درازا کشیده شدن مذاکرات هسته‌ای متضرر می‌شود. ایران از سویی به دنبال ارتباط با سایر ملت‌ها است و کشورهای غربی نیز بدون در نظر گرفتن ایران با مشکلات عدیده اقتصادی و سیاسی مواجه می‌شوند.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه کشورهای غربی مواد منفجره‌ای را در تجهیزات ارسالی به صنایع هسته‌ای ایران قرار دادند، گفت: اگرچه با هوشمندی متخصصان داخلی کشور، این اقدام خرابکارانه خنثی شد اما اخلال در روند تولید سوخت هسته‌ای می‌تواند منجر به حوادثی جبران ناپذیر برای بشریت شود که این اقدام، تنها یکی از موارد تناقض شعارهای بشردوستانه غرب با سیاست‌های ضد بشری آنان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اوباما باید نخست حسن نیت خود را به مردم آمریکا اثبات کند و پس از آن به موضوعات بین‌المللی بپردازد، دولتی که از غنی‌ترین زرادخانه های هسته‌ای برخوردار است و تنها کشوری است که از سلاح هسته‌ای در کشتار مردم استفاده کرده، نمی‌تواند جلوی دستیابی ملت‌ها را به انرژی صلح آمیز هسته ای بگیرد.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا, عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:40 | نظرات شما (0)

20948_orig

هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است. در این مجموعه تابناک درخشنده ترن و نفیس ترین نگین گرانبها یاد و خاطره شهیدان است .آنها جوانان و جوانمردان رشید وپاک سرشتی بودند که با آگاهی و درک والای خود موقعیت حساس کشور را تشخیص دادند و وظیفه بزرگ جهاد در راه خدا را مشتاقانه پذیرا شدند.هرملتی که چنین شجاع مردان آگاه و غیوری را در دامان خود پرورده باشد حق دارد به آنان ببالد و ایشان را الگوی تربیت جوانان خود در همه دورانها بداند. هفته دفاع مقدس یادآور خونهای مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد .فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت می بینند . وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی کنند. ایستادگی آنان نشستگان تاریخ را به قیام وامی دارد و این پیام بزرگ دفاع مقدس است. اینجانب این هفته را به پیشگاه امام عصر (عج)وامام راحل(ره) و مقام معظم رهبری تمامی یادگاران هشت سال دفاع مقدس و همه مردم شریف ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض مینماید.

دكتر نعیمی / نماینده آستارا / سردار جانباز هشت سال دفاع مقدس


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا در مجلس نهم, هفته دفاع مقدس
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:4 | نظرات شما (0)
سلام آقای دكتر نعيمي در دهکده ما کسی اهل ریا نیست. چون نیست ریا، هیچکس انگشت نما نیست .ما طالب مهریم و دل از عاطفه لبریز، دل صاف تر از ما بخدا هیچ کجا نیست . آقای نماينده گفتم گجلر تک اوتریپ تک قالاسان عالمی وار .میانان دست اندازلار یادوا توش عالمه وار.

آقای نماينده بخدا باید قدر این مردم خونگرم ومرزي را دانست اين مردم بالاي نزديك 50 هزار راي به نظام دادند هي نگو بمن 24 هزار راي دادند بشما كل 75 هزار نفر راي دادند چون چون همه در انتخابات شركت كردند. و خاک زیر پای شهروندآستارايي ای شد که با کوچکترین امکانات نیز راضی هستند بخاطر همین است که شهرستان مرزي و محروم از قافله پیشرفت و عمران عقب مانده است که مقصر؛ همگذشتگان هستيد وژو منبعد شما و ماهم هستیم و شوراي شهرستان آستارا كه داكور در دست يك عده است يك اتاق شوراي شهرستان ندارنند و هم ما


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا, دکتر کیوان اسدپور, فرماندار آستارا
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 22:51 | نظرات شما (0)
20948_orig

نماینده مردم آستارا و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از برگزاری مراسم تودیع و معارفه استاندار گیلان در اوایل هفته جاری و طی یکی دور روز آینده در رشت با حضور احتمالی وزیر کشور و اعضای مجمع نمایندگان استان و دیگرمسوولین خبرداد.

صفر نعیمی زر صبح امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا در آستارا با اعلام این خبر، جبران خطاهای گذشته مسوولین گیلان، همت در پیشبرد اهداف حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری و پیگیری کارهای نیمه تمام و معوق استان، توجه ویژه به عمران و آبادانی استان و شهرستانهایی که تا به امروز کاری در آنها نشده را از جمله انتظارت خود از استاندار جدید گیلان برشمرد.

وی استاندار جدید گیلان را انسان و مدیری توانا و کار آمد توصیف کرد و ابراز داشت: کیهان هاشم نیا یکی از سرداران سپاه، جانباز، قطع نخاعی، ارزشی، مکتبی و ولایت مدار است که معاون وقت برنامه ریزی استانداری گیلان در دولت احمدی‌نژاد بوده‌ است.

این مسوول،خانواده کیهان هاشم نیا را جانباز معرفی کرد و یاد آورشد: همسر مکرمه‌شان نیز مورد ترور منافقین قرار گرفتند و هم اکنون جانباز هستند و عصر امروز اولین جلسه مجمع نمایندگان گیلان با کیهان هاشم نیا استاندار جدید در رشت جلسه ای حدود یکساعته برگزار خواهد کرد.


برچسب‌ها: کیهان هاشم نیا, صفر نعیمی, استاندار گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 23:40 | نظرات شما (0)
خبرگزاری فارس: دورنمای شهرک صنعتی آستارا توریستی است نه صنعتی

صفر نعیمی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس نهم مبنی بر وحدت و همدلی بین مجموعه دولت و مجلس، اظهار داشت: ما نمایندگان به رهبر معظم انقلاب اعلام می‌داریم که با جان و دل در خدمت بوده و اجازه اختلاف‌افکنی و تفرقه را به هیچ احد و گروهی نخواهیم داد.

وی افزود: دنیا بداند نمایندگان ملت و همه مسئولان کشور ایران اسلامی مدال افتخارشان نوکری مردم و ولایت است.

نماینده مردم آستارا در مجلس به پتانسیل‌های حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت:‌ شهرستان آستارا دارای محبت‌های الهی از قبیل ساحل، دریا، کوه، جنگل، آبشار و معادن است و بیش از 90 درصد مردم آن نیز فرهنگی هستند.

وی گفت: آستارا صرفاً به آستارا تعلق ندارد، بلکه به گیلان و گیلانی و ایران و ایرانی متعلق است و مردم این شهر عاشق امام و ولایت هستند و 160 شهید و 57 جانباز و 72 آزاده تقدیم انقلاب کردند.

نعیمی در بخش دیگری از سخنانش به مشکل تاجران اشاره کرد و اظهار داشت: در کل دنیا تجارت بر اساس سیستم‌های خاص انجام می‌گیرد و اگر مسافت‌های حمل و نقل زیاد شود، تجارت مقرون به صرفه نخواهد بود.

نماینده مردم آستارا در مجلس ادامه داد: آستارا با اینکه نزدیک‌ترین شهر به آسیای میانه و اروپا است، اما در بحث ترانزیت‌ها، ترانزیت کالای کشور، سرمایه‌گذاری روی شهرستان بندرانزلی قرار می‌گیرد.

وی افزود: بیشتر تجار گیلانی و اردبیلی، آستارایی هستند و تا به حال کلیه قوانین تجارتی در مرکز استان انجام می‌شود در حالی که ما می‌توانستم جهت حمایت از صادرات کالاهای تولیدی و تجار، اتاق بازرگانی مستقلی در شهرستان آستارا ایجاد کنیم.

نماینده مردم آستارا در مجلس با انتقاد از مکان جغرافیایی شهرک صنعتی این شهرستان، گفت که شهرک صنعتی آستارا در مکانی ایجاد شده که برای سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه نیست چراکه مسیر طولانی آن از بین روستاهای متعدد رد شده و دورنمای آن نیز بیشتر به مکانی برای توریست شباهت دارد تا یک شهرک صنعتی.

نعیمی در ادامه با انتقاد شدید از عدم حضور مسئولان استانی به شهرستان آستارا اینگونه رفتارها را بی‌توجهی به شهرستان آستارا دانست.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, شهرک صنعتی آستارا, نمایندگان گیلان در مجلس نهم
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 20:28 | نظرات شما (0)
خبرگزاری فارس: احداث دیواره حفاظتی رودخانه چلوند آستارا

صفر نعیمی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: خبرنگاران و اصحاب قلم با انتقادهای سازنده خود می‌توانند موانع و مشکلات شهرستان را با ادبیات هوشمندانه خود هموار کنند.

وی با بیان اینکه اصحاب قلم و نخبگان باید با انتقادها و پیشنهادهای سازنده ما را در رسیدن به اهداف عالیه یاری رسانند، افزود: بنده همواره پایبند شعارهای انتخاباتی خود هستم و جانانه از حقوق مردم دفاع می‌کنم و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به نقش رسانه‌ها و نخبگان در مبارزه با جنگ نرم دشمنان، تصریح کرد: اگر در گذشته جنگ فیزیکی با دشمن بود در جامعه امروزی قلم و رسانه مهم‌ترین ابزار جنگ نرم هستند و باید تقویت و کمک شوند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها و نخبگان قدرت نرم هستند، گفت: رسانه هر کشور آیینه تمام‌نمای قدرت نرم آن کشور محسوب می‌شود.

نعیمی مهم‌ترین هدف دشمن را سست کردن باورهای فرهنگی و اسلامی مردم نامید و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند با جهت‌گیری‌های مثبت خود توطئه دشمنان را خنثی کنند و باید همواره مدافع آرمان‌های انقلاب و رهبری بوده و منافع ملی را در نظر بگیرند.

وی در ادامه از سخنرانی خود در صحن علنی مجلس در دوشنبه هفته آینده خبر داد و افزود: دوشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس مشکلات شهرستان را به گوش مسئولان عالی نظام می‌رسانم و از مقام معظم رهبری برای برطرف کردن مشکلات این شهرستان استمداد می‌طلبم.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا, نمایندگان گیلان در مجلس نهم
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 12:40 | نظرات شما (0)
80019938-2334821

صفر نعیمی نماینده مردم آستارا ،اظهار نظر محمود شکری نماینده مردم تالش ، رضوانشهر و ماسال مبنی بر اینکه در انتخابات کمسیون اقتصادی مجلس، همه نمایندگان گیلانی دور زده شدند را  رد نمود و خاطرنشان کرد: نمایندگان بنا بر تخصص و تجربه خود در امور اجرایی، عضو کمسیون‌ها شده اند.

این اظهار نظر در حالی صورت می‌گیرد که شکری نماینده مردم تالش ، رضوانشهر و ماسال دور خوردن نمایندگان گیلان را مربوط با رای دادن به کاندیداهای ریاست کمیسیونها  دانسته بود نه انتخاب کمیسیونها. شکری در صحبت خود گفته بود:بعضی نمایندگان گیلانی فریب نمایندگان با سابقه  را خوردند و در ازای قول کسب مسئولیت در کمیسیون اقتصادی ، به آنها رای دادند.

عضو امنیت ملی و سیاست خارجه عنوان نمود: اگر می بینید بنده در کمسیون‌هایی همچون فرهنگی ، کشاورزی ، اقتصادی و … عضو نشدم به خاط تخصص و تجربه ام بوده است. من جانباز ۵۰% جنگ تحمیلی هستم و سابقاً نیز فرمانده نظامی بودم و در حیطه تخصصم بر خود فرض دانستم که عضو کمسیون امنیت ملی و روابط سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شوم.

صفر نعیمی‌تصریح کرد: اگر نمایندگان جدید الورود کم تجربه هستند، ‌آقایانی که چند دوره نماینده مجلس بودند باید جوابگو باشند.

وی همجنین دلیل عضو نشدن نمایندگان سابق گیلانی در کمسیون‌های کشاورزی و فرهنگی را تأمین نشدن خواسته‌هایشان دانست.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:41  توسط سيامك ايراندوست   | 

اخبار نمايندگان گيلان

موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 0:32 | نظرات شما (0)

نماینده مردم آستارا در مجلس عصر شنبه در مراسم آغاز عملیات احداث فاز دوم میدان میوه و تره بار این شهرستان اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب، هرکس در شرایط خاص فعلی گامی برای تحقق این شعار بردارد آن را به فال نیک می‌گیریم.

صفر نعیمی ادامه داد: چنین افرادی سرمایه و عمر و آبروی خود را در راه اشتغال جوانان می‌گذارند و بسیاری از راه دور به این شهرستان آمده و با تحمل زحمات طاقت فرسا در راه اشتغال جوانان سرمایه‌گذاری می‌کنند و وظیفه ما نیز تکریم و حمایت از سرمایه‌داران در بخش اشتغال است.

وی خواستار حمایت مسئولان شهرستان به ویژه فرماندار از طرح‌های اشتغالزا شد و تصریح کرد: اگر همه در کنار یکدیگر باشیم و حمایت از سرمایه‌گذاران نیز تداوم داشته باشد به طور یقین نتیجه قابل قبولی در این حوزه خواهیم داشت.

نماینده مردم آستارا پاسخگویی شبانه‌روزی به مردم را از پای‌بندی به شعارهای داده شده خود به مردم عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت میادین میوه و تره بار آستارا نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: این پروژه با مصوبه فرمانداری آستارا حدود دو سال پیش با حضور فرماندار آستارا کلنگ‌زنی شد و فاز نخست آن با موفقیت به پایان رسید.

پرویز یار احمدی با اشاره به اینکه عملیات احداث فازهای بعدی پروژه میدان میوه و تره‌بار آستارا به‌ زودی آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: با تکمیل این میدان تمام میوه فروشی‌های سطح شهرستان آستارا برای تامین میوه و تره‌بار خود نیازی به مراجعه به شهرهای بزرگ ندارند و اقلام مورد نیاز خود را به صورت روزانه و با قیمت مناسب تهیه می‌کنند.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا, فرماندار آستارا, نمایندگان گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 0:18 | نظرات شما (0)
خبرگزاری فارس: احداث دیواره حفاظتی رودخانه چلوند آستارا

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: موافقت ضمنی وزیر راه و شهرسازی برای افزایش تسهیلات مسکن مهر از 25 میلیون به 30 میلیون تومان گرفته شد.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, مسکن مهر آستارا, اخبار نمایندگان گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 17:13 | نظرات شما (0)
خبرگزاری فارس: نمایندگان کمیسیون امنیت ملی در 6 ‌مجمع مختلف ‌انتخاب شدند

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از انتخاب نمایندگان عضو این کمیسیون در مجامع مختلف خبر داد.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, کمیسیون امنیت ملی مجلس, اخبار نمایندگان گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 20:35 | نظرات شما (0)
خبرگزاری فارس: احداث دیواره حفاظتی رودخانه چلوند آستارا

صفر نعیمی عصر امروز در جریان بازدید از احداث دیواره حفاظتی رودخانه چلوند آستارا اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده عملیات احداث دیواره حفاظتی رودخانه چلوند بخش لوندویل با اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با احداث این دیواره حفاظتی بسیاری از مشکلات این رودخانه برطرف می‌شود، افزود: با اعتبار تخصیص یافته از محل حوادث غیرمترقبه گیلان به بنیاد مسکن آستارا عملیات احداث این دیواره در فاز نخست به طول 48 متر در حال اجراست.

نماینده مردم آستارا با اشاره به اینکه این دیواره حفاظتی در فاز نخست در کوچه استاد شهریار چلوند در حال اجراست، تصریح کرد: دیواره قبلی حفاظتی رودخانه چلوند بخش لوندویل دو سال قبل به دلایلی از جمله فرسایش تخریب شده بود که با پیگیری‌های انجام شده این مشکل برطرف شد.

وی به جان باختن دو کودک در سیلاب دو سال پیش در روستای چلوند اشاره کرد و افزود: امیدواریم با تلاش مسئولان و همکاری مردم خوب این منطقه هر چه زودتر طرح عمرانی دیواره حفاظتی رودخانه چلوند به پایان برسد.

نعیمی با تصر یح بر اینکه خدمت صادقانه به مردم باید سر لوحه کار مسئولان باشد، بر لزوم توجه هر چه بیشتر مسئولان نسبت به برطرف کردن مشکلات مردم تاکید کرد.

وی در جریان بازدید از دیواره حفاظتی در حال ساخت چلوند قول مساعد داد که فاز دوم این دیواره نیز به طول 48 متر پس از پایان عملیات ساخت فاز نخست آغاز شود.

دهستان چلوند در 15 کیلومتری جنوب شهر آستارا قرار دارد و رودخانه آن یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های گیلان در فصل تخم‌ریزی ماهیان استخوانی به شمار می‌رود.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا, رودخانه چلوند
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 21:22 | نظرات شما (0)
خبرگزاری فارس: احداث جاده ارتباطی 4 روستای آستارا

نماینده آستارا از احداث جاده ارتباطی برای چهار روستای بخش لوندویل این شهرستان خبر داد.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, لوندویل, نماینده آستارا
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 20:10 | نظرات شما (0)
خبرگزاری فارس: ساخت 5 اسکله در بندر چندمنظوره آستارا

نماینده مردم آستارا در مجلس از پیش‌بینی ساعت پنج اسکله در بندر چند منظوره این شهرستان خبر داد و گفت: محوطه‌سازی و ساخت اسکله بندر آستارا حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


برچسب‌ها: صفر نعیمی, بندر چند منظوره, آستارا, اسکله
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:41 | نظرات شما (0)
خبرگزاری فارس: تغییر استاندار به مصلحت گیلان نیست

 نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه تغییر استاندار به مصلحت گیلان نیست، گفت: مخالف تغییر استاندار گیلان هستم و آن را به ضرر استان می‌دانم


برچسب‌ها: صفر نعیمی, منطقه ویژه اقتصادی, راه آهن
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 19:21 | نظرات شما (0)
رؤسای کمیته‌های دفاعی، سیاست خارجی و امنیت داخلی مشخص شدند

خبرگزاری فارس: کوثری رئیس کمیته دفاعی، احمدی رئیس کمیته سیاست خارجی و محسن‌ثانی رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شدند.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اعضای کمیته‌های سه گانه "سیاست خارجی"، "امنیت داخلی" و "دفاعی" کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) اولین جلسه خود را تشکیل داده و در این جلسه انتخابات هیئت رئیسه را برگزار کردند.

بر این اساس، در کمیته سیاست خارجی وحید احمدی به عنوان رئیس، شفیعی به عنوان نایب رئیس و هادی شوشتری به عنوان دبیر کمیته مذکور انتخاب شدند.

همچنین محسن‌ثانی به عنوان رئیس کمیته امنیت داخلی، نعیمی به عنوان نایب رئیس و شوهانی به عنوان دبیر این کمیته برگزیده شدند.

در کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز اسماعیل کوثری به عنوان رئیس، فتح‌الله حسینی به عنوان نایب رئیس و اسماعیلی به عنوان دبیر کمیته مذکور انتخاب شدند.

ما هم به نوبه خود این انتخاب را به گیلانیهای ارجمند تبریک عرض مینمایم


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا, کمیسیون امنیت داخلی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 19:4 | نظرات شما (0)

صفر نعیمی نماینده محترم مردم آستارا و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس امشب مهمان گفتگوی ویژه خبری استان بودند و ناگفته های زیادی را با مردم در میان گذاشتند

نعیمی در ابتدای برنامه ارادت خود را به همه مردم آستارا و لوندویل و حومه ابراز نمودند و هیچکس را از قلم نینداخت

نعیمی با دل پر به برنامه آمده بودند

نعیمی میزان علاقه خود به مردم آستارا را با این جمله خلاصه کردند که:اگر در جایی اسم آستارا برده میشود به خاطر مظلومیتهایی که در حق مردم شده اشک در چشمانش حدقه می زند

دکتر نعیمی علت حضورش در کمیسیون امنیت ملی را مرزی بودن شهرستان آستارا خواندند و افزودند:میتواند با تجربه هایی که دارد و کسب تجارب جدید برای کمیسیون مثمر ثمر باشد

صفر نعیمی از دست دادن فرصتها را یکی از دلایل عقب ماندگی شهرستان خواندند و در این زمینه افزودند که : عده ای از مسئولین شهرستانی و یا استانی ناکارآمد بوده اند

صفر نعیمی افزود،با توجه به وجود ساحل،دریا،صحرا،کوه،جنگل،آبشار،ذخایر در آستارا ،هنوز مناطقی وجود دارند که فاقد آب،گاز،هستند و مکانهای گردشگری،سیاحتی،زیارتی،مورد کم لطفی قرار گرفته اند

صفر نعیمی در ادامه افزودند،با توجه به اعلام رسمی مسئولین سابق شهرستان در رابطه با منطقه آزاد تجاری آستارا ،هنوز محل احداث بندر مشخص نشده است و تسهیللات و امکانات را قطع کرده اند

صفر نعیمی به نبود کارخانجات،بیمارستان ،و تعطیلی گمرک،اشاره ای نمودند و ساختمان نیمه کاره و عدم ساخت امامزاده را که مدت زیادی هست به حال خود رها شده را باعث آبروریزی خواندند

دکتر نعیمی به جاده تالش آستارا هم گذری زدند و افزودندکه با توجه به عدم حمایت مسئولین شهرستانی و استانی، به قتلگاه تبدیل شده است

صفر نعیمی در رابطه با کمربندی لوندویل که بار ترافیکی شدیدی را برای همشهریان و مسافران ایجاد کرده ،به مسئولان استانی هشدار دادند و افزودند که مسئولان باید پاسخگو باشند

صفر نعیمی در رابطه با جنگلنشینان هم حرفهای جالبی زدند و افزودند که عده ای از آدمهای قدر استفاده کردند و چون در دوره قبل اسپانسر بوده اند ،به خاطر جبران کردن محبتشان جنگل در اختیارشان ،قرار گرفت و نهایت استفاده از درختان جنگل را بردند و بیت المال را تاراج نمودند

صفر نعیمی وارد کردن گوشت آلوده از آذربایجان را که باعث آلودگی در سطح شهرستان و کشور شده بود را نیز کار پیمانکاران وصل شده به نماینده سابق دانستند

صفر نعیمی نبود غسالخانه در محله ویرمونی را معظل بزرگی خواندند و افزودند،با توجه به اینکه نماینده سابق اهل ویرمونی میباشد در این زمینه هیچ گونه اقدامی را صورت نداده است

نعیمی با توجه به جمعیت،و امکانات موجود در عنبران محله خواستار تبدیل عنبران به شهر را شدند

صفر نعیمی به مربیان پیش دبستانی که از استخدام جا مانده اند اشاره نمودند و قول دادند که پیگیر مشکلاتشان باشند

در پایان نیز صفر نعیمی که وقتش تمام شده بود و چند بار نیز صحبتهایش از طرف مجری قطع شده بود به هیچ وجهه کوتاه نیامدند و به مسئولان استانی هشدار دادند که اگر باز هم آستارا مورد کم لطفی مسئولین گیلانی واقع شود و مانند سابق فرزند ناتنی قلمداد شود مجبور میشود که ناخواسته آستارا را به یکی از شهرستانهای اردبیل تبدیل نماید(چند سالی میباشد که بحث انتقال استارا به اردبیل بر سر زبانها افتاده است)

خلاصه نماینده آستارا با شهامت هر چه تمام در برنامه حاضر شده بودند

با توجه به دلسوزیهای حاج صفر نعیمی در قبال شهرستان آستارا و پیگیریهای مصرانه و همت بالا باید شاهد شکوفایی قطبی جدید در استان گیلان باشیم


برچسب‌ها: صفر نعیمی, نماینده آستارا, اخبار نمایندگان گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 21:55 | نظرات شما (0)

امروز ساعت ۳بعدازطهر مراسم چهلم پدر حاج محمود شکری با حضور مردم در مسجد جامع تالش برگزار شد

 مردم از سه شهرستان تالش،رضوانشهر،ماسال خود را به مسجد جامع رسانده بودند

بالغ بر چند هزار نفر در فاتحه خوانی حضور داشتند

حاج صفر نعیمی نماینده منتخب مردم آستارا نیز در این مراسم حضور داشتند

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۱ساعت 0:40  توسط سيامك ايراندوست   | 

مجوز مرز دریایی بندر آستارا صادر شود

فردین پور آزاد عصر امروز در جریان اجرای برنامه‌های دهه فجر این شهرستان با اشاره به وضعیت فعالیت اسکله آستارا اظهار کرد: فاز نخست اسکله آستارا به اتمام رسیده و تنها منتظر ابلاغ مجوز مرز مجاز دریایی از سوی دولت هستیم.

وی با بیان اینکه فاز نخست اسکله آستارا چندین ماه است به پایان رسیده، افزود: تمام تجهیزات بندری به صورت کامل مستقر بوده و راه دسترسی به بندر احداث و باسکول‌ها نصب شده‌اند و نرم‌افزارها آماده عملیات هستند.

این مسئول با تاکید بر اینکه اسکله آستارا اکنون آماده پهلوگیری کشتی‌های تجاری است، تصریح کرد: ظرفیت فعلی بندر در فاز نخست 600 هزار تن شامل جنرال کارگو، مشتقات نفتی و غلات است.

وی ظرفیت نفتی افق چشم‌انداز بندر آستارا را 2.5 میلیون تن عنوان کرد و یادآور شد: قرارداد واگذاری این بندر به بخش خصوصی در 28 فروردین سال 88 به امضا رسید و پس از انجام مطالعات اول خرداد سال 89 عملیات ساخت بندر آغاز شد.

به گزارش فارس، با توجه به اتمام فاز نخست اسکله آستارا و سرمایه‌گذاری چندین میلیون دلاری در این اسکله، در صورت صادر نشدن به ‌موقع مجوز مرز دریایی برای آغاز به‌ کار این اسکله، تجهیزات بندری اسکله آستارا بدون استفاده باقی می‌ماند و اسکله آستارا تنها تماشاچی توسعه بنادر در حاشیه دریای خزر می‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 15:47  توسط سيامك ايراندوست   | 

دكتر ولايتي مالك اشتر امام خميني و امام خامنه اي ...

دكتر ولايتي مالك اشتر امام  خميني و امام خامنه اي ...

در کنار رئیس جمهور وقت در یک سفر افریقایی

در کنار رئیس جمهور وقت در یک سفر افریقایی

دیدار با سید حسن نصر الله

دیدار با سید حسن نصر الله

در کنار هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور وقت

در کنار هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور وقت

در کنار نلسون ماندلا

در کنار نلسون ماندلا

دیدار با پطرس غالی دبیر کل وقت سازمان ملل

دیدار با پطرس غالی دبیر کل وقت سازمان ملل

مالك اشتر امام و رهبري

سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل

در دیدار با فیدل کاسترو

در دیدار با فیدل کاسترو

مالك اشتر امام و رهبري

در حال خلبانی هواپیما

در کنار وزیر خارجه مراکش

در کنار وزیر خارجه مراکش

با ناطق نوری در حضور آیت الله مرعشی

با ناطق نوری در حضور آیت الله مرعشی

با رئیس مجلس، و رئیس جمهور وقت در محضر امام خمینی

با رئیس مجلس، و رئیس جمهور وقت در محضر امام خمینی

در کنار آیت الله خامنه‌ای رئیس جمهور وقت

در کنار آیت الله خامنه‌ای رئیس جمهور وقت

دیدار با وزیر خارجه شوروی در کنار صادق خلخالی

دیدار با وزیر خارجه شوروی در کنار صادق خلخالی

 

 

 

على ‌اکبر ولایتى در 4 تیر سال 1324، در رستم آباد، یکى از 33 روستاى شمیران در خانواده‌ای متوسط به دنیا آمد.

ولایتى در خانواده‌اى نسبتا شلوغ (5 دختر و 1 پسر) به دنیا آمد. او کودکى آرام بود و بیشتر وقت خود را به مطالعه کتاب می‌گذراند، به طورى که در 9 سالگى، کتاب 7 جلدى اسکندر‌نامه، و در کلاس پنجم ابتدایى، کتاب کلیله و دمنه را خواند. از نوجوانى علاقه فراوانى به کتاب‌هاى تاریخى داشت، به حدى که گاه 12 ساعت شبانه روز را به مطالعه تاریخ مى گذراند.

وی دوران ابتدایى و دوره نخست دبیرستان را در رستم‌آباد گذراند و در دوره دوم دبیرستان به دبیرستان جم قلهک رفت و در سال 1342 دیپلم طبیعى گرفت. در سال 1343 در کنکور سراسرى رتبه 49 کشورى را به دست آورد و در رشته پزشکى دانشگاه تهران پذیرفته شد و از سال 1342 در مدرسه قائمیه و سپس در دبیرستان جهان‌آراى قلهک تا سال 1350 به تدریس اشتغال داشت.

ولایتی دوره تخصص اطفال را در مرکز طبى کودکان دانشگاه تهران و فوق تخصص بیمارى‌هاى عفونى را در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا گذراند.

 پس از پیروزى انقلاب اسلامى، مدتى معاون وزارت بهدارى بود، در دوره اول مجلس به نمایندگى مردم تهران انتخاب شد و سپس به مدت 16 سال، در دوره‌هاى ریاست‌جمهورى حضرت آیت‌الله خامنه‌اى و  آقاى هاشمى رفسنجانى، به عنوان وزیر خارجه خدمت کرد و از این حیث، پرسابقه‌ترین وزیر جمهورى اسلامى به شمار مى‌آید.

 پس از دوم خرداد 1376، با آن که خاتمى- رئیس‌جمهور وقت- سلیقه و دیدگاه وى را براى عضویت در کابینه مى‌پسندید، ولى او راهى بیت مقام معظم رهبرى شد و مشاور بین‌الملل ایشان گردید و هم اکنون نیز در این سمت خطیر انجام وظیفه مى‌کند.

صرف نظر  از این شغل مهم، دکتر ولایتى در چند رشته دانشگاهى به تدریس مشغول است و در بعضى از شوراهاى مهم کشورى همچون شوراى عالى انقلاب فرهنگى، مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیاد دائره‌المعارف اسلامى شرکت داشته و عضو رسمى می‌باشد. او که داراى چندین دکتراى افتخارى از چند دانشگاه معتبر بین‌المللى است، در تعدادى از انجمن‌هاى تخصصى و پژوهشى جهان نیز عضویت دارد.

او که از مردان سیاست روزگار ما است، خود در اهمیت مطالعات تاریخى براى حرفه سیاستمدارى مى‌گوید: هر کسى که بخواهد سیاست را خوب بفهمد، باید تاریخ بداند. اگر تاریخ نداند، راه بجایى نمى برد.

فعالیت‌هاى سیاسى قبل از انقلاب‌اسلامى:

ولایتى از نوجوانى، به دلیل علاقه‌مندى پدرش به سیاست، با اوضاع سیاسى موجود، آشنا شد و به عمل‌ورزى سیاسى روى‌آورد. او در دبیرستان، به مناسبتهاى مختلف، در اعتراض به سیاست‌هاى شاه، هم‌مدرسه‌اى‌ها را به تعطیلى کلاس درس و تظاهرات فرا‌مى‌خواند و در این راه، بارها به ساواک منطقه رفت و مورد بازجویى قرار‌گرفت. به طورى که از 17 سالگى پرونده‌اى در ساواک تهران براى او گشوده شد.

 وی از 17 سالگى (1341) به عضویت جبهه ملى دوم درآمد. در دانشگاه، به همراه مرحوم شهید لواسانى، شهید دکتر لبافى‌نژاد، دکتر معتمدى، دکتر جزائرى، دکتر خادمى و ... انجمن اسلامى پزشکان را، که پس از دکتر شیبانى به حال تعلیق درآمده بود، احیا کرد و با گروه‌هاى مختلف سیاسى و روحانیت پیرو امام (ره) تماس‌هاى منظم برقرار ساخت.

برخی از سمت‌های اجرایی و علمی:
 
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل (از سال 1376 تا کنون)
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران (از آذر ماه 1360 لغایت خرداد 1376)
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام( از بدو تاسیس تا کنون)
عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی (از سال 1368)
دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) (ازسال79 تا مهر 1381)
نماینده تهران در اولین دوره مجلس شورای اسلامی
معاون وزیر بهداشت
استاد تاریخ روابط خارجی ایران در دانشکده روابط بین‌الملل وابسته به وزارت امور خارجه
استاد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
رئیس شورای عالی نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران
عضو هیأت مدیره نظام پزشکی تهران (از3 مهرماه 1370)
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری دایره‌المعارف دفاع مقدس
عضو پیوسته منتخب فرهنگستان علوم پزشکی ایران (از سال 1369)
عضو هیئت امنای بنیاد دایره‌المعارف اسلامی برای 3 دوره
عضو هیأت امنا ی دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
عضو شورایعالی انستیتو تحقیقاتی سل و بیماریهای ریوی کشور
رئیس هیأت تحریریه مجله پزشکی جمهوری اسلامی ایران
رئیس هیأت مدیره انجمن متخصصین بیماریهای عفونی و گرمسیری ایران
رئیس شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان ایران
رئیس گروه اسلام معاصر ـ بنیاد دائرﻩ‌المعارف اسلامی
رئیس مرکزآموزشی پژوهشی درمانی سل و بیماریهای ریوی

برخی از تالیفات علی‌اکبر ولایتی:

 • پویایی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران
 • ایران و مسئله فلسطین
 • ایران و تحولات فلسطین
 • بحران تاریخی هویت ایرانی
 • مقدمه فکری نهضت مشروطیت
 • تاریخ روابط خارجی ایران در عهد شاه عباس اول صفوی
 • تاریخ روابط خارجی ایران در عهد شاه اسماعیل صفوی
 • تاریخ سیاسی جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی
 • تاریخ روابط خارجی ایران در دوران ناصرالدین‌شاه و مظفرالدین‌شاه
 • بیماری سل
 • بیماری‌های عفونی با همکاری دکتر اسماعیل صائبی، دکتر مینو محرز، دکتر علیرضا یلدا

 

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 15:47  توسط سيامك ايراندوست   | 

متکدی پروری دولت

طی روزهای گذشته بود که محمود احمدی نژاد در حاشیه جلسه هیئت دولت سخن از کمک جبرانی دولت به مردم در ماه های پایانی سال به میان آورد.
رئیس‌ جمهور با بیان این‌ که کمکی که قرار است به مردم ارائه شود، نسبتا خوب است و می‌تواند نواقص حداقل ۷ دهک جامعه را در سال جاری جبران کند، اظهار امیدواری کرد که اواخر بهمن و حداکثر نیمه اول اسفند کمک جبرانی به مردم ارائه شود تا بخشی از فشارهای وارد شده به آنان جبران گردد.

در همین راستا اقدام اخیر دولت در اختصاص کمک جبرانی به مردم را می توان نوعی عقب نشینی تاکتیکی مهرورزان در برابر مخالفان اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها تعبیر و تفسیر نمود.

شواهد حاکی از آن است که با وجود انصراف دولت از اجرای مرحله دوم هدفمندی، مخالفان نیز به اختصاص کمک جبرانی به مردم رضایت داده و ظاهراً امتیازکی(!) را برای دولت قائل شده اند. چرا که احمدی نژاد پیشتر از این قصد بر آن داشت که با واریز وجوه بیشتر به حساب مردم، مراحل بعدی هدفمندی را به اجرا درآورد، اما با تصویب مصوبه ای در مجلس به جهت توقف فاز دوم هدفمندی، دست مهرورزان از اجرای گام های بعدی تحول اقتصادی کوتاه ماند!

فارغ از تحلیل وقایع اقتصادی حال حاضر کشور، نگاهی انتقادی و موشکافانه به سخنان اخیر رئیس خدمتگزار حاوی نکات جالبی است که تامل در آن، روشنگر بسیاری از مقاصد خواهد بود.


احمدی نژاد در حالی وعید کمک های جبرانی به مردم را می دهد که گویی سخنان چند هفته گذشته خود در صحن علنی مجلس را از یاد برده است!

وی در روزی که اظهاراتش در صحن علنی مجلس با حاشیه های همراه شد در جملات پایانی خود خاطرنشان کرد: «ملتی که قالی می بافد نباید روی حصیر زندگی کند. ملتی که این همه ثروت دارد نباید این مشکلات را داشته باشد.»

حال چگونه است که این ملت غنی و ثروتمند می باید هر از گاهی چشم امید به دست های پر سخاوت رئیس جمهورشان داشته باشند تا مگر از سر دلسوزی و ترحم، مبلغی از خوان کرم دولت خدمتگزار بدان ها عطا نمایند.

اینگونه کمک ها نه تنها دردی از مشکلات لاینحل اقتصادی مردم را دوا نخواهد کرد بلکه حیثیت مردم آبرودار ایران را به سخره خواهد گرفت.
شاید در ابتدای امر این دست مساعدت های مالی، عافیت بخش به نظر برسند اما فرجام آنها جز عاقبت به شر نخواهد بود چرا که با پرداخت کمک نقدی به مردم، علاوه بر افزایش نقدینگی و رشد تقاضای کاذب، نابسامانی در بازار عرضه و تقاضای کشور بیش از گذشته خواهد شد.

اگر دولت عدالت محور مصمم به رفع مشکلات اقتصادی کشور است، در ابتدا می بایست تمام مساعی و همت خود را بر سامان دادن بازار سکه و ارز و ایضاً ثابت نگه داشتن نرخ محصولات مصرفی خانوارهای ایرانی به کار گیرد و سپس بحث هبه و پیشکش و کمک های جبرانی را مطرح کند!

آنطور که رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرده بنا بر فرموده اخیر رهبری معظم انقلاب، خطاب به مسئولین دولتی؛ "در روزهای آخر سال می باید فکری به حال مردم کرد."

با وجود تأویل های متعددی که از توصیه های حکیمانه رهبری انقلاب قابل استنباط خواهد بود، مسئولین دولت و در رأس آن رئیس خدمتگزار ترجیح دادند که راحت ترین راه حل که همان کمک مستقیم مالی به مردم باشد را برگزیدند؛ غافل از آنکه هیچ گاه آسان ترین گزینه، بهترین راهکار نبوده و نیست!

برخی کارشناسان معتقدند که دولت علاقه مند است تا کمک روزهای پایانی سال را به صورت نقدی به حساب مردم واریز کند تا طعم شیرین افزایش یارانه نقدی را برای آنها ملموس تر کرده و از فشار افکار عمومی برای توقف اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها بکاهد .
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 19:45  توسط سيامك ايراندوست   | 

آستارا نيوز

 نمایشگاه گروهی معرق كاشی در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا بر پا شد.

نمایشگاه معرق كاشی در آستارا برپا شد

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، این نمایشگاه با حضور جمع كثیری از هنرمندان و مسوولان محلی شهرستان آستارا روز شنبه افتتاح شد. در این نمایشگاه آثاری از محمد زمانداری و 17 نفر از هنرجویان در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

در نمایشگاه گروهی معرق كاشی 35 اثر ناب از هنرمندان این عرصه صبح ها از ساعت 9 تا 14و عصر ها از ساعت 16 تا 18 برای شهروندان آستارایی نمایش داده می شود.بیشتر آثار معرق كاشی هنرمندان پیرامون مضامین دینی ، مذهبی و قرآنی خلق و تولید شده است. گفتنی است كه این نمایشگاه تا 10 بهمن در سالن معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برپاست.

رییس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: به مناسبت گرامیداشت دهه مبارك فجر 34 برنامه متنوع ورزشی در سطح این شهرستان برگزار می شود.

34 برنامه ورزشی به مناسبت دهه فجر در آستارا برگزار می شود

به گزارش وبگاه تحلیلی خبری آستارا نیوز، 'سخاوت سلیمان نژاد' روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: همه ساله به مناسبت گرامیداشت دهه فجر اداره ورزش و جوانان آستارا با همكاری هیات های ورزشی اقدام به برگزاری مسابقات و برنامه های مختلف ورزشی می كند.

 روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، در دیماه سالجاری بازرسان این اداره و مجمع امور صنفی شهرستان آستارا از 2 هزار و شصت واحد صنفی این شهرستان بازرسی بعمل آوردند.

بر اساس این گزارش، بیژن خالق وردی پور افزود: این بازرسیها با هدف نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی  و برخورد با تخلفات احتمالی صورت گرفت. وی تصریح کرد: در جریان این بازرسیها تعداد 62 فقره پرونده تخلف برای واحدهای متخلف تشکیل و برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال گردید.

بنا بر اعلام رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا، عمده تخلفات این واحدها شامل گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور بوده است. خالق وردی پور همجنین گفت:ارزش ریالی پرونده های متشکله بالغ بر 48 میلیون ریال بوده است. وی تصریح کرد: در دیماه سالجاری به 47 مورد گزارش مردمی و نیز گزارشهای ناظران افتخاری در این شهرستان رسیدگی شد.

 معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران از موافقت دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان برای بررسی ایجاد دروازه مشترک مرزی به منظور سهولت در تردد اتباع دو کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: دروازه مرزی مشترک ایران و آذربایجان ایجاد می‌شود

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا نادری در جریان نشست با قائم مقام گمرک جمهوری آذربایجان در محل اداره کل گمرک آستارا، اظهار کرد: راه‌های ایجاد دروازه مشترک مرزی دو کشور به‌ زودی بررسی و با ایجاد این دروازه مشترک، رفت و آمد مردم در این منطقه بیش از پیش تسهیل شده و موجبات رضایت اتباع دو کشور فراهم می‌شود.

رئیس اداره محیط زیست آستارا از دستگیری 30 نفر تخریب کننده محیط زیست در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: دستگیری 30 نفر تخریب کنندگان محیط زیست در آستارا

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس از آستارا، ساسان اکبری‌پور در جریان بازدید از پناهگاه حیات وحش لوندویل با اشاره به فعالیت شش ماهه اخیر محیط زیست این شهرستان، اظهار کرد: در این مدت ماموران یگان حفاظت محیط زیست آستارا 30 نفر تخریب کننده محیط زیست را دستگیر کردند و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی دادند.

بی گمان مرحوم رسول آهنی یکی از افراد سرشناس و تاثیرگذار در فرهنگ و هنر آستارا بوده است. آستارا نیوز وظیفه خود می داند که بار دیگر این ضایعه را به تمامی عاشقان آستارا، بخصوص خانواده محترمشان تسلیت عرض نموده و ابراز امیدواری کند که راه و مرام این بزرگان در بین جوانان آستارایی پابرجا و پر رهرو باقی بماند. در ادامه می توانید گزارش تصویری که رامین بشرویه خبرنگار ایسنا در آستارا تهیه نموده است را مشاهده نمایید.

فرماندار آستارا به جمعیت 86 هزار نفری این شهرستان اشاره کرد و افزود: 15 درصد جمعیت شهرستان آستارا را اهل تسنن تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، دکتر کیوان اسدپور صبح امروز در دیدار جمعی از روحانیون شیعه و سنی با نماینده ولی فقیه استان که به مناسبت هفته وحدت و با محوریت " وحدت اسلامی در سایه پیامبر رحمت" برگزار شد، با اشاره به توطئه دشمنان برای وحدت شكنی بین مذاهب مختلف اسلامی با طرح برخی مسایل جزئی اظهار کرد: همه ما باید مواظب باشیم با نقشه های دشمن، وحدت كنونی مخدوش نشود.


وی با اشاره به مرزی بودن شهرستان آستارا با کشور آذربایجان تصریح کرد: علی رغم تبلیغات وسیع دشمنان در بحث اسلام هراسی و شیعه هراسی در این شهرستان، شاهد تحکیم روابط و تعمیق دوستی ها میان اهل تسنن و شیعه هستیم.

به مناسبت فرا رسیدن دهه پیروزی انقلاب اسلامی رویدادها و مراسم گوناگونی در آستارا برگزار خواهد شد که مشروح اخبار مربوط به این رویدادها را در ادامه همین مطلب می توانید مشاهده فرمایید.

معاون فرماندار آستارا خواستارحضور مردم درافتتاح پروژه های دهه فجر شد

 • نشست کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی دهه فجر آستارا برگزار شد
 • معاون فرماندار آستارا خواستارحضور مردم درافتتاح پروژه های دهه فجر شد
 •  كشاورزان نمونه آستارایی در دهه مبارك فجر تجلیل می شوند
 • همزمان با دهه فجر؛ افتتاح دو واحد بزرگ تولیدی در آستارا
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال از منابع استانی به منظور توسعه و نگهداری شبکه های آبرسانی در شهرستان آستارا هزینه شده است.

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدعلی فرّ امینی با بیان اینکه شهرستان آستارا دارای 423 کیلومتر شبکه آبرسانی است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون با صرف هزینه ای بیش از 500 میلیون ریال، حدود 5 هزار متر از خطوط انتقال و توزیع آبرسانی در روستاهای مختلف این شهرستان اصلاح، توسعه و بازسازی شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 19:7  توسط سيامك ايراندوست   | 

عيد مبعث و سكوت در آستارا ..مگر اسلامي كه ما داد مي زنيم موسس آن پيامبر نبود...چرا در آستارا جشن بز

عيد مبعث و سكوت در آستارا ..مگر اسلامي كه ما داد مي زنيم موسس آن پيامبر نبود...چرا در آستارا  جشن بزرگي مبعث بر پا نشد ..ايا در روز جشن فقط تعطيلي و بس....پس شادي كجا بود مگر جشن بعثت پيامبر ما نبود در لوندويل آستارا خبري از جشن نبود ...پس مداحان و مسئولان آستارا كجا بودند و اگر بود چرا در سايت فارسو ايرنا و.. يا پرده و تبليغات خبر نبود مگر آستارا مرز اسراييل و ايران نيست ....چه بر سر ما امده كه اتباع آذري امروز ما را در شهر آستارا .....واقعا چر جشن مبعث در آستارابرگزار نشد فقط تعطليلي و خوب....آيا در اندنيا مي توانيم جحواب خدا و پيامبر  بدهيم ما كه ادعايي مدينه فاضله و...اسلام را مي دهيم ..مسئولان آستارا و مداحان و ريس اداره تبليغات  شما كجاي كار هستيد...

صدای سکوت

به سراغ من اگر میآیی تند و آهسته چه فرقی دارد؟تو به هر جور دلت خواست بیا!مثل سهراب دگر جنس تنهایی من چینی نیست،که ترک بردارد. مثل آهن شده در تنهایی، چینی نازک تنهایی من

    نایت اسکین

 

عیدتون مبارک

+ نوشته شده در  سه شنبه دهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 19:6  توسط سيامك ايراندوست   | 

تعداد اعضاي شوراهاي اسلامي آستارا وتالش به 7 نفر مي رسد و مدرك تحصيلي ليساني


بر اساس اعلام قانون جديد شوراهاي اسلامي شهر و روستا تعداد اعضاي ثابت شوراهاي اسلامي شهرهاي بيش از 20 هزار نفر از 5 به 7 نفر در دوره آينده افزايش مي يابد. به گزارش تارك خزر در اين قانون كه به تصويب مجلس شوراي اسلامي نيز رسيده است شهرهايي كه بين 20 تا 50 هزار نفر جمعيت دارند يعني مانند جمعيت شهري آستارا و تالش كه هر كدام چهل و خورده اي هزار نفر جمعيت دارند ضمن اينكه كليه كانديداها بايد داراي مدرك ليسانس باشند چه قبلي و چه كانديدهاي جديد ، تعداد آنها نيز 2 نفر افزايش مي يابد كه مبناي تعيين جمعيت براي شهر و روستا سرشماري نفوس و مسكن سال 1390 خواهد بود. بر اساس اين قانون شهرهايي مانند لوندويل كه جمعيت خالص شهري 11 هزار نفري دارند مشمول قانون شهرهاي زير 20 هزار نفري شده و با مدرك فوق ديپلم براي كانديدا شدن تغييري در تعداد 5 نفره اعضاي ثابت آنها ايجاد نخواهد شد. ساير شهرهاي حوزه دو شهرستان آستارا و تالش كه همانند لوندويل در رنج 5 تا 20 هزار نفر جمعيت قرار دارند عبارتند از شهرهاي ليسار، حويق، چوبر و اسالم. لازم به يادآوري است از سوي ستاد انتخابات وزارت كشور چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي همزمان با انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري روز جمعه 24 خرداد ماه سال آينده برگزار خواهد شد و كار ثبت نام از كانديداهاي شوراها از 26 فروردين تا اول ارديبهشت سال 92 به مدت يك هفته تعيين و اعلام شده است. و روستاهاي بالاي 1500 نفر دپيلم و اعضاي شورا 5نفر مي شوند

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 16:44  توسط سيامك ايراندوست   | 

با توجه به اعلام وزارت كشور عده اي از اعضاي فعلي شوراي شهر لوندويل و استارا و روستاها بخاطر نداشتن م

با توجه به اعلام وزارت كشور عده اي از اعضاي فعلي شوراي شهر لوندويل و استارا و روستاها بخاطر نداشتن مدرك تحصيلي مطابق قانون نمي توانند دوره جديد شورا ثبت نام كنند/

 

تبلیغات زود هنگام انتخابات شورای شهر  کلید خورد

تا خرداد ماه سال آینده که انتخابات شوراهای شهر و روستا آغاز می شود، بیش از نصف سال باقی مانده اما تبلیغات زودهنگام برخی از کاندیداهای احتمالی از هم اکنون شروع شده است. یار گیری ها، ایجاد تیم های انتخاباتی و جلسات و مهمانی ها در منازل و حتی در برخی از ادارات. سوال این است چرا بعضی ها بسیار زود تر از موعد دست به تبلیغات و یارگیری زده اند؟ جواب را می توان در چند جمله خلاصه کرد:

1-تعداد اعضای شورای شهر آستارا  از 5نفر به 7 نفر افزایش خواهد یافت.

2-نسبت به عملکرد شورای کنونی نقد دارند.

3-کسانی که اسب خود را برای تصاحب کرسی نمایندگی مجلس زین کرده بودند و موفق نشدند در صدد تصاحب کرسی های شورای شهر و سهیم شدن در قدرت را دارند.

4-درآمد اعضای شورای شهر از حق جلسات و کمیسیون ها و ... بد نیست و مسافرت های خارجی و داخلی هم بر جذابیت های شورایی شدن می افزاید.

5-برنامه برای توسعه شهر دارند.

6-برخی از محافل از طریق شورا می خواهند برای سالهای آینده و به قدرت رسیدن برنامه ریزی کنند

7-و....

چند خبر از تحرکات تبلیغاتی زودهنگام

قطعا کاندیدا می شوم

چند نفر افراد مطرح شهر آستارا از کسانی که در همه جا صریحا اعلام می کند که کاندیدا خواهد شد سيد عظيم تقوي  و حسين محبوب مقدم و آرمين ساسانيان و سامان ساسانيان نام دارد و اهل آستارا  است و  می گویند جلسات محفلی هم برگزار می کند.

 1- سيد عظيم تقوي  مدرك كارشناس ارشد / سردار بازنشسته و جانبارز 50 درصد / برادر شهيد / ريس دفتر نماينده آستارا /فردي خاكي و فراجناحي است و حتي بارها مشاهده شد از مخالفين سر سخت نماينده به دفتر آمده ايشان با احترام با ايشان برخورد و كار ايشان را راه انداخته و فردي خاكي و ساده و بي آلايش است بسيجي وار به معناي فرمايش امام / برنامه جالبي دارد كه متعاقبا به عرشض خواهد رسيد.

2- مهندس سيفي ن‍زاد / جوان فعال كه در انتخابات رياست جمهوري و مجلس برگ برنده راغ داشت و تاثير گذار در انتخابات استارا است / مورد حمايت  مهندس ضارب نيا و دكتر نعيمي و مورد حمايت جوانان تحصيل  و اصلاج طلب ها و اصولگرايان آستارا و مدير عامل تعاوني مسكن مهر لوندويل

2- حسين محبوب مقدم / مدرك كارشناسي / مدير مسئول هفته نامه  آواي آستارا / مورد حمايت حاج شاپور مرحبا و روز  نامه نگاران اصلاح طلب و اصولگرا / شانس برنده شدن بالايي دارد چون روزنامه و مقالاتش در خصوص مسايل شهر و شهرستان منتقد و دلسوزانه و سازنده است بارها مسئولان ايشان را  به دادگاه كشانند و شخصيت فرا جناحي دارد و از تمام قشرها از ايشان حمايت مي شود فقط به حاجي مرحبا منتهي نمي شود...برنامه ايشان كه خيلي عالي و سازنده است به استحضار خواهد رسيد

3- سامان ساسانيان / ريس اسبق اداره تعاون / معلم/  مورد حمايت مهندس ضارب نيا و حاج اقا دلق پوش /جنبش سبز

5- آرمين ساسانيان / مدرك كارشناس / معلم / مربي كشتي ملي / سخنران ستادحمايت مردمكي دكتر احمدي نزالد / سخنران معروف نماينده آستارا /مورد حمايت دكتر نعيمي و فرهنگيان و جوانان و ورزشكاران/

5- عباس اقاوردي پور / اعضاي ستاد دكتر نعيمي / بازاري / مورد حمايت جوانان و ورزشكاران و اهالي تله سيفي /

7- مرحمت سليمان نزاد/ كارمند گمرك / قبلا هم شورا ثبت نام كرده بود...

8- دكتر حيدري

9- سياوش كريم نزاد  و توضيح : حاجي كريم نزادچند نفر در كاسه دارد كه مي خواهد آنها عضو شورا شود و يك نشريه هم خريداري شده مخصوص انتخابات شوراها ....

و اعضاي شوراي اسلامي  فعلي كه شانس انتخاب شدن دوباره دارنند و فعلا فعاليت مي كنند/

1- فرهاد محسني كه محبوب  خاصي در بين مردم آستارا دارد و ريس فعلي شهر‌استارا فردي كاردان و با خلاق و مردم دار

2- مهندس حسين نزادي فردي منتقد و مقاله نويس

3- حاج آقا بهمن پريان باز راي سنتي خود را  از قبل كمتر دارد اگر مشكل مدرك تحصيلي اش را حل كند و ام ديگر ..

و سروش وظيفه و خانقاهي شانش كمتري دارنند

افرادي ديگر .....من هم می آیم

کارمند آموزش و پروش  است و... است و دستی هم در ورزش دارد و قبلا هم کاندیداتوری در شوراها را تجربه کرده و می خواهد بیاید و اقدامات تبلیغاتی هم انجام می دهد و رایزنی هایی هم می کندو زماني مي خواست ريس دانشگاه شود ..

جلسه در اداره

یکی از افرادی که همیشه در انتخابات به عنوان تبلیغاتچی حضور می یابد و در انتخابات ریاست جمهوری از فعالان اصلی ستاد انتخاباتی آقای احمدی نژاد بود و در انتخابات مجلس هم جلساتی برای............ ترتیب داده بود و زمانی می خواست معاون فرماندار شود و ... در محل اداره  و اتاق کارش جلساتی برای انتخاب یک تیم جهت کاندیداتوری متشکل از 9 یا 11 نفر تشکیل می دهد. بیشتر افرادی که در جلسات وی شرکت می کنند از کارخانه داران و یا صاحبان معادن و یا نانوایان آستارا  هستند.

 

 

سيد عظيم تقوي كانديدا شوراي شهر گفت :  اعتقاد دارم ارایه برنامه های کاندیداهای شوراي شهر  باید تا پایان عمر شورای سوم باشد جرا که قطعا با انتخاب اعضای جدید در دوره چهارم شورا های شهر نگاه و نگرش اعضا در مورد شهردار و مجموعه مدیریت شهری نگاه دیگری خواهد بود پس کاندیداها باید برنامه ای را قبل از انتخابات اعلام و نظر افراد در خصوص شهر و شهردار را اعلام نمایند که [...]

 

سيد تقوي : گفت اعتقاد دارم ارایه برنامه های کاندیداهای شهر استارا باید تا پایان عمر شورای سوم باشد جرا که قطعا با انتخاب اعضای جدید در دوره چهارم شورا های شهر نگاه و نگرش مردم  در مورد شوراي شهر وشهردار و مجموعه مدیریت شهری نگاه دیگری خواهد بود پس کاندیداها باید برنامه ای را اعلام نمایند که بتوانند در این فرصت آن را اجرایی نمایند که اگر موفق باشند از نگاه مردم شهر‌استارا دور نخواهد ماند. لذا آشنایی به وضعیت فعلی شهرداری و تلاش در جهت اجرای پروژه های نیمه تمام باید از اولویت های کاندیداها باشد تا در این زمان انتخابات  بتواندمردم آستارا در خصوص برنامه ايشان تصيم گيري نمايندو برنامه هاي كانديدا جديد متعاقبا اعلام خواهد شد.

-----------------------------------------------------------------

بنبار اخبار رسيده در شهر لوندويل هم تبليغات و يارگيري شده است ..

از جمله افرد مطرح كه شانس انتخاب شدن دارنند.

بهزاد دستيار معلم  / حسن زرخواه /كارمند/ كيهان  فهيم زاده / مربي كشتي و بازاري  / مورد حمايت حاجي مرحباو دكتر نعيمي /

نجاتي و علايي / مورد حمايت مهندس ضارب نيا و حاج دلق پوش

حميد نزاد ، شهروز ازدرنيا ،مجيد بني جلالي / ايرج لطف الهي /

حاجي فراداد پورامن كه مورد حمايت شديد جوانان و مردم منطقه است اعلام نموده احتمالا در انتخابات شورا شركت نكند خود ر ا براي كانديدا نمايندگي مجلس آماده كند و اگر كانئيدا شود صد در صد محبوبت در بين مردم لوندويل دارد و مورد حمايت مرحبا و نعيمي  مي باشد...

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 16:39  توسط سيامك ايراندوست   | 

اسامی روسای ادارات آستارا و لوندویل

1-فرماندار آستارا : دكتر كیوان اسد پور

2-نماینده آستارا : دكتر صفر نعیمی

3-امام جمعه آستارا : حجت الاسلام حافظ نیا

4-معاون سیاسی فرماندار : مهندس شهاب زاده

5- معاون عمران : كرمزادگان

6- مدیر حراست فرمانداری : چایچیایان

7- بخشدار مركزی : خوسش سیلقه

8- بخشدار لوندویل : حاج سیروس خالقوردی پور

9- ریس اداره اطلاعات : باصلی

10-فرمانده ناجاآستارا : سرهنگ خورسند

11- فرمانده سپاه قدس آستارا : سرهنگ منشوری

12- فرمانده مرزبانی آستارا : سرهنگ زارع

13- ریس اداره ارشاد : ابراهیم مسلتی

14- دادستان آستارا : دكتر علیزاده

15- ریس اداره  صنعت و معدن و تجارت : دكتر بیزن خالقوردی پور

16-  ریس اداره بنیاد شهید : ایرج غنی

17- ریس اداره برق: مهندس

18- ریس دادگستری :طالبی

19- ریس اداره تبلیغات اسلامی : ملایكی

20 -ریس بنیاد مسكن : مهندس هومن بصیر

21- ریس مسكن و راه : مهندس عطایی

22- مدیر كل گمرك: بخشی

23- ریس اداره منابع طبیعی و اب خیز داری : مهندس سهیل توكلی

24- ریس اداره حفاظت محیط زیست : مهندس ساسان اكبری پور

25-  ریس اداره گاز آستارا : مهندس بو دشتی

26- ریس كتابخانه ملی آستارا :

27- ریس آموزش و پرورش  : فاضل تعلیمان

28 - ریس ورزش و جوانان : سخاوت سیلمان نزاد

29-ریس آب روستایی ك مهندس كپاری

30 - ریس آب شهری : مهندس لطفی

31 - ریس ابیاری :صیاد

32- ریس ثبت و اسناد : نوروزی

33- ریس ثبت و احو.ال : لقمانی

34- ریس بهزیستی : شهبازی

35- ریس كمیته امداد : رجبی

36- ریس اداره اسلحه و مهمات آستارا : ............... ...

37- فرمانده ناو تیپ  ارتش (سیبلی ) : ناخدا .....

38- ریس گاز لوندویل : صدقكار

39- ریس آب لوندویل : پور سرابی

40- ریس صندوق مهر آستارا‌ك لطف الهی

42- ریس اداره كشاوزی : ایرج شیاركار

43- ریس ادره تعاون و كار و امور اجتماعی : محمود ساسانیان

44- ریس  شكت نفت : دلسوز

45-ریس اداره استاندارد :سیروسی

46-اداره دارایی و مالیات : خانم .....

47-  ریس بهداشت و درمان : دكتر عباس قلی پور 

48-ریس اداره شیلات : خاصی پور

49-ریس سازمان فنی و حرفه ای : مهندس معاشكار

50- ریس اداره هواشناسی : فرتوت

51- مدیر اجرایی امامزادگان استارا و نماینده اوقاف آستارا : مكاییل بادروح

--------------------------------------------------------------------------------------------------

1- ریس شورای شهرستان آستارا و لوندیول : بهمن پریان

2- ریس شورای شهر استارا : مهندس محسنی

3- ریس شورای بخش لوندویل : رفیع فرشاد

4- ریس شورای بخش مركزی ك سپهر نزاد

5- ریس شورای شهر لوندویل : حاج فرداد پور امن

6-شهردار لوندویل : مهندس آب روشن 

7- شهردار آستارا : اسماعیل كوهی

8- معاون شهردار آستارا : حاج جواد معیتی 

9- مدیر حراست شهرداری لوندویل : چایچیان با حفظ سمت مدیر حراست فرمانداری ..

 

روسای مراكز آموزشی :

 

1-ریس حوزه علیمه آستارا : حافظ نیا 

2- ریس دانشگاه ازاد : رضوانی

3- ریس دانشگاه علمی و كاربردی : دكتر محمدی

4- ریس دانشگاه پیام آستارا : دکتر شهرام حسین نژادی

5- ریس دانشگاه شهریار :

6- ریس دانشگاه سما :

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 16:34  توسط سيامك ايراندوست   | 

آستارا

آستارا شمالی ترین شهر گیلان به مساحت ۳۳۴ کیلومتر است که از مغرب به کوههای پوشیده از جنگل تالش از مشرق به سواحل شنی دریای خزر می رسد که تخته سنگهای بزرگی زینت بخش سـواحل آن است ایـن شهـرکه در موقعیت َ۵۲ و ْول و َ۲۵ و ْ۳۸ عرض جغرافیایی قرار دارد از شمال نیز به رودخانه «آستارا» یا ، «آستارا چای» منتهی می شود که خط مرزی ایران وجمهوری آذربایجان است .
متوسط میزان بارندگی این شهر ۸/ ۱۲۱۴ میلیمتر بوده و دمای هوای آن بین حداقل ۱۲-تا حداکثر ۵/ ۳۸+ درجه سانتیگراد متغیر است .

 

جمعیت

این شهر از نظر تقسیمات کشوری به یک بخش شامل شهر آستارا ، دهستانهای حیران ، ویرمونی ولوندویل تقسیم میگردد. جمعیت شهر ۶۳۲۵۴ نفر است که ۳۱۷۷۴ نفر مرد و ۳۱۴۸۰ نفر زن می باشند . ساکنان شهر به زبان آذری ودر روستاهای کوهپایه ای وجنوبی به زبان تالشی تکلم می کنند         .

نام آستارا

در مورد وجه تسمیه شهر گویند چون سالها پیش در این محل تپه های شنی برکه و مرداب ونیزارهای فراوانی وجود داشته که راه رفتن را شکل و مستلزم احتیاط می نمود . از این رو به این محل به زبان تالشی (آهسته رو) یا (آسته رو) می گفتند . کم کم با ورود مهاجران ترک زبان خصوصا از اردبیل این لفظ به صورت آستارا درآمد .

سیمای فرهنگی
آستارا تا زمان صفویه اهمیت نداشت اما پس از آن به سبب بسط تجارت و موقعیت جغرافیایی ونظامی اهمیت یافت وقلعه های زیادی در آن ساخته شد . در محل کنونی آستارا دهی به نام دهنه کنار بود که از زمان قاجاریه به بعد بخاطر صدور کالا و رفت وآمد تجارتوسعه یافت و سبب شد که تمدن جدید اروپا زودتر وارد این شهر شود به طوریکه همزمان با تاسیس مدرسه دارالفنون در تهران مدرسه صادقیه در آستارا گشایش یافت ونیز در سال ۱۳۰۰ هجری شمسی یک باب مدرسه دخترانه ، یک کتابخانه ویک قرائت خانه نیز دایر شد و از نظر میزان سواد در حال حاضر رتبه اول رادر استان دارا است . دانشگاه آزاد آستارا با بیش از۴۰۰۰ دانشجوی رشته‌های مختلف دراین شهر فعالیت دارد.

اقتصاد
آستارا تا مدتها به دلیل تنگنا های سیاسی و جغرافیایی دچار رکود بود اما در سالهای اخیر وپس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با احداث راه ترانزیت آستارا – اردبیل در مسیر گردنه زیبا وجذاب حیران با جاذبه های طبیعی فراوان خود ونیز به دلیل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و رفت وآمد‌های مرزی ومبادلات بازرگانی رونق اقتصادی آن تجلی بیشتری یافت . توسعه شهری در سالهای اخیر ورفاه اقتصادی نسبی مردم باعث تغییر شیوه معماری شهرنیزگشته است .آستارا اکنون به خاطر وجود بازارهای روسی ودیگر بازارهای ساحلی ، هرساله پذیرای مسافران و خریداران بی‌شمار اینگونه کالاهاست که در عین خرید از دیدن مناظر زیبای شهر نیز غفلت نمی‌کنند واز روحیه خوب و مهمان نواز مردم وطبیعت سرسبز آن هم بهره می برند.

محصولات
آستارا شهری است که محور عمده فعالیتهای مردمش برپایه کشاورزی است . کاشت برنج در ۳۲۰۰ هکتار زمین و شالیکوبی در ۱۰ کارخانه برنجکوبی تولید به ۱۵۱۰۷ تن محصول در سال منجر می شود . نیز از ۳۰۰ هکتار زمین زیر کشت توتون هر ساله ۲۱۰ تن برگ سبز بدست می آید. گندم نیز در ۱۱۰۰ هکتار کشت می شود و ۲۹/۳۸۵ تن در سال محصول میدهد .
از دیگرفراورده های آستارا عسل است که زنبورداران در دامنه های سرسبز و خوش آب وهوای حیران هر ساله ۹۶۵۱۵۰ کیلو گرم عسل تولید می کنند و تعدادکندو های این شهرستان پس از تالش در رتبه دوم قراردارد . وجود دریای خزرعلاوه بر صید ماهی به خاطر وجود صدفهای کنار ساحل ، ماده اولیه ارزان ومناسبی برای کارخانه های تولید خوراک طیور و ماهی وام ساخته است . صنعت جهانگردی نیز از دیگر منابع درآمدزای آستاراست . از جاذبه های شهرستان وجود دکه های کوچک وبزرگ بین راهی است که درکنار جاده ونزدیک جنگل های انبوه به عرضه تمشک ، فندق گردو ، بلال ، گل گاو زبان ، آلوچه ، عسل ودیگر محصولات می پردازند وتن خسته مسافران در سایه کومه های با صفای آنها دمی می آسایند .

مرداب استیل
از دیدنیهای طبیعی آستارا می توان به مرداب استیل و استخر عباس آباد واقع در ۵/۲ کیلومتری جاده تالش به آستارا در غرب جاده اصلی وجنوب ( غلام محله ) اشاره کرد . در سالهای اخیر به دلیل پیدایش این جاده از مرغان مهاجراثرچندانی نیست . وسعت این استخر۱۳۸ هکتار وعمق متوسط آن یک متر است . ذخیره آبی آن ۵/۱ میلیون متر مکعب است وتنها منبع آب تامین کننده ۴۰۰ هکتار شالیزار است . در این محل درختان توسکا در برخی از مناطق کم آب تر روییده بود که به خاطر پوسیدگی بر سطح آب به حالت شناور باقی مانده وشبه جزیره های کوچکی را تشکیل داده و منظره بدیعی را پدید آورده اند    

            .

آرامگاه شیخ مجمود خیوی
از دیگر آثار تاریخی شهر می توان به بقعه شیخ محمود خیوی اشاره کرد که در یک منطقه جنگلی در ۵ کیلومتری جاده آستارا به اردبیل وبه فاصله ۳ کیلومتر از جاده اصلی قراردارد . این بقعه با سنگهای تراش دار ساخته شده دارای گنبد دو پوش سنگی است . از زندگی واحوال شیخ اطلاع کافی نداریم اما برخی او را از نوادر اهل سنت میدانند وامروزه نیز بقعه شیخ توسط اهل سنت اداره می شود . برخی هم شیخ را فردی از خیاو (مشگین شهر) می دانند . شهرستان آستارا دارای یک مهمانسرا با ۳۲ اتاق و ۷۰ تخت و ۶ مسافر خانه است که همواره پذیرای مسافران و گردشگران بوده و در کنار منازل مسکونی خالی به امر تامین سکونت همت می گمارند .موقعیت خاص ژئوپولیتیکی این شهر همواره توجه خاص را می طلبید و در گذر زمان دگرگونیهای منطقه ای و جهانی بر آن و موقعیتش تاثیر فراوان گذاشته است

مراکز دیدنی و تاریخی

* آبشار لاتون (بارزاو
* آبگرم علی داشی
* آبگرم کوته کومه
* آسیو شوان (آسیاب آبی)
* امامزاده ابراهیم وقاسم
* باغ ملی
* بقعه پیر قطب الدین
* بقعه سید محمد دوست
* بقعه‌ی شیخ تاج الدین محمود خیوی
* دوستاق خانه (خانه دیو یا زندان
* ساحل صدف
* طرق مظفری
* قلعه شیندان
* قلعه ی تک آغاج
* منطقه حیران
* پارک حیاط وحش لوندوی
* بهشت کاکتوس‌ها
* باغ پرندگان آستارا

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم دی 1391ساعت 20:53  توسط سيامك ايراندوست   |  نظر بدهید

روستای سیبلی آستارا

سیبلی روستای فرهنگی توریستی وساحلی و باستانی – شهر باستانی سلطانیه – تمدن ایران زمین باستان

روستای سیبلی در قدیم بنام شهر سطانیه می باشد که امروز روستای سیبلی می نامیم . روستای توریستی و باستانی است که از جنوب از صنایع چوب حبیبی پور شروع و در سه راه داداش آباد تمام می شود و در قدیم تا امزاده ابراهیم و قاسم را سیبلی می نامندو در تاریخ هم امامزاده بنام سیبلی نامیده است . از مغرب به رشته کوه تالش و از مشرق به دریای خز وصل می باشد . روستای سیبلی ۲۰۲۰ نفر جمعیت دارد و۶ شهید تقدیم کشور کرده است ودارای دو مسجد و یک پایگاه بسیج ، یک پادگان دریایی ارتش . شرکت تعاونی ماهیگیر پره . رودخانه . مجتمع ساحلی صدف سیبلی .ساحل و جنگل زیبا . املاک کشاورزی سیبلی . مجتمع بزرگ ورزشی سر باز و بسته شهدای سیبلی و چند ورزشکار کشوری و جهانی از جمله جین سا و خانمها محمدی و میر آزند و چند ورزشکار بنام دارد که در آینده معرفی خواهد شد و.

توضیح : در زمان اشغال آستارا توسط فدائیان دمکرات مزدور دولت خود خوانده آذربایجان مردمان سیبلی به صورت چریکی با فدایان می جنگند که بعلت جنگلی بودن روستا و شجاعت مردم سیبلی روسها و فدایان در زمان اشغال جرات ورود به سیبیلی را نداشتند و

نامگذاری سیبلی : مردمان سیبلی قبل از اسلام بنام سطانیه نامیده بودند همگی تالش زبان بودند که مرزداران کشور بودند که بعداز حمله عربها شهر ویران و مردمان سطانیه به گوشه های تالشان رفتند به مرور زمان به منطقه چلوندو لوندویل کانرود آمدند اما مردمان اصیل سیبلی تالشان بودند که خلیج ها بعدا به سیبلی آمدند و سطانیه را به سیبلی نامیدند و تا ورود قوم خلیج سیبلی و منطقه لوندویل و کانرود را سلطانیه می نامندند . مرکز شهر سطانیه در داخل شالیزارهای سیبلی و مرکز فرماندهی و قلعه در نورعلی محله سیبلی که امروز کارگاه بتون می باشد. مردمان امروز ی سیبلی از مردمان تالش وقسمتی خلیج فارس که اصالا کرمانشاهی بودند که بقوم خلیج معروف بودند که به مرور زمان خلج معرو ف شدند هماکنون سیبلی همانند گذشته اکثریت با قو م خلیج نیست قومهای ایرانی گلیلک، فارس ، ترک آمدند و به جرات می شود گفت اکثریت مردمان سیبلی ترکها هستند و مردم سیبلی دو رگه شدند و کسی نمی تواند .

اماکن سیاحتی و تفریحی و اماکن :

۱-مجتمع جهانگردی ۱۷ هکتار ساحل صدف سیبلی از جاده ساحلی شهید وفادار سیبلی را دارد و در ساحل سیبلی می باشد و مجتمع ساحلی تمام فصل است از امکانات تفریحی و شنا و حیات وحش برخوردار است و حصار بتونی آن را در سال ۱۳۸۴ سازمان محیطز یست تامین اعتبار و ساخت و دهه ۱۳۷۰ این منطقه باتلاق بود که با بودجه استانداری ساخته شد و در اختیار شهرداری آستارا قرار گرفت. و بعداز اینکه شهرداری در داخل شهر طرح شنا ساخت .. شرکت سرمایه گذاری جهانگردی وابسته به سازمان تایمن اجتما عی مجتمع را اشغال نمود بدون سند و مدرک و نامه و.. بارها شورای اسلامی سیبلی و مردم سیببلی در خواست استرداد مجتمع به دهیاری ئ مردم روستا بودند اما مسئولان شهرستان بی تفاوت و حتی از شرکت که غیر قانونی مجتمع را تصرف کردند حمایت نمودند.

۲- مکان طولبه سیبلی : یک قبرستان و مکان مقدس باستانی چندین سال است توسط تربیت بدنی و یک فرد شخصی متصرف شده است .

۳- کاخ تاریخی سیلمان خان : که بعداز انقلاب توسط مردم تخریب و خانه سازی شد.

۴- ساحل و جنگل وساحل زیبای سیبلی

۵- رودخانه مرده سیبلی . روزگاری رودخانه ای زنده مرکز تفریحی و شنا مردم و ماهی گیری بود .

۶- تعاونی ماهی گیری پره سیبلی

۷- پادگان نیروی دریایی ارتش سیبلی

۸- مسجد جامع سیبلی و مسجد ابوالفضل سیبلی

۹- پایگاه مقاومت بسیج سیبلی که از این پایگاه خیلی از مردم منطقه به جبهه و دفاع مقدس رفتند سیبلی ۶ شهید بنامهای ۱- ورزشخواه ۲- فلاحتی ۳- وفادار ۴- حبیبی پور ۵- جعفر زاده ۶- شهید جانباز حاج اسدالله اسد ی دارستانی و جانبازان روستا : ۱- کورش پورحسن ۲- مهدی اسدی دارستانی ۳- خلیل بنی جلالی ۴- صدد خانی ۵- تورج رحیم پناه ۶- مرحوم پر ویز دوستار

نویسندگان و شاعر سیبلی : ۱- شاعر پر آوازه ایران : منصور بنی مجیدی ۶ کتاب شعر ایشان چاپ شده است . ایشان معلم متعهد بود که در کنار معلمی شعر می نوشت و شاعر معاصر و پر آوازه ایران می باشد . ۲- اسماعیل اسدی دارستانی بازنشته ارتش . روزنامه نگار و محقق و نویسنده کتابهای مدیریت و خدمات نظامی از دیدگاه اسلام ، تا زنده امک بسیجی ام ، داستانهای آسمانی ، سرگذشت تالشان چاپ و مورد استقبال می باشد و تاکنون در چندین جشنواره برنده گردیده است و بررسی تاریخ حقوق بشر در حال انتشار و چند اثر وی در حال تحویل است وی هماکنون مسئول شورای اسلامی سیبلی می باشدو موسس و مدیر جمعیت مدافعان محیط زیست آستارا و از فعالان حقوق بشر و محیط زیست بین المللی می باشد.

مسئولان شهرستانی از سیبلی : آقایون ۱- بیژن خالقوردی پور بعنوان ریس اداره بازرگانی آستارا ۲- سیروی خالقوردی پور بعنو.ان بخشدار لوندویل می باشند اکثر مردم روستا تیز هوش هستند و از تاجرین موفق هستند. از سیبلی معلمان زیادی در آموزش و پرورش کار می کنند.

شوراهای اسلامی سیبلی : دوره اول بیژن خالقوردی پور کارشناس ارشد سیاسی ، بهزاد دستیار کارشناس امور تربیتی و مدیر مدرسه راهنمایی ، خانم مصریه بنی مجیدی کارمند بازنشسته اداره بهداشت آستارا .

دوره دوم : خانم مصریه بنی مجیدی که با اولین رای شورا شده بود بعلت بها ندادن مسئولان به شورا زن شرکت نکرد . بیژن و بهزاد رای آوردند و قبادر ریاضی اضافه شد.

دوره سوم : قباد ریاضی ، بهزاد دستیار . اسماعیل اسدی دارستانی محقق و نویسنده و روزنامه نگار و بازنسشته ارتش فوق دیپلم ( کارشناسی افتخاری ادبیات ) و مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه و عمران بخش و شهر لوندو.یل

دهییاران سیبلی : دوره قبل : قباد ریاضی معلم بازنشسته . چهار سال تاکنون بهزاد باغش زاده دهیار سیبلی فوق دیپلم

کارهای که بعداز انقلاب برای روستا انجام شده است : برق ، گاز، آب ، تلفن ، آسفالت ، پل ، ساخت و تکمیل سلختمان دهیاری وشورا ، دفتر مخابرات ، کانال کشی ، احداث یک مدرسه جدید، شرکت پره ماهگیری تعاونی سیبلی ، مجتمع ۱۷ هکتاری ساحلی صدف (بجای اینکه در آ»د میلیونی آن صرف عمران و آبادانی روستا شود خرج شرکت خصوصی می شود شورا در صدد بازپس گیری مجتمع به دهیاری است )

مردمان سیبلی : سیبلی از سه تیره : خلج ، گیلک ، تالش می باشد .. و واکثریت مردم سیبلی مهاجرین هستند و ساکنین اولیه سیبلی خلج ها می باشند که از خلیج فارس آماده اند که مسکن اصلی آنها کرمانشاه می باشد. مردم سیبلی به زبان ترکی و تالشی صحبت می کنند و شغال آنها.. راننده ترانزیت. کشاورزی . باغ داری . ماهی گیری . برداشت صدف . توریسم و تجارت می باشدو سیبلی تاجران معروف بین المللی دارد که نسبت به سنشان که جوان می باشند پیشرفت خوبی داشتند.. از جمله تاجرین جوان سیبلی ۱- عباست وفادار۲- ظاهر میزا قلی پور می باشند.

مردمان سیبلی در انتخابات مجلس و شوراهای سیبلی تاثیر گذار هستند و در شهرستان هرکس بخواهد بداند کدام نماینده پیروز می شود در سیبلی نظر سنجی می کنندو این در شهرستان در دوران انتخابات ثابت شده است.
.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم بهمن ۱۳۹۱ساعت 16:32  توسط سيامك ايراندوست   |